Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262943 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1035 Dátum: 2016. Január 18. - 21:13:56 »
Nem biztos, hogy igazam van, de úgy gondolom, hogy a minőségi fenőbőr puha/sima bőrből készül. Egy derékszíj sima felénél talán közelebb áll a bolyhos fele ehhez a felülethez. Talán már többen is ajánlották itt a fórumon a bolyhos felét. Amúgy fentem már meg borotvakés bőrfotelen is, tehát sok elfogadható megoldás létezhet.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #1036 Dátum: 2016. Január 19. - 08:35:19 »
Nem biztos, hogy igazam van, de úgy gondolom, hogy a minőségi fenőbőr puha/sima bőrből készül. Egy derékszíj sima felénél talán közelebb áll a bolyhos fele ehhez a felülethez. Talán már többen is ajánlották itt a fórumon a bolyhos felét. Amúgy fentem már meg borotvakés bőrfotelen is, tehát sok elfogadható megoldás létezhet.
:thanks:
(szerintem)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bőrök
« Válasz #1037 Dátum: 2016. Március 01. - 22:06:46 »
Csináltam pár nagy nagyítású képet a borotvakéseim éléről. Az egyik bőrözés után, a másik kettő előtte.
A hozzáértők véleményére lennék kíváncsi, hogy ezek az élek megfelelőek-é.
Dovo (ezt a késem használom a legtöbbet, valamikor ősszel esett át egy Jenessanyi féle élezésen) bőrözés után:


Thomas Turner & CO bőrözés nélkül


Látom már itt is küzdöttek ezzel a kis késsel ( Witte&co )

Witte & CO bőrözés nélkül


Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1038 Dátum: 2016. Március 01. - 22:15:23 »
Nehéz látványra megmondani. Nem mindig a legsimábbnak tűnő él adja a legkomfortosabb borotválkozást. Ezt ki kell tapasztalni.

Kép alapján az alsó gyanús csak, de akár az is tökéletes lehet.

A Thomas Turner & CO a wenge nyelű?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bőrök
« Válasz #1039 Dátum: 2016. Március 01. - 22:38:36 »
Nehéz látványra megmondani. Nem mindig a legsimábbnak tűnő él adja a legkomfortosabb borotválkozást. Ezt ki kell tapasztalni.

Kép alapján az alsó gyanús csak, de akár az is tökéletes lehet.

A Thomas Turner & CO a wenge nyelű?
Na szóval belenyúltam az idézetbe véletlenül.
Ez a Witte& co nálam van. Épp az előbb borotválkoztam vele. Szóval nehéz megállapítanom, hogy a technikám rossz, a nyakamon van egy-kettővel több redő, mint kellene, vagy a borotvát nem tudom kellően megfenni.:D Alapvetően a bőr hibák javítását olvasgattam (meg is csináltam a 240-1000 papír- üveg- zsírozás kezelést), mert ugye buffytól még jó állapotban jött de nekem közben meg kellett tanulnom fenni. Úgyis értitek. A hajszál próba szépen megy mondjuk.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1040 Dátum: 2016. Március 01. - 22:58:27 »
A hajszáltesztnél is érdemes hasonló hajszálakat használni: mosottság, vastagság...stb., hogy kb. hasonló eredményt kapjunk. Szerintem a jó hajszálteszt eredmény még nem garancia, csak alapfeltétele a minőségi, (neked) komfortos élnek. Az igazi próba maga a borotválkozás lesz.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bőrök
« Válasz #1041 Dátum: 2016. Március 01. - 23:10:24 »
A párom fésűje tökéletes alapanyag. :)
Amúgy szerintem az lesz, hogy még küzdök a fenés technikával, aztán amikor már érzem a dolgot, akkor megcsináltatom friss bőrrel. Nemrégen beszéltem egy cipészkellék bolt tulajjal, pontosan vágta, hogy milyen bőrre van szükségem. Árról még nem beszéltünk, de ott lesz megcsináltatva. (nyekes-feszítős fenőm van)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Bőrök
« Válasz #1042 Dátum: 2016. Május 23. - 14:19:28 »
Egyelőre csak tájékozódásként kérdeznék. Még késem sincs, de előbb-utóbb úgyis be kell szereznem, érzem a zsigereimben.

A márkásabb bőrök elég drágának tűnnek kezdésnek és kipróbálásnak. Egy Frank Shaving viszont nem vészes... Ez a megvehető kategóriába esik, vagy inkább ne? Vagy ha nem, akkor mit igen?

Nem elérhető izsak84

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Bőrök
« Válasz #1043 Dátum: 2016. Július 15. - 11:24:06 »
Sziasztok!

Szerintetek ez használható?




Régi Borotva Fenőszíj, Fodrász bőr fenő szíj, Nem használt, újszerű!!!
http://www.jofogas.hu/pest/Regi_Borotva_Fenoszij__Fodrasz_bor_feno_szij__Nem_hasznalt__ujszeru____51513352.htm

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #1044 Dátum: 2016. Július 15. - 12:41:33 »
Sziasztok!

Szerintetek ez használható?




Régi Borotva Fenőszíj, Fodrász bőr fenő szíj, Nem használt, újszerű!!!
http://www.jofogas.hu/pest/Regi_Borotva_Fenoszij__Fodrasz_bor_feno_szij__Nem_hasznalt__ujszeru____51513352.htm

Igen!

Anno sok fodrászüzletben, ilyen szíjj lógot!

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető orultspanyol

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 368
Re:Bőrök
« Válasz #1045 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 21:41:10 »
Urak!

Az új albérletben eléggé párás a lakás, a fürdőszoba (nem meglepő módon) főleg. Nem vettem észre,  hogy nincs jó helyen a bőr és masszívan bepenészedett: telepek jelentek meg rajta.
Menthető még (ha igen hogy), vagy csak a mindenre jó megoldás segít rajta: kenjem be vastagon zsírral és hajítsam ki az ablakon?

(p.s.: az utóbbi időben nagyon el vagyok tűnve, de eléggé összejött az élet; nemsoká visszatérek rendesen :) )
I will be the change I'm seeking, manifest the words I'm speaking. ||| shallam.hu

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #1046 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 23:04:18 »
Én hypóval.kenném le, az csírátlanít.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Bőrök
« Válasz #1047 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 00:14:59 »
Viszont kegyetlen büdös... Nyeregszappannal szedd le a nagyját , az biztos nem árt, aztán el lehet kezdeni gondolkozni, hogy ecet, hypo, benzin vagy mi legyen.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bőrök
« Válasz #1048 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 04:09:59 »
Ha tudsz szerezni formalint, akkor áztass bele egy kis rongyot,  rakd zacskóba, rakd mellé a bőrt, kösd be és hagyd úgy egy napra, vagy kettőre! Azután 1-2 nap szellőztetés kell neki. Az egészet kinn, szabad levegőn végezd! Belélegezni veszélyes.
Asszem gyógyszertárban kapható formalinos kendő, az is jó. Cipőfertőtlanítésre használják.

A hypo sztem kivenne belőle minden zsírt, tönkre menne. Má feltételezem. Esteleg felületi kezelést megkockáztatnék, de gombák ellen az kevés.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #1049 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 09:00:21 »
Nem vegyszerezném. Én lemosnám langyos szappanos vízzel, jól kiszárítanám nem napon de szelelős helyen, utána a fonákját bekenném paraffin olajjal. A vadászcuccaimat is így szoktam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici