Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 296378 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #270 Dátum: 2011. Február 10. - 09:48:42 »
Igen, igen!

Jár a nyalóka! :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Brien

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 178
Re:Bőrök
« Válasz #271 Dátum: 2011. Február 10. - 11:23:27 »
Igen igen az volt a kérdés tehát nincs különbség.
De nekem csak lecsósnápolyis nyalokám van, de küldök mindenkinek egyet. :)
Ne gondolkodj!
Ha gondolkodtál ne mond el!
Ha elmondtad ne írd le!
Ha leírtad ne írd alá!
Ha aláirtad.......Ne csodálkozz!!

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #272 Dátum: 2011. Február 11. - 08:02:32 »
Na, én tegnap vásároltam egy nyeles szíjat az EM-be (állítólag Anna nem elérhető egy darabig /ezt a központban egy "szimpatikus" nagydarab fickó közölte velem, majd lepattintott...na, kb. ennyit az itthoni értékesítő kultúráról/), így kénytelen voltam megvenni az egyik üzletben...a 600 Ft árelőnyről lemaradás nem vágott földhöz.
Aki ilyet szeretne venni, annak egy jó tanács: mint mindent, ezt is jól át kell nézni. Nekem három közül sikerült egyet találnom. Az egyiken "ráncos" volt a bőr, a másikon be volt vágva, repedve több helyen (mintha valaki már kísérletezett volna a fenéssel, csak fordított irányban húzta a beretvát).
Amúgy meg: szerintem k.jó!  :borotva: Tesztelése megtörtént.
Kérdés: tudja valaki, hogy mivel van beszórva az egyik fele (vasoxid?)? Nem pasztás, mert porzik/hullik róla (ezért csak óvatosan! használni inkább a konyhai viaszkosvásznon, mint a nagymama asztali gobelin-jén)  :evil:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #273 Dátum: 2011. Február 11. - 08:32:54 »
Kérdés: tudja valaki, hogy mivel van beszórva az egyik fele (vasoxid?)? Nem pasztás, mert porzik/hullik róla (ezért csak óvatosan! használni inkább a konyhai viaszkosvásznon, mint a nagymama asztali gobelin-jén)  :evil:

Milyen színű?

Ha piros, akkor valszeg vasoxid, ha zöld, akkor CrOx
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #274 Dátum: 2011. Február 11. - 08:55:20 »
veres..tehát vasoxid(alapú)
még nem égető - gondolom, egy darabig még használható lesz a rajta lévő réteg - de majd a későbbiekben kell neki a karbantartás.
a kísérletekről (művészellátó, Praktiker, stb) már olvasgattam itt...de tuti tippre nem leltem senkinél.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #275 Dátum: 2011. Február 11. - 09:08:37 »
Nos, igen ezekkel általában a legnagyobb gond, hogy a szemcseméretet nem lehet pontosan tudni!

Ezért is forszíroztam a köves topikban, hogy ha valaki hozzáfér elektronmikroszkóphoz, akkor érdemes lenne pár vizsgálatot végezni! (Nálunk a cégnél van mérőmikroszkóp, de annak a felbontása asszem mikronos...)

Ha biztosra akarsz menni, akkor DOVO paszta. EM-ben lehet kapni. Abból is a piros, ha már az van a fenőn.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #276 Dátum: 2011. Március 01. - 15:38:02 »
Ismeri valaki ezeket bőröket? Elég jó árban vannak, kezdő készletbe valónak tűnnek.

Egyébként melyik méretet célszerű megvenni, van értelme a 3"-os bőrnek egy 5/8 vagy 6/8 borotvánál, vagy elég a 2,5"-os?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #277 Dátum: 2011. Március 01. - 15:52:10 »
Ezeket szerintem senki sem ismeri...  :fetreng:

Ismeri valaki ezeket bőröket? Elég jó árban vannak, kezdő készletbe valónak tűnnek.

Egyébként melyik méretet célszerű megvenni, van értelme a 3"-os bőrnek egy 5/8 vagy 6/8 borotvánál, vagy elég a 2,5"-os?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #278 Dátum: 2011. Március 01. - 16:24:12 »
Ismeri valaki ezeket bőröket? Elég jó árban vannak, kezdő készletbe valónak tűnnek.

Egyébként melyik méretet célszerű megvenni, van értelme a 3"-os bőrnek egy 5/8 vagy 6/8 borotvánál, vagy elég a 2,5"-os?


Van ám itt egy kis képzavar is.....    :crazy:   ???

Hogyan függ össze a borotva szélessége, a bőr szélességével? Vagy Te keresztbe fensz ?

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #279 Dátum: 2011. Március 01. - 17:26:35 »
Ismeri valaki ezeket bőröket? Elég jó árban vannak, kezdő készletbe valónak tűnnek.

Egyébként melyik méretet célszerű megvenni, van értelme a 3"-os bőrnek egy 5/8 vagy 6/8 borotvánál, vagy elég a 2,5"-os?


Van ám itt egy kis képzavar is.....    :crazy:   ???

Hogyan függ össze a borotva szélessége, a bőr szélességével? Vagy Te keresztbe fensz ?

reofil

Így jár az, aki rövid idő alatt összeolvas minden elérhető adatot, aztán hetet-havat összehord .. :crazy: ;)

Valamiért azt hittem, hogy a penge szélesség és a hossz arányosak egymással.

Szóval egy Dovo Bismarckhoz néznék bőrt, gondolom kezdőként könnyebb fenni egy szélesebb, mondjuk egy 3"-os bőrön, vagy tanuljak meg keskenyebben?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #280 Dátum: 2011. Március 01. - 17:36:58 »
Ha nem gond az ár, én a 3"-os méretre szavaznék. Számomra sokkal kényelmesebb, és szerintem kezdőnek megtanulni is könnyebb rajta. Sokkal nehezebb belevágni ha elég csak le-fel húzni a bőrön, és nem kell X formában húzni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #281 Dátum: 2011. Március 01. - 18:02:55 »
A borotva mérete független a bőr méretétől, mert "az egyik így széles, amásik meg amúgy keskeny"  :crazy: szóval izé...tök mindegy, hogy mekkora pengeméretű kést húzgálsz egy adott szélességű bőrön. Nekem teljesen bevált az EM-nél kapható nyeles cucc...ami pedig igencsak keskeny...és semmi gondom nincs vele, nagyon megkedveltem! Azt azért nem vágom, hogy egy szíjat hogy lehet megvágni!? Hisz nem szembe húzogatod a kést...vagy aki úgy húzza, annak úgy is kell! Ha rendesen odafigyel az ember, akkor nincs gond...és valljuk be, egy egészséges embernek ezt megtenni nem túl nagy gond, nagy kézügyesség nem kell hozzá, illetve ha technika órán közepesnél jobban teljesített valaki, akkor az képes rá. Aki meg szétvégja a bőrt, és a fenés sem megy elsőre sem egy elfogadható szinten (ez kb annyi, hogy nem tesz kárt sem a késben, sem a bőrben, és még a kés is éles lesz a végén...csak épp lassan)...hát az az arcához ne közelítsen a késsel, mert az is úgy jár, mint a fenőszíj  :crazy:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Bőrök
« Válasz #282 Dátum: 2011. Március 01. - 18:09:01 »
ezt kénytelen vagyok cáfolni.
Persze amíg az ember baromira odafigyel addig nem vágja meg a bőrt, de előbb lankad a figyelem minthogy a megfelelő rutin kialakult volna.
Nálam legalábbis így volt, le is amortizáltam egy jóféle fenőszíjat, de a fejemet azért nem vágtam le borotválkozás közben  :evil:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #283 Dátum: 2011. Március 01. - 18:14:50 »
Amíg az ember lassan és odafigyelve csinálja, addig nem is szokott gond lenni, főleg rövid szíjaknál. Amikor begyorsítasz, és még nincs elég gyakorlat, na akkor előfordul :) Az első bőrömet én is szépen megvagdaltam, bár azt leginkább azért mert rossz helyre és magasságba feszítettem ki, és eléggé körülményes volt használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #284 Dátum: 2011. Március 01. - 18:40:12 »
Csatlakozom az előttem szólókhoz...

Én sem az első héten vágtam bele a pasztás szíjamba... (Bár, hogy hogy történt a mai napig is agyalok rajta...)

Sőt! Az első komolyabb arcon realizált vágásomat sem az első néhány hétben gyűjtöttem be...
Ez tiszta pszichológia, amikor az ember úgy érzi, hogy kialakult a rutin, na akkor jön az élet, és a "fejedre koppint", hogy no-no, ne olyan hevesen!
Nem véletlen, hogy az autóvezetésnél is azt mondják a szakemberek, hogy a jogosítvány megszerzésétől számított 3. és 7. év a kritikus az okozott/önhibából elszenvedett balesetek tekintetében!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici