Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 263009 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #975 Dátum: 2015. Március 30. - 21:34:57 »
Sziasztok!
Most készülök beszerezni első borotvakésem és bőröm, az alább linkeltebb duóról esetleg tudok valamit? Érdemes megvenni, vagy felejtsem el?
http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-66-Polished-Straight-Shaving-Razor-Cut-Throat-18-Leather-Strop-/281131748975?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item4174c20e6f
A kés nagy százalékban kuka, a bőr abszolút kuka.
A kés nem kuka, csak éppen nem ér ennyit. kb. 8-10 dollárt ért és még legalább annyit rá kell szánni a fenésre. Annyi pénzért meg kis szerencsével lehet az elad topikban találni egész jó kést. A bőrről nem tudok véleményt mondani

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #976 Dátum: 2015. Március 30. - 23:27:59 »
Sziasztok!
Most készülök beszerezni első borotvakésem és bőröm, az alább linkeltebb duóról esetleg tudok valamit? Érdemes megvenni, vagy felejtsem el?
http://www.ebay.com/itm/Gold-Dollar-66-Polished-Straight-Shaving-Razor-Cut-Throat-18-Leather-Strop-/281131748975?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item4174c20e6f
A kés nagy százalékban kuka, a bőr abszolút kuka.
A kés nem kuka, csak éppen nem ér ennyit. kb. 8-10 dollárt ért és még legalább annyit rá kell szánni a fenésre. Annyi pénzért meg kis szerencsével lehet az elad topikban találni egész jó kést. A bőrről nem tudok véleményt mondani
Jó. Akkor ajánlott ennyiért.:))
De most komolyan, nálam kettő járt, mindkettő vacak. Biztos megéri szenvedni vele, főleg hogy nagy a szórás a minőségében. Régebben elég sok szó volt erről. Tudom, elolvastam végig. És ahogy írod, annyíért jó kést is lehet kapni használtan. Legutoljára asszem a Shavenook on olvastam erről pont, mennyire vackok. De igen, a nagyon régiek között van jó is tudom, neked is van.
Ez nalam ezért kuka, mert instabil minőség. Ez a legfontosabb tényező, tovább nem is kell menni.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #977 Dátum: 2015. Március 31. - 08:05:47 »
Jó. Akkor ajánlott ennyiért.:))
De most komolyan, nálam kettő járt, mindkettő vacak. Biztos megéri szenvedni vele, főleg hogy nagy a szórás a minőségében. Régebben elég sok szó volt erről. Tudom, elolvastam végig. És ahogy írod, annyíért jó kést is lehet kapni használtan. Legutoljára asszem a Shavenook on olvastam erről pont, mennyire vackok. De igen, a nagyon régiek között van jó is tudom, neked is van.
Ez nalam ezért kuka, mert instabil minőség. Ez a legfontosabb tényező, tovább nem is kell menni.
A kuka minőséget mire érted? anyagminőség, vagy kidolgozás?

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #978 Dátum: 2015. Március 31. - 08:51:33 »
Jó. Akkor ajánlott ennyiért.:))
De most komolyan, nálam kettő járt, mindkettő vacak. Biztos megéri szenvedni vele, főleg hogy nagy a szórás a minőségében. Régebben elég sok szó volt erről. Tudom, elolvastam végig. És ahogy írod, annyíért jó kést is lehet kapni használtan. Legutoljára asszem a Shavenook on olvastam erről pont, mennyire vackok. De igen, a nagyon régiek között van jó is tudom, neked is van.
Ez nalam ezért kuka, mert instabil minőség. Ez a legfontosabb tényező, tovább nem is kell menni.
A kuka minőséget mire érted? anyagminőség, vagy kidolgozás?
Nyilván az anyag.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #979 Dátum: 2015. Március 31. - 08:58:28 »
Hat ja, míg egy vizuálisan ronda késsel tökéletesen meg fogsz tudni borotválkozni, addig, de egy élét nemtartó, vagy ne adj isten, élezhetetlen vasdarab, még ha szép is, polcdísznél többre nem használható.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #980 Dátum: 2015. Március 31. - 09:06:00 »
Én meg pont úgy tudom, hogy jófajta acélból vannak, csak annyira gyatra a gyári köszörülésük, hogy rengeteget kell utána dolgozni velük. Nekem is volt egy GD, semmi problémám nem volt vele. Sanyi jól megélezte és utána szépen dolgozott.
(szerintem)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #981 Dátum: 2015. Március 31. - 09:14:14 »
Akkor feltenném a nagy kérdést. Miért nem ezzel borotvàlkozik mki ha már egy tejcsoki áráért szuper acélt adnak. S a gyüjtés most másodlagos indikátor.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #982 Dátum: 2015. Március 31. - 09:17:57 »
Azért mert a nyelet cserélni kell és a köszörülési hibákat javítani/befejezni (ezt nem mindenki tudja otthon megcsinálni), az acéllal semmi gond nincs, én mondjuk kifejezetten szeretem a GD-t.

Akkor feltenném a nagy kérdést. Miért nem ezzel borotvàlkozik mki ha már egy tejcsoki áráért szuper acélt adnak. S a gyüjtés most másodlagos indikátor.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #983 Dátum: 2015. Március 31. - 09:19:59 »
Én meg pont úgy tudom, hogy jófajta acélból vannak, csak annyira gyatra a gyári köszörülésük, hogy rengeteget kell utána dolgozni velük. Nekem is volt egy GD, semmi problémám nem volt vele. Sanyi jól megélezte és utána szépen dolgozott.

Forri!

Senki nem azt állította, hogy biztos rossz, hanem, hogy annyira nagy a minőség szórása, hogy akár qrva jót, de akar szenvedőst is kifoghat.

Tegyen picit hozzá, s első késnek, érdemes a biztosat beszerezni.

Utánna ráér kipróbálni mást is.


Szerintem.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #984 Dátum: 2015. Március 31. - 09:20:56 »
Azért mert a nyelet cserélni kell és a köszörülési hibákat javítani/befejezni (ezt nem mindenki tudja otthon megcsinálni), az acéllal semmi gond nincs, én mondjuk kifejezetten szeretem a GD-t.

Akkor feltenném a nagy kérdést. Miért nem ezzel borotvàlkozik mki ha már egy tejcsoki áráért szuper acélt adnak. S a gyüjtés most másodlagos indikátor.

Innentől kezdve dupla az ár.Ennyiért meg lehet már jobbat kifogni.De lehet én vagyok maximalista.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #985 Dátum: 2015. Március 31. - 09:25:37 »
Azért mert a nyelet cserélni kell és a köszörülési hibákat javítani/befejezni (ezt nem mindenki tudja otthon megcsinálni), az acéllal semmi gond nincs, én mondjuk kifejezetten szeretem a GD-t.

Akkor feltenném a nagy kérdést. Miért nem ezzel borotvàlkozik mki ha már egy tejcsoki áráért szuper acélt adnak. S a gyüjtés most másodlagos indikátor.

Innentől kezdve dupla az ár.Ennyiért meg lehet már jobbat kifogni.De lehet én vagyok maximalista.
Nem csak te. És a ott már az acél is jobb.


Viszont azt továbbra sem értem hogy él meg a sok nagy cég, hogy tudja eladni a borotváit, ha a GD ennyire kaszál ötven-század annyiért.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #986 Dátum: 2015. Március 31. - 09:29:25 »
Azért mert a nyelet cserélni kell és a köszörülési hibákat javítani/befejezni (ezt nem mindenki tudja otthon megcsinálni), az acéllal semmi gond nincs, én mondjuk kifejezetten szeretem a GD-t.

Akkor feltenném a nagy kérdést. Miért nem ezzel borotvàlkozik mki ha már egy tejcsoki áráért szuper acélt adnak. S a gyüjtés most másodlagos indikátor.
Plusz még annyi, hogy ötből kettő jó. Anyagminőségre. Itteni olvasmányaim alapján, illetve a nemzetközi vizeken is ezt írják.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #987 Dátum: 2015. Március 31. - 09:43:11 »
Az összes eddigi GD-m anyagminőség szempontjából kiváló volt, az is tény, hogy a solingeni késeim 90%-nál jobban tartották az élüket.
Senkit nem akarok agitálni, hogy rohanjon GD-t venni, de azért nem szaroznám le őket  :kv2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #988 Dátum: 2015. Március 31. - 09:48:10 »
Az összes eddigi GD-m anyagminőség szempontjából kiváló volt, az is tény, hogy a solingeni késeim 90%-nál jobban tartották az élüket.
Senkit nem akarok agitálni, hogy rohanjon GD-t venni, de azért nem szaroznám le őket  :kv2:
Viszont akkor megvan a szórás, nálad voltak jók, nálam kettő járt/van az meg katrac.:) Nyilván nem egy acélből készül, hanem ami épp akad, és akkor itt a bökkenő. Tudom hogy a régebbiek még jobbak, sőt pár cég kint pimpel is  GD-t, de tuti párat eldobálnak, persze még így is megéri.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #989 Dátum: 2015. Március 31. - 09:53:18 »

Tegyen picit hozzá, s első késnek, érdemes a biztosat beszerezni.

Utánna ráér kipróbálni mást is.

Szerintem.
Azt hiszem ebben  egyetértünk.  :handshake:

Viszont nagyon offolunk... ;D
(szerintem)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici