Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262932 alkalommal)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Bőrök
« Válasz #1155 Dátum: 2022. Május 03. - 20:10:22 »
Értem, mondjuk azt is ki lehetne próbálni. Ez az extrametálos elég rövid, legalábbis én hosszabbra emlékeztem/számítottam. A bőr minősége se valami nagy durr, dehát éppen ezért is a legolcsóbb.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Bőrök
« Válasz #1156 Dátum: 2022. Május 03. - 21:49:15 »
Ami soha nem derül ki, hogy mi a különbség az ötezres meg az ötvenezres szíj között? Hiszen a marhaállat adott, növeszti a bőrt a hátán. Mitől lesz az egyik szíj különb? A tehén a jobb vagy a kikészítés? Ha az állatban van a különbség, akkor a fajta számít vagy a tartás módja? Ha a kikészítés a lényeg, azt hogyan tudnánk ellenőrizni?

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Bőrök
« Válasz #1157 Dátum: 2022. Május 05. - 19:07:58 »
Meg eleve, miért bőr?  :)

Nyilván a tradíció miatt. De ha praktikusan nézzük, hogy mire használjuk, -az él karbantartására- akkor egész biztos vagyok benne, hogy ma már vannak erre sokkal alkalmasabb anyagok.  Legalábbis úgy sejtem, ha megkérdeznék valami fémiparos embert, hogy edzett acél élszalagot mivel érdemes frissíteni, polírozni, valószínűleg nem a marhabőr szíjat mondaná elsőnek.

Másrészt talán nem is az fontos, hogy mi a különbség egy olcsó és egy drága szíj között, hanem hogy mi egy általánosan jónak tartott, és egy gyengének tartott között? Azaz mi alapján mondjuk egy szíjra, hogy az jó?

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Bőrök
« Válasz #1158 Dátum: 2022. Május 05. - 19:59:09 »
Ezzel az lesz a baj, hogy ahogy én visszaolvastam ezt a topikot, ahány ember hozzászólt ehhez a témához, annyi féle vélemény volt. Ezek után nem is biztos, hogy van általánosságban jó szíj, hanem inkább az ember technikájához/stílusához mérten jó vagy nem jó. Szóval meg kell venni, ki kell próbálni és utána kiderül, hogy jó-e annak, aki megvásárolta. Vagy baromságokat beszélek?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #1159 Dátum: 2022. Május 09. - 10:29:02 »
Én erre továbbra is azt mondom, hogy a jóféle vászon fontosabb az él "napi" karbantartásában, mint a bőr. Vastag, erős, durva szövésű vászonheveder. Jó a bőrrel együtt is, de jó külön is.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Bőrök
« Válasz #1160 Dátum: 2022. Május 09. - 13:35:00 »
Használom azt is az extrametálos szíjon.

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Bőrök
« Válasz #1161 Dátum: 2022. Május 09. - 18:37:26 »
Én erre továbbra is azt mondom, hogy a jóféle vászon fontosabb az él "napi" karbantartásában, mint a bőr. Vastag, erős, durva szövésű vászonheveder. Jó a bőrrel együtt is, de jó külön is.

Én csak bőrt használok, ezt a vászon hevedert hogy kell elképzelni, mint egy régi fajta redőnygurtni, csak szélesebb? Vagy annál azért finomabb dolog?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Bőrök
« Válasz #1162 Dátum: 2022. Május 09. - 20:48:53 »
Akár még durvább is : )

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #1163 Dátum: 2022. Május 16. - 15:16:23 »
Igen, akár, vagy mint egy jóféle zongoracipelő heveder. Inkább durvább szövésű, ahogy Roti is írja.

Én erre továbbra is azt mondom, hogy a jóféle vászon fontosabb az él "napi" karbantartásában, mint a bőr. Vastag, erős, durva szövésű vászonheveder. Jó a bőrrel együtt is, de jó külön is.

Én csak bőrt használok, ezt a vászon hevedert hogy kell elképzelni, mint egy régi fajta redőnygurtni, csak szélesebb? Vagy annál azért finomabb dolog?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Reinwald

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Bőrök
« Válasz #1164 Dátum: 2022. Május 17. - 17:56:48 »
Egy ilyen hevederen való élezés, miben különbözik a bőrözéstől? Miben más a heveder hatása a pengére, mint a bőré, lehet erről tudni valamit?

Elkezdett érdekelni a dolog.  :)

Nem elérhető nihil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Bőrök
« Válasz #1165 Dátum: 2022. Augusztus 10. - 02:58:59 »
Biztonsági öv + krómoxid pigment, nem saját ötlet.  :)

Szappannal dörzsölve 6-8 vizben kimosva, öblítve.







Remekül működik, deszkára erősített vászont használtam, ez érezhetően jobb. Utána bőrözés (Herold Solingen 180Ri 480mm x 80mm)






Nem elérhető nihil

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Bőrök
« Válasz #1166 Dátum: 2022. Szeptember 03. - 14:28:24 »
ebayen vásárolt bőr, a kis szíjat adták hozzá, 130x 7 cm


https://www.ebay.com/itm/191314342670?hash=item2c8b39330e:g:o2cAAOxy63FS9Ic7






Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici