Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298857 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1050 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 09:02:08 »
Plusz én lónyeredápolóval nyomám a bőrnek.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #1051 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 09:40:24 »
lehet, de azt be kell hajszárítóni, mert álltalában méhviasz alapú

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1052 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 09:46:10 »
Na ezt nem tudtam. Az biztos hogy a viasz ottmarad, de én mindig letöröltem pár nap után.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1053 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 11:17:52 »
Sziasztok!

Egy új 5/8-as Dovo Silver Steel késhez szeretnék megfelelő fenőszíjat keresni. Eléggé tanácstalan vagyok a témában, hogy milyet érdemes venni, milyen bőrt, szintetikust, stb... Egyedül annyit találtam kutatásaim közben, hogy kezdőknek érdemes 3" vastagot venni. Tudnátok ebben tanácsot adni nekem? Kb 10-15 ezret tudnék rááldozni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Bőrök
« Válasz #1054 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 12:03:13 »
Sziasztok!

Egy új 5/8-as Dovo Silver Steel késhez szeretnék megfelelő fenőszíjat keresni. Eléggé tanácstalan vagyok a témában, hogy milyet érdemes venni, milyen bőrt, szintetikust, stb... Egyedül annyit találtam kutatásaim közben, hogy kezdőknek érdemes 3" vastagot venni. Tudnátok ebben tanácsot adni nekem? Kb 10-15 ezret tudnék rááldozni.

Ez így eléggé félre ment akkor. Gyakorlatilag tökmindegy, hogy milyen késhez akarsz bőrt, a kés márkája és mérete ezt nem befolyásolja. Bizonyos kereteken belül a bőr szélessége is tökmindegy, nem az van, hogy a keskeny bőr az rossz, a széles meg jó.
Anyagát tekintve meg ugye a bőr az bőr, tehát nem szintetikus.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1055 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 12:14:46 »
Sziasztok!

Egy új 5/8-as Dovo Silver Steel késhez szeretnék megfelelő fenőszíjat keresni. Eléggé tanácstalan vagyok a témában, hogy milyet érdemes venni, milyen bőrt, szintetikust, stb... Egyedül annyit találtam kutatásaim közben, hogy kezdőknek érdemes 3" vastagot venni. Tudnátok ebben tanácsot adni nekem? Kb 10-15 ezret tudnék rááldozni.

Ez így eléggé félre ment akkor. Gyakorlatilag tökmindegy, hogy milyen késhez akarsz bőrt, a kés márkája és mérete ezt nem befolyásolja. Bizonyos kereteken belül a bőr szélessége is tökmindegy, nem az van, hogy a keskeny bőr az rossz, a széles meg jó.
Anyagát tekintve meg ugye a bőr az bőr, tehát nem szintetikus.

A méretet azért írtam mert kezdőként egyszerűbb egy szélesebb bőrön élezni mint egy keskennyel kínlódni amikor valakinek nincs még benne tapasztalata.(Legalább is ezt ajánlották). Anyagát tekintve pedig lóbőr, marhabőr, latigo...stb, szóval az is van sokféle de látom akkor nem értetted az eredeti kérdésem. Olyan fórumtagok véleményére lennék kíváncsi aki jártasabb a témában és van viszonyítási alapja a különböző fajtákkal kapcsolatban. 

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bőrök
« Válasz #1056 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 13:04:28 »
Én egy ilyen bőrt használok Haryali balzsammal.
http://www.ebay.com/itm/161222284067?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

http://www.ebay.com/itm/HARYALI-LONDON-BALM-PASTE-10-ml-TUB-FOR-LEATHER-STROP-/322042044023?hash=item4afb339e77:g:SYIAAOSwbYZXXUvr

Ez a bőr és balzsam kombó nagyon jó. Eredetileg a bőr bársonyos tapintású. Bekentem a balzsammal vékonyan + egy konyhakéssel fenő mozdulatokkal szépen elterítettem. Kb. két nap alatt beszívta. Azót teljesen más a tapintása. A régi katonai derékszíjakra hasonlító vékony fényes réteg alakult ki rajta. Nem is értem hogyan? Először bársonyos volt, most meg egybefüggő sima felületnek tűnik. Ha meghajtottam a szíjat, ez a felület ráncosodik. Na mindegy. A lógatós fenés nem jött be. Levágtam róla a felesleget és kétoldalú ragasztóval felragasztottam egy lécre. Most príma.

Lágyan kell használni. Nagyon jól fen és villámgyorsan. Teljesen felesleges rajta a 100 húzás, a 30-40 pont elég késtől függően.

Hátránya, a mérete. Ezen még éppen  hogy lehet fenni. Íves, vagy haránt mozdulatok kellenek. Keskeny és rövidke. Szóval asszem egy kb. legalább 7x30 centis fenődeszka lenne az igazi.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Bőrök
« Válasz #1057 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 14:42:13 »
Sziasztok!

Egy új 5/8-as Dovo Silver Steel késhez szeretnék megfelelő fenőszíjat keresni. Eléggé tanácstalan vagyok a témában, hogy milyet érdemes venni, milyen bőrt, szintetikust, stb... Egyedül annyit találtam kutatásaim közben, hogy kezdőknek érdemes 3" vastagot venni. Tudnátok ebben tanácsot adni nekem? Kb 10-15 ezret tudnék rááldozni.

Ez így eléggé félre ment akkor. Gyakorlatilag tökmindegy, hogy milyen késhez akarsz bőrt, a kés márkája és mérete ezt nem befolyásolja. Bizonyos kereteken belül a bőr szélessége is tökmindegy, nem az van, hogy a keskeny bőr az rossz, a széles meg jó.
Anyagát tekintve meg ugye a bőr az bőr, tehát nem szintetikus.

A méretet azért írtam mert kezdőként egyszerűbb egy szélesebb bőrön élezni mint egy keskennyel kínlódni amikor valakinek nincs még benne tapasztalata.(Legalább is ezt ajánlották). Anyagát tekintve pedig lóbőr, marhabőr, latigo...stb, szóval az is van sokféle de látom akkor nem értetted az eredeti kérdésem. Olyan fórumtagok véleményére lennék kíváncsi aki jártasabb a témában és van viszonyítási alapja a különböző fajtákkal kapcsolatban.

Bocs, de honnan veszed, hogy én nem vagyok jártas a témában?
Ez a szélesség dolog meg marhaság.
Ha kezdő lennék, a wetshaving-es bőrnek adnék egy esélyt.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #1058 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 14:44:12 »
Nagyapám, a II.VH-s derékszíjját hordta világ életében, és azon fente a késeket. Nem volt öt centi széles.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bőrök
« Válasz #1059 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 14:50:27 »
Múltkor 1500 Ft-ért vettem cipészkellék boltban jóféle 3-4 mm vastag megfelelő felületű bőrt. Ennyiből 2 nyeles fenőre (az enyém ilyen tekerhető kétoldalas feszített) való jött ki. Imádom.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Bőrök
« Válasz #1060 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 15:14:50 »
Az egy dolog, hogy mi mindenen lehet kést fenni. Az meg egy másik, hogy min ideális. Én is elboldogulok a 4,5x20 centis bőrömön, de ez gagyi méret, közel sem ideális. Ilyesmi kellene :-)
https://www.youtube.com/watch?v=Z9MJ_IMUGHk

A kicsi meg elfér akárhol. Ez is valami.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Bőrök
« Válasz #1061 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 15:44:06 »
Deréköv forever!  :2thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1062 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 15:49:05 »
Nork, Pmol322, siorak Köszönöm a válaszaitokat. Ezek szerint annyira nincs nagy jelentősége a bőrfajták és késélesség tekintetének. Ezt jó tudni mert akkor nem áldozok rá egy méregdrága fenőszíjra ha közben egy olcsóbb is elvégzi ugyanazt a munkát. Egyébként melyiken egyszerűbb fenni, szíjon vagy 

Kedves Horatio. Nem kétlem, hogy van rálátásod a témára de semmi konkrétumot nem mondtál amit saját tapasztalattal alátámasztottál volna. Nekem pedig az nem volt értékelhető válasz, hogy ez meg az nem jó és kész... Egy ilyen válasz alapján csak arra tudok következtetni, hogy valaki nincs képben a témában. Ezt nem bántásként mondom csak ez volt a benyomásom.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #1063 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 15:56:31 »
Hagyjuk már ezt a derékszíj dolgot, olyat mondjatok neki amit meg is tud venni.

Én már nem tartok késeket, de ha most kezdeném, ezt venném:
https://www.wetshaving.hu/markak/wetshaving

Ár/érték arányban jelenleg nem találsz jobbat.


(szerintem)

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Bőrök
« Válasz #1064 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 15:57:25 »
Hagyjuk már ezt a derékszíj dolgot, olyat mondjatok neki amit meg is tud venni.

Én már nem tartok késeket, de ha most kezdeném, ezt venném:
https://www.wetshaving.hu/markak/wetshaving

Ár/érték arányban jelenleg nem találsz jobbat.
:+1: Én ilyet használok évek óta és nagyon szeretem.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici