Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262968 alkalommal)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1080 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 19:27:41 »
Aki a szövetre esküszik, minden bőrön fenés előtt használja, vagy csak már kopottabb élszalagnál? Nekem ott lóg a Kanaymán, de nem igazán tudom mire használni. Mondjuk az baromi sprőd.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1081 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 20:07:10 »
A kanayama szövet kifejezetten jó a picit sorjás harapós pengékhez. De az vmi speckó fonat.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #1082 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 20:14:45 »
Aki a szövetre esküszik, minden bőrön fenés előtt használja, vagy csak már kopottabb élszalagnál? Nekem ott lóg a Kanaymán, de nem igazán tudom mire használni. Mondjuk az baromi sprőd.

Minden bőrözés előtt. Az arány mondjuk ha 1 / 5. (szöveten / a bőr). Nyilván abszölút bőrfüggő, mind a bőrhossz, mind a bőr minőség miatt.

van Kanayamám, nagy előnye hogy nincs vagy nagyon kevés a műszál benne és széles. Nem kell átlósn húzni rajta a kést.
Használd és ugyan úgy be fog kopni mint egy jó bőr.Ez valami olyasmi, mint a rongykoronggal történő polírozás.

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #1083 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 20:24:36 »
Mindenképp olyat keress aminek a hátulján szövet is van.
pl: http://boker.hu/borotv%C3%A1lkoz%C3%A1si-felszerel%C3%A9sek-c-7_117/marhab%C5%91rb%C5%91l-k%C3%A9sz%C3%BClt-fen%C5%91sz%C3%ADj-paszt%C3%A1val-p-1156.html

vagy itt ,:http://bionom.hu/biobolt/kozmetikumok/ferfiaknak/extrasol-solingen-kinyithato-borotva.html a borotva meg a fenődeszka hulladék ugyan, de a 3. opció az "Akasztható fenőszíj , 7.690Ft " ez jó, nekem is van ilyen.


ez ugyan az mint az előzőek, csak hosszabb:http://solingenaruhaz.hu/borotv%C3%A1lkoz%C3%A1s-c-6/pamacsok-c-6_10/fen%C5%91sz%C3%ADj-akaszt%C3%B3sfog%C3%B3s-val%C3%B3di-b%C5%91r-50x406-mm-p-50.html

Nem is tudtam,hogy van ilyen oldal:http://borotvalkozas.hu/index.php?main_page=index&cPath=30
itt van mindkettő fenőszíj

Ez is jó:http://www.euro-kes.hu/tartozekok/rite-edge-razor-strop/

Miért fontos, hogy a hátulján szövet is legyen? Elvileg nem ugyanolyan mindkét oldala?  :nemtom:
Most, hogy néztem a linkeket újabb kérdéseim lettek. Milyen előnye hátránya van ha a szíj hosszabb illetve ha rövidebb? A nyeles fenőszíj praktikusabb? Sajnos még egyiket sem próbáltam ezért van ilyen homály nálam a témában. :D
A magyar webshopokat annyira nem szeretem. Drágán adják azt amit külföldről olcsóbban beszerzek még postaköltséggel együtt is. (Tisztelet a kivételnek.) Az Extrametál és a Borotválkozás.hu oldala is elég gagyi lett. (szakmai szemmel tekintve) igaz szépek a képek meg minden de a termékek leírásának részletessége az színvonalon aluli. Ettől még lehet jó webshop mind a kettő, de azért egy honlap sokat elárul a tulajdonosról...
ui: Bár aránylag a wetshavinges nem tűnik rossznak.

Az egyik oldal a szőrtelenített, ez a síma, a másik a húsfelöli ez "rücskös". van aki ezt a durvább oldalt pasztázza, de szerintem ez nem alkalmas erre.Nyilván egy 30- cm -s bőrőn 50-t húzni az kevesebbet jelent az él minőségében, mint egy 60 cm -n 50-t húzni.Van akinek a hosszú bör kényelmetlen , mert rövidebb a karja és nem jó neki végighúzni olyan hosszon.

Itt a Te webshoppod:http://www.japanesenaturalstones.com/kanayama-cordovan-strop/?setCurrencyId=1 :bow:

habár én a helyedben egy olcsóbbat darabolnék elsőre szét

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1084 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 20:56:04 »
Aki a szövetre esküszik, minden bőrön fenés előtt használja, vagy csak már kopottabb élszalagnál? Nekem ott lóg a Kanaymán, de nem igazán tudom mire használni. Mondjuk az baromi sprőd.

Minden bőrözés előtt. Az arány mondjuk ha 1 / 5. (szöveten / a bőr). Nyilván abszölút bőrfüggő, mind a bőrhossz, mind a bőr minőség miatt.

van Kanayamám, nagy előnye hogy nincs vagy nagyon kevés a műszál benne és széles. Nem kell átlósn húzni rajta a kést.
Használd és ugyan úgy be fog kopni mint egy jó bőr.Ez valami olyasmi, mint a rongykoronggal történő polírozás.

Köszi az infót, fogom tesztelni. Tehát, ha 50-et bőrözök oda-vissza, akkor előtte kb. 10-et javasolsz a szöveten?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Bőrök
« Válasz #1085 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 21:18:03 »
nagyjából

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1086 Dátum: 2016. Szeptember 22. - 21:32:03 »
 :sör:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1087 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 09:51:36 »
 :thanks: Valami köztes megoldást keresek ami szövetes is meg mondjuk marhabőr. Ez a kanayama biztos jó de mocsokdrága. :(
Egyébként ápolni milyen időközönként érdemes a bőrt?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1088 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:03:40 »
Fenések előtt a tenyereddel néhányszor simítsd át. Így fel is melegszik üzemi hőmérsékletre, és kap némi zsírt. Másra nincs szükség. A régi, elöregedett bőrökre vannak praktikák, a régebbi hozzászólásokban megtalálod.

Köztes megoldásra magyar fórumtárs már tett be linket, ezt még megfejelném Malewski munkáival. Semmi közöm hozzá, egy olasz borotvás fórumról ismerem, tetszik a munkássága. Gondolkodom én is egy vásárláson tőle.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1089 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:26:42 »
Fenések előtt a tenyereddel néhányszor simítsd át. Így fel is melegszik üzemi hőmérsékletre, és kap némi zsírt. Másra nincs szükség. A régi, elöregedett bőrökre vannak praktikák, a régebbi hozzászólásokban megtalálod.

Köztes megoldásra magyar fórumtárs már tett be linket, ezt még megfejelném Malewski munkáival. Semmi közöm hozzá, egy olasz borotvás fórumról ismerem, tetszik a munkássága. Gondolkodom én is egy vásárláson tőle.

Jaaa, hogy csak régi bőrök élesztésére kell újrazsírozni, ezt nem tudtam. Akkor ezek szerint egy új fenőszíj esetén jó ideig nem kell ápolni.
Ez a www.etsy.com tényleg jónak néz ki, legalább is minőségi bőröknek tűnik, elfogadható áron. Meg jó sok értékelést írtak egy-két termékéhez, nagyon pozitívakat. Lehet innen fogok rendelni. Tetszik az oldal. :)

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Bőrök
« Válasz #1090 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:35:50 »
Fenések előtt a tenyereddel néhányszor simítsd át. Így fel is melegszik üzemi hőmérsékletre, és kap némi zsírt. Másra nincs szükség. A régi, elöregedett bőrökre vannak praktikák, a régebbi hozzászólásokban megtalálod.

Köztes megoldásra magyar fórumtárs már tett be linket, ezt még megfejelném Malewski munkáival. Semmi közöm hozzá, egy olasz borotvás fórumról ismerem, tetszik a munkássága. Gondolkodom én is egy vásárláson tőle.

Jaaa, hogy csak régi bőrök élesztésére kell újrazsírozni, ezt nem tudtam. Akkor ezek szerint egy új fenőszíj esetén jó ideig nem kell ápolni.
Ez a www.etsy.com tényleg jónak néz ki, legalább is minőségi bőröknek tűnik, elfogadható áron. Meg jó sok értékelést írtak egy-két termékéhez, nagyon pozitívakat. Lehet innen fogok rendelni. Tetszik az oldal. :)

Az etsy kb ugyanaz, mint a meska. Kézművesek, gyártók kis  online"üzletei" vannak összefogva egy oldal alá.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Bőrök
« Válasz #1091 Dátum: 2016. Szeptember 23. - 10:56:24 »
http://antik.vatera.hu/haztartas_szepsegapolas/borotvalkozas_kellekei/fenoszij_2312548895.html Egy ilyet sikerült beszereznem. Nagyon fincsi remek áron. Kb 2 hónapja használom elégedetten.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Bőrök
« Válasz #1092 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 15:20:59 »
Fenések előtt a tenyereddel néhányszor simítsd át. Így fel is melegszik üzemi hőmérsékletre, és kap némi zsírt. Másra nincs szükség. A régi, elöregedett bőrökre vannak praktikák, a régebbi hozzászólásokban megtalálod.

Köztes megoldásra magyar fórumtárs már tett be linket, ezt még megfejelném Malewski munkáival. Semmi közöm hozzá, egy olasz borotvás fórumról ismerem, tetszik a munkássága. Gondolkodom én is egy vásárláson tőle.

Jaaa, hogy csak régi bőrök élesztésére kell újrazsírozni, ezt nem tudtam. Akkor ezek szerint egy új fenőszíj esetén jó ideig nem kell ápolni.
Ez a www.etsy.com tényleg jónak néz ki, legalább is minőségi bőröknek tűnik, elfogadható áron. Meg jó sok értékelést írtak egy-két termékéhez, nagyon pozitívakat. Lehet innen fogok rendelni. Tetszik az oldal. :)

Az etsy kb ugyanaz, mint a meska. Kézművesek, gyártók kis  online"üzletei" vannak összefogva egy oldal alá.

Így már világos, nem ismertem eddig ezt az oldalt, de szétnézek hátha van még hasonló kis cég rajta. :)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Kanayama heveder beavatása
« Válasz #1093 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 20:08:48 »
Egy ausztrál cimborám segített megoldani a Kanayama heveder problematikáját. Az ajánlás innen származik, ezt finomította. Nekem bevált, boldogan használom azóta.

A procedúra:
  • glicerines szappannal kézzel átmosni, majd tisztára öblíteni. Itt használtam szivacsot is, meg gyökérkefét;
  • 1-es pont megismétlése;
  • törülközőbe csavarva felitatni a többlet vizet;
  • gumikalapáccsal (vagy fakalapáccsal) végig ütögetni a vásznat, hogy kilapítsuk, összetörjük a szálakat. Ezt egy fatuskón végeztem, rongy alátéttel, többször, mindkét oldalon;
  • felpolírozni mindkét oldalt (bármilyen) nagurával;
  • hagyni megszáradni egy árnyékos, meleg helyen;
  • Az előző lépéseket (1-6) még egyszer megismételni.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1094 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 21:05:24 »
 :fetreng:

Vagy ez komoly?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici