Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298282 alkalommal)

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Bőrök
« Válasz #1110 Dátum: 2016. December 29. - 08:31:02 »
NE kezeld semmivel az új bőrt! Fenés előtt a tenyereddel dörzsöld meg oda-vissza néhányszor. Ennyi az ápolása.

Én nemrég (1 hónapja?) vettem új bőrt, ami konkrétan csont száraz volt, pattogott ahogy húztam rajta a pengét (apró karcok lettek is rajta). Én vagyok hülye, ilyen kemény és érdes felületnek megmutatni sem lett volna szabad, de gondoltam ha így árulják, csak jó, biztos én gondolom túl. Egy oda-vissza körnél szerencsére nem húztam többet. A bőr amúgy szépen meg volt csinálva, éle lecsiszolva, jó vastag, ideálisan hosszú. Az előző bőrömet Forritól vettem, Tőle kaptam egy kis Isten tudja milyen zsírt. Elkezdtem végső elkeseredésemben rákenni. Az első vékony csík konkrétan 2 perc alatt eltűnt rajta, úgy beitta. Következőt is hamar. Nem vacakoltam, bekentem vastagon, ezt már nem szívta be, így estére otthagytam. Reggelre valami tapadós, ragacsos réteg lett rajta, amit egy pamut ronggyal kezdtem ledörzsölni, ekkor már kellően vörös volt a fejem. Jó adag dörzsöléssel lejött, és egész jó felület lett, nem olyan sima és puha mint a régi bőröm, de azt másfél-két éven át napi szintem használtam, előtte ki tudja meddig volt használatban, persze, hogy jobb. Húztam rajta kettőt, már jobb volt, de volt ahol még megtapadt, bevittem a nappaliba, gondoltam másnap majd fojtatom tiszta fejjel. Na, a gyerek elérte, leszedte, és egy nedves popsitörlővel sikálgatta a közepénél (0,7 éves, nem lehet hibáztatni). Így lett rajta pár pukli sajnos, de még így is sokkal jobb mint vásárláskor! Nem serceg rajta a penge.

Tanulság:
1. Szerintem van az a bőr, amit igen is kezelni is kell, ha nem akarjuk kidobni. Persze jobb egy jót venni elsőre, de ezt, ha neten rendeli az ember, nem tudja meghatározni - én meg utálok kidobni bármit is. Kézzel masszírozgatva hónapokig simogathattam volna ezt a bőrt, míg megpuhul.
2. Jobb előbb kérdezni hozzáértőktől, mielőtt gányol az ember. Nem tudom milyen zsírt/olajat kentem rá, a semminél sokkal jobb volt, de első indulaton túl inkább körbe kellett volna járnom a témát.
3. Gyerektől távol tartani.

Továbbra sem tudom, mi az, amivel érdemes kezelni. Meg kéne kérdezni egy bőröst, vagy lovászt (azok is tuti kezelik valamivel a bőrt). Avasodástól én annyira nem tartok, mivel amit nem szív fel, azt úgyis letörlöd... Régen a bőr bakancsot szalonnabőrrel kenegették hogy ne töredezzen, és óvja a nedvességtől. Gyanítom, a fenőbőrnek is minden jobb a semminél, egy aktívan használt bőr esetén viszont tényleg elég a kézről rákerülő zsír (ahogy pl. a bőr övnek is).

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1111 Dátum: 2016. December 29. - 09:58:52 »
Ha bármivel is kenegeted a minôségi fenôbôrt, megváltozik a felülete. Már nem úgy fog dolgozni, ahogy kell. Erre a gyártók fel is hívják a figyelmet jobb helyeken.

Nálad arra tudok gondolni, hogy nem megfelelő fenőbőrt vásároltál. Itt nem csak az árra gondolok. Nekem volt 3500 Ft-os nyeles fenőm, aminek a finom felét szintén nem kellett(sőt ellenjavalt volt) "ápolni".



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető eFeM

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Bőrök
« Válasz #1112 Dátum: 2016. December 29. - 10:12:01 »
Ha bármivel is kenegeted a minôségi fenôbôrt, megváltozik a felülete. Már nem úgy fog dolgozni, ahogy kell. Erre a gyártók fel is hívják a figyelmet jobb helyeken.

Te honnan ajánlanál fenőbőrt?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1113 Dátum: 2016. December 29. - 10:16:55 »
Nekem jelenleg van egy Kanayama meg egy kenguru bőrből. Biztos vagyok benne, hogy ezeknél van olcsóbb, de jó megoldás. Ezeket viszont nem ismerem. Nemrég ide linkeltem egy lengyel srácot, aki árul, magyar fórumtárs is ajánlott néhányat. Tekerj lejjebb!

A 3500 Ft-os nyeles fenő kapható az Extrametálban. Celofánban van, és van mellé csomagolva egy műanyag tégely, amiben elvileg birkafaggyú van, amivel a durva bőr oldalt lehet beereszteni, hogy puhuljon. Nekem működött ez a kis fenő is, bár a mérete miatt kompromisszumos.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1114 Dátum: 2016. December 29. - 10:38:58 »
Van egy kiváló vintage fenőszíjam, akasztós, másik oldalán hevederrel, eladó ha érdekel.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #1115 Dátum: 2016. December 29. - 10:43:02 »
eFeM, nem emlékszem pontosan, de lehet hogy ebből adtam? Kompromisszumos ez a kence, de annak idején semmi egyebet nem találtam én sem.
http://www.decathlon.hu/borapolo-zsir-500-ml-id_8006021.html

gregg kontra :)
A kis nyeles anno nekem nem vált be.

Ha visszatérnék a kések világába, akkor én a wetshavinges bőrt venném...
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1116 Dátum: 2016. December 29. - 10:44:45 »
Mi volt a baj vele?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Bőrök
« Válasz #1117 Dátum: 2016. December 29. - 10:48:26 »
Mi volt a baj vele?
Keskeny volt és rövid, emiatt nem tudtam megszokni. Utána a lengőbőr megváltás volt.
A bőr minősége persze ettől lehetett jó.
(szerintem)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1118 Dátum: 2016. December 29. - 10:52:24 »
Ezért írtam azt, hogy kompromisszumos. Lassabb, meg többet kellett vacakolni vele, de 3500 Ft-ért nem rossz üzlet szerintem. Nyilván már én is túladtam rajta, de egy kezdőnek jó lehet. A finom bőr meg jó rajta, és nem kell kezelni. ;) Meg utazóbőrnek is jó lehet. Kis helyet foglal, és nem sérül.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Bőrök
« Válasz #1119 Dátum: 2016. December 29. - 10:53:27 »
Nekem a wetshavinges van, gondolom azzal van a probléma is. Felhívtam a bőrös ismerősömet és ő is azt mondta hogy semmivel nem kell kezelni ha használva van. A tenyeredről rákerülő zsiradék pont elég. Az elképzelhető hogy kiszárad, de akkor sem karcolhatja meg az acélt. Azt is mondta hogy bármilyen bőrápoló szer jó hozzá amit lovas boltokban lehet kapni, csak ne legyen ásványi olaj származék benne. Szerinte amúgy a babaolaj is tökéletes. Nekem két ilyen bőröm is van, az egyik napi használatban, a másik egy élezéseknél használt fenődeszka. Én annyit szoktam csinálni, hogy a borotválkozásoknál használt pre olajokból a kezemen maradt olajat bele szoktam dörzsölni a bőrbe.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #1120 Dátum: 2016. December 29. - 12:09:46 »
csak ne legyen ásványi olaj származék benne

Miért? Az legalább nem szárad.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:Bőrök
« Válasz #1121 Dátum: 2016. December 29. - 12:11:40 »
csak ne legyen ásványi olaj származék benne

Miért? Az legalább nem szárad.
Mert ezt mondta :) Nem tudom hogy miért.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #1122 Dátum: 2016. December 29. - 12:23:19 »
Ha bőrt akarnék tisztítani/ápolni, akkor glicerines nyeregszappant (nekem Belvoir van) használnék. Esetleg utána némi méhviaszt, de ez már lehet, hogy nem jó ötlet egy fenőszíj esetén.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Bőrök
« Válasz #1123 Dátum: 2016. December 29. - 12:31:28 »
Ha bőrt akarnék tisztítani/ápolni, akkor glicerines nyeregszappant (nekem Belvoir van) használnék. Esetleg utána némi méhviaszt, de ez már lehet, hogy nem jó ötlet egy fenőszíj esetén.
Én méhviaszt küldök, beválik mindig.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető greenmen

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 195
Re:Bőrök
« Válasz #1124 Dátum: 2016. December 29. - 16:20:24 »
Sajna az első bőrömmel valami hasonlóan jártam.Én is vettem nem kevés pénzért (12 e) és olyan volt mintha 2 hónapot a sivatagban állt volna. Hasonló gondolat "a gyártó csak tudja" és neki álltam. Aztán rá kellet jöjjek ez nem faja. Rendeltem egyet harmada áron ami vaj puha és remekül mükszik. Sajna tényleg rutli sokszor a netes rendelés. Pláne ha a tapasztalat zéro.
egyetlen egy francia mondatot ismerek "im sorry" de ez is angolul van

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici