Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262967 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #240 Dátum: 2011. Január 26. - 19:44:32 »
Srácok!
Ezt nézzétek meg: http://www.expressz.hu/butor-lakberendezes/egyeb/hirdetes-23434069/
Nyissátok meg a képeket, ott láthattok néhány fotót.
Most hoztam egyet a sráctól. Telefonon azt mondta, hogy NOS (nem akartam elhinni, de tényleg az!!!).
Egy alapos bőrszappanos átmosást kapott, most szárad.
Kapaszkodjatok meg! Az ára: 1.000 Ft  :crazy:
És...és...és van még nála pár darab!
Rohamra!
Ttelefonon keressétek, mert ímélre nem nagyon válaszol.

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #241 Dátum: 2011. Január 26. - 20:00:18 »
nem tudom, nem kérdeztem...de ezek elég picikék szerintem. meg nekem van egy arkansas kövem és nem esem hasra tőle...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #242 Dátum: 2011. Január 26. - 20:02:44 »
Semmi, függőségemet visszafogtam  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #243 Dátum: 2011. Január 26. - 20:10:15 »
na, sejtettem, hogy kellett volna még hoznom belőle...
az a helyzet, hogy Bp és Bp közt is elég nagy a távolság, nekem nagyok kiesik a srác lakhelye, így is több, mint egy hétbe került egyeztetni vele, és még így is a halál f...ra kellett elmennem érte (legalábis onnan nézve, ahol én lakom)
szerintem beszélj vele, stoppold le nála (hivatkozz rám) és vagy meg tudod beszélni vele a postázást, vagy valamikor esetleg érte tudok menni, ha máshogy nem megy.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #244 Dátum: 2011. Január 26. - 20:11:16 »
na, sejtettem, hogy kellett volna még hoznom belőle...
az a helyzet, hogy Bp és Bp közt is elég nagy a távolság, nekem nagyok kiesik a srác lakhelye, így is több, mint egy hétbe került egyeztetni vele, és még így is a halál f...ra kellett elmennem érte (legalábis onnan nézve, ahol én lakom)
szerintem beszélj vele, stoppold le nála (hivatkozz rám) és vagy meg tudod beszélni vele a postázást, vagy valamikor esetleg érte tudok menni, ha máshogy nem megy.

Köszi a felajánlást, azóta megfékeztem magam. Nem kell, nem kell, azóta is ezt mondom magamnak halkan  :fetreng:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #245 Dátum: 2011. Január 26. - 20:13:57 »
és hogy húzzam az idegeiteket: az amit vettem, nem úgy néz ki, mint az expresszes képeken...egy fokkal szebb, mert a nyél rész külön csatlakozik (nem varrva van) és nem csak két lapos szíj összevarrásából áll, hanem párnázott belül, vagyis jobb a fogása  :P

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #246 Dátum: 2011. Január 26. - 20:23:45 »
és hogy húzzam az idegeiteket: az amit vettem, nem úgy néz ki, mint az expresszes képeken...egy fokkal szebb, mert a nyél rész külön csatlakozik (nem varrva van) és nem csak két lapos szíj összevarrásából áll, hanem párnázott belül, vagyis jobb a fogása  :P
Mekkora a teljes hossza?

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #247 Dátum: 2011. Január 26. - 20:30:14 »
40 cm amin húzhatod-vonhatod. a nyél 13.5 cm

PaT

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #248 Dátum: 2011. Január 27. - 14:22:42 »
Az Arkansas kő milyen finomságú egyébként? Bőrözés előtt közvetlenül elég lehet?
Holnap találkozom a sráccal, van neki még mindenből jópár darab.

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #249 Dátum: 2011. Január 27. - 14:41:53 »
Az Arkansas kő milyen finomságú egyébként? Bőrözés előtt közvetlenül elég lehet?
Holnap találkozom a sráccal, van neki még mindenből jópár darab.

arkansas: lövésem nincs...én régebben késhez vettem, de a porcelán tányér alsó mázatlan része két klasszissal jobban bevált, ráadásul az inkább kéznél van  ;)
a bőrözéses kérdésre meg én nem tudok választ adni, én eddig max. csak szalonnát bőröztem  :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #250 Dátum: 2011. Január 27. - 16:36:37 »
Az Arkansas kő milyen finomságú egyébként? Bőrözés előtt közvetlenül elég lehet?
Holnap találkozom a sráccal, van neki még mindenből jópár darab.

Az arkansas biztosan nem. Abból csak a legfinomabbak jók, és kötve hiszem hogy ez az a kategória lenne.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Bőrök
« Válasz #251 Dátum: 2011. Február 02. - 22:02:49 »
A "csináld magad" mozgalom jegyében lett bőröm.
kb. 8mm vastag (szemre) növényi cserzésű marhabőrből (krupon) vágtam egy 70mm széles csíkot. Kézzel simítva ill. szemre elég egyenletes (nem egy Dovo), azt mondanám, hogy ami általában a bőrös kereskedőknél kapható, azok közt első osztályú. Plusz a kedvesem kicsit megtuningolta, így már igazi fenő kinézete van (képek később  :crazy:)

A kérdéseim:

  • szokták/kell-e a fenésre használt bőrt valami olajjal/zsírral kenni, beereszteni? Ha igen, mivel? Gondolom ezáltal puhább, homogénebb lesz a bőr. (spec. tiszta lenolajra gondoltam)
  • találtam egy utalást arra, hogy felcsiszolták, ezáltal nubuk-szerű felületet kaptak, ami a kemény, tömör alapon jól políroz (valahol a straightrazorplace.com-on van, most nem lelem  :-\)

Várom a javaslatokat!

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #252 Dátum: 2011. Február 02. - 22:16:35 »
Lenolajat ne! Tiszta marhafaggyú...szerlvényboltban , vagy un. gazda v parasztboltban kapsz, szépen ujjal bedolgozod...ennyi. A 8 mm vastag az szinte biztosan talpbőr...ha sima a felülete, nem rossz..bár van jobb.

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Bőrök
« Válasz #253 Dátum: 2011. Február 03. - 09:17:31 »
Igen, talpbőrnek szánták. Biztosan van jobb, de EM-ban kapható fára ragasztott bőr minőségét simán hozza. Az meg már nem olyan rossz.

Hm, marhafaggyú alatt mit értesz? Van egy darab, fodrászkellék boltban vásárolt valamim, úgy néz ki, mint egy darab gyertya

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #254 Dátum: 2011. Február 03. - 09:34:03 »
Hát..lehet az is...ha az ujjad közt fel tudod olvasztani, akkor nagy valószinűséggel az. Az lenolaj azért nem jó mert "száradó" olaj.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici