Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 299101 alkalommal)

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Bőrök
« Válasz #300 Dátum: 2011. Május 11. - 21:50:41 »
Múlt héten találtam rá erre a boltra: http://www.tibikeborike.hu/
Azóta két szíj boldog tulajdonosa vagyok. 50 mm széles, kb.: 1m hosszú, szíj, ringlivel, karabínerrel 1370 Ficcs. Anyaga kb.:3-4 mm vastag kruppon. Tudom sokan mondották volt, hogy durva leszen az borotvához, de én nem tapasztaltam semmi rosszat. Amennyiben valakinek nem felelne meg, úgy pasztás szíjnak még jó lehet.
Ha valamely pesti, nálamnál hozzáértőbb ember vállalja, hogy egyszer eljön vele, hogy túrjunk alkalmasabb bőrt, és találunk is, valamint érdeklődés is van, akkor vállalom egy kisebb-nagyobb beszerzés lebonyolítását.

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bőrök
« Válasz #301 Dátum: 2011. Május 12. - 09:49:39 »
Néhány hete kaptak árút. Indiából hozzák és egy darabig a rossz idő miatt nem érkezett hajó. Én is tőlük vettem az első bőrömet, ami nem a legjobb ugyan, de míg jobb nincs, használható.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #302 Dátum: 2011. Május 13. - 09:01:48 »
Oszt mit mondtatok, mire kell? Vagy egyből vágták ( höhö- értitek? VÁGTÁK) mire kell?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bőrök
« Válasz #303 Dátum: 2011. Május 13. - 11:11:06 »
Oszt mit mondtatok, mire kell? Vagy egyből vágták ( höhö- értitek? VÁGTÁK) mire kell?

Én jól eltitkoltam, hogy mire akarom használni, és szőlőkötözéshez kértem. Először rá akartak beszélni a raffiára, de meggyőztem őket, hogy a bőr mégiscsak természetes anyag, így végül adtak egy keskeny darabot.  :fetreng:
Novaculum habeo.

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Bőrök
« Válasz #304 Dátum: 2011. Május 13. - 13:47:44 »
Oszt mit mondtatok, mire kell? Vagy egyből vágták ( höhö- értitek? VÁGTÁK) mire kell?

Ércsük biza...  :)
Én telefonon mondottam, hogy mire köll, oszt' mire odaértem (kb.: 1 óra) ottan volt levágva a motyó, újabb 5 perc alatt beleütötték a ringlit és készen is voltunk.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #305 Dátum: 2011. Május 13. - 14:22:52 »
Kedves Ápolttársam,
Muddy,

Oszt néked milyen paraméterekkel rendelkezik a szíjad? Ha nem veszed tolakodásnak kérésem.

Üdv.
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Muddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 128
Re:Bőrök
« Válasz #306 Dátum: 2011. Május 13. - 14:45:46 »
Drága urambátyám, ne adj' isten ecsémuram, Toportyán!

Tolakodásnak? Ugyan kérlek, örömmel tölt el.
Az enyim vagy egy méter hosszú, s két hüvelyk (5cm) széles, a vastagsága pediglen 3-4 mm vala. Mindezért ringlivel és karika alakú karabínerrel 1370 jó magyar forintot róttak fel a számlámra.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #307 Dátum: 2011. Május 13. - 15:23:35 »
Hínnya, ez felettépp jól hangzik.

Én is elballagok ehhöz a beőröshöz.

Köszönöm az tájékoztatást.

Toportyán

Cserébe egy idevágó Haiku:

Bőröshöz megyek
Szép fenőszíjat, veszek.
Kést fogok fenni!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 14. - 19:18:54 írta Toportyan »
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Bőrök
« Válasz #308 Dátum: 2011. Május 13. - 15:40:21 »
Toportyán, itt egy kicsit már feszegeted a műfaj határait, mert a 2. sor 8 szótagos...  ;D

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #309 Dátum: 2011. Május 13. - 15:44:20 »
Toportyán, itt egy kicsit már feszegeted a műfaj határait, mert a 2. sor 8 szótagos...  ;D
Nem így van! Itt stílusváltás történt Mekk Elekre  :evil:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #310 Dátum: 2011. Május 13. - 20:22:45 »
Kedves Gorila!

Köszönöm építő észrevételed. Javítottam a hibát. :sör:

Üdv. Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Bőrök
« Válasz #311 Dátum: 2011. Május 13. - 22:34:22 »
 :sör:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #312 Dátum: 2011. Június 02. - 13:13:57 »
Urak,

Ma felhívtam TIBIKEBŐRIKÉéket.

A hölgy kicsit missz volt, de nem baj.
Viszont mikor elkezdem, mondani, hogy borotva szíjnak lesz és hogy natúr bőr, meg teljesen síma kell legyen, akkor ő azt válaszolta, hogy olyan lesz, amit vágni tudnak. Ha kicsit huplis, akkor huplis.

Kérdésem: Ti akik vettetek tőlük, mit mondtatok, hogy ne legyen huplis?
Illetve, hogy nektek is úgy esett ahogy puffant? Huplis?

Köszönöm,
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Bőrök
« Válasz #313 Dátum: 2011. Június 02. - 13:43:47 »
Mikor náluk voltam, egy darab nem festett bőr volt, egy 3 cm széles 1 m hosszú csík. A választási lehetőségem így kell/nem kell volt, s mivel nem volt semmim, amit használni tudtam volna, hát elhoztam. Azóta sikerült szert tennem egy igazi fenő bőrre, és ahhoz viszonyítva a tibikés nem "huplis" ugyan, de igen kemény felületű. Ezzel együtt majd? két hónapig azzal fentem a késeimet és használható állapotba hozta azokat, viszont mióta megvan az új, eszembe sem jut a régit használni. Abból a minőségű bőrből még egyszer nem vennék az biztos. A legjobb bőrt longball-tól kaptam, de azt még szoknom kell majd, mert csak kb. 20cm hosszú. Ha abból lenne egy legalább 50 cm-es darab, az lenne a tuti.
Novaculum habeo.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #314 Dátum: 2011. Június 02. - 16:39:22 »
Én azt mondanám hogyha az ember hajlandó 5-10 ezer forintokat adni egy borotvakésért, akkor nem a normális bőrön kell spórolni. 10-15 ezer forintért már nagyon jó minőségű bőröket lehet venni, ami addig fog téged szolgálni amíg vigyázol rá. Abban az esetben ha nem kaszabolod össze akkor még eladni is könnyű kevés veszteséggel. Én már nagyon sok tákolt bőrt próbáltam ki, és ég és föld a különbség egy normális bőrhöz képest (általában).

Aki kezdő és nem mer drága bőrt venni, 21$-ért lehet készre csináltat venni ami tökéletesen jó.
http://www.whippeddog.com/--------Poor-Man-Strop-Kit-with-Leather-Strop---$19/
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici