Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262986 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #285 Dátum: 2011. Március 01. - 18:43:48 »
ez így érthető! szóval akkor kezdőként, és ha odafigyelsz, akkor nehéz szétkaszabolni a bőrt.

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #286 Dátum: 2011. Március 01. - 20:27:40 »
Köszönöm a válaszokat  :)

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Bőrök
« Válasz #287 Dátum: 2011. Március 07. - 20:47:28 »
Megkértem egy bőrdíszműves ismerősömet (www.bredacs.hu), hogy ajánljon bőröst, aki készít fenőszíjat. A fővárosba neki is keresnie kell, de Pécsre van kapcsolat, ha dolgozik még a szaki.

"Pécsett az iparos házban van (volt) egy Sebők Károly nevű bőrös, akinek szinte tutira van valami elfekvőben otthon eltemetve."

Szóval pécsiek előnyben, ha tesztelni akarjátok a forrást. Én ha járok biztos benézek vagy ráizzítom valamelyik ismerősömet.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #288 Dátum: 2011. Március 07. - 21:46:38 »
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #289 Dátum: 2011. Március 11. - 17:45:46 »
Ezeket szerintem senki sem ismeri...  :fetreng:

Ismeri valaki ezeket bőröket? Elég jó árban vannak, kezdő készletbe valónak tűnnek.

Egyébként melyik méretet célszerű megvenni, van értelme a 3"-os bőrnek egy 5/8 vagy 6/8 borotvánál, vagy elég a 2,5"-os?

 :fetreng: ÓÓ, ez elkerülte a figyelmem.

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #290 Dátum: 2011. Március 11. - 17:46:57 »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #291 Dátum: 2011. Március 11. - 17:57:06 »
Majd légyszi számolj be róla milyen, én is akarok majd tőlük vásárolni, valószínűleg a 3"-os méretet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #292 Dátum: 2011. Március 11. - 19:21:44 »
Majd légyszi számolj be róla milyen, én is akarok majd tőlük vásárolni, valószínűleg a 3"-os méretet.

Amint lesz borotvám is hozzá  ;) ;D

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #293 Dátum: 2011. Március 11. - 19:25:33 »
Bocs, amint dolgozik majd a posta lesz :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető barsa

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Bőrök
« Válasz #294 Dátum: 2011. Március 11. - 19:27:54 »

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bőrök
« Válasz #295 Dátum: 2011. Március 31. - 13:46:41 »
Tisztel éltársak,

Tegnap már kezdtem kétségbeesni, mert napról-napra egyre rosszabb és rosszabb érzés volt késsel borotválkozni. Múlthéten még 10/10-zel büszkélkedtem, tegnap meg már szégyen szemre DE-vel kellett befejeznem a műveletet. Hiába a fenés (200 húzás), a szőrpuhítás, egyre inkább tépett a kés. Már ott tartottam, hogy a tanácsotokat kérem, mert félő volt, hogy itt ér véget számomra a késes borotválkozás. Még annyi tippem volt, hogy tán a fenési technikám rossz vagy esetleg egy a meglévő 20cm hosszú bőrnél nagyobbra van szükségem. Az utóbbin tudtam hamarabb változtatni, hát azzal kezdtem. Elmentem a Tibike Bőrike Bt.-hez és ott összeraktuk ezt:

Csak 3cm (0,03m valaki itt reklamálta ez ISO rendszert  :evil: ) széles, de csupán ez az egy darabka nyers bőrük volt. Viszont több, mint egy méteres. ;D Hazaérve rögtön megfentem vele a késem és láss csodát, a szőr teszt végre pozitív lett. Megfentem a 4/8-os Solingenemet is, mondván hátha?, és IGEN. Azt gondoltam azt a kést már csak sniccernek tudom használni, mert végérvényesen elrontottam a főzéses fertőtlenítéssel, de nagy örömömre ma reggel azzal tudtam borotválkozni. Méghozzá az eredmény: 10/10, plusz az öröm, hogy megoldottam a problémám.  :borz1: Úgy látszik, nekem nem válik be a nyeles fenő, a szép hosszú szíj az én világom.   :crazy:  :borz2:

Matadok tisztelettel és kés használattal:  ;D
OBJoe
Novaculum habeo.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #296 Dátum: 2011. Március 31. - 14:02:02 »
A lényeg hogy a végeredmény jó lett! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #297 Dátum: 2011. Március 31. - 15:20:03 »
...Csak 3cm (0,03m valaki itt reklamálta ez ISO rendszert  :evil: )
...

Mármint az SI-re gondolsz ugye... :evil:

Egyébként meg: naugyehogymegmondtamhogyjóazahosszúbőr :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bőrök
« Válasz #298 Dátum: 2011. Március 31. - 15:42:41 »
Mármint az SI-re gondolsz ugye... :evil:
Ja, ja, ja... Szorri, én még a CGS rendszeren nőttem fel.  :crazy:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Lajos The Silent

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 113
Re:Bőrök
« Válasz #299 Dátum: 2011. Április 20. - 15:12:59 »
Ma jártam a "bőrösöm" felé, be is néztem hozzá, vettem is 2 bőrt. Az egyik 35, a másik 70mm széles, hosszuk 800mm. Egyszerűen csak vissza van hajtva a az egyik vége és egy D formájú  cucc van rászegecselve. Natúr, szép bőr, majd kipróbálom később, mert az első verzió egy kicsit leamortizálódott...  ;D 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici