Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298298 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #330 Dátum: 2011. Július 14. - 13:23:26 »
As the strop numbers go up, the leather increases in thickness and length, ...

Ez OK! De nem egészen, mert ahogy a választékot nézem, van 60-as, meg 66-os, függetlenül a számozástól. A 60000-esre azt írja, hogy ua. mint az 50000-es, csak 66 cm hosszú; a 90000-es ua. mint a 80000-es, csak épp 66 cm-es.
Akkor most hogy is van ez  ???

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #331 Dátum: 2011. Július 14. - 13:29:40 »
As the strop numbers go up, the leather increases in thickness and length, ...

Ez OK! De nem egészen, mert ahogy a választékot nézem, van 60-as, meg 66-os, függetlenül a számozástól. A 60000-esre azt írja, hogy ua. mint az 50000-es, csak 66 cm hosszú; a 90000-es ua. mint a 80000-es, csak épp 66 cm-es.
Akkor most hogy is van ez  ???
http://kanayamastrops.blogspot.com/p/strop-details-recommendationsand-care.html
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #332 Dátum: 2011. Július 14. - 13:46:10 »
 :sör:
közben én is ráleltem  :D

Nem elérhető szürkesün

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 37
Re:Bőrök
« Válasz #333 Dátum: 2011. Július 14. - 18:57:24 »
Sziasztok!
Van két darab bőröm.Valaha laposszijak voltak,de olajat sose láttak az biztos.
Eléggé ki voltak(vannak) száradva.
Az emlitett szappanhabos-sörösüveges módszerrel elég simává lett téve.
A kérdésem az lenne,hogy-amennyire a fényképből meg lehet itélni-érdemes-é velük komolyan foglalkozni a továbbiakban.
Ha igen akkor mi lenne a következő lépés.
Az egyiken egyáltalán nincsenek repedések a másikon vannak,nem mélyek de ott vannak.
Ők azok:
http://i1136.photobucket.com/albums/n488/TeeBee888/DSC03496.jpg
http://i1136.photobucket.com/albums/n488/TeeBee888/DSC03492.jpg
http://i1136.photobucket.com/albums/n488/TeeBee888/DSC03498.jpg
Vastagságuk:5mm.
Üdv

Nem elérhető ghost

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 122
Re:Bőrök
« Válasz #334 Dátum: 2011. Július 14. - 20:16:24 »
a pasztázás,bőrápolás topicban épp most foglalkoznak a témával.
olyan nincs hogy van ész oszt adok.az vagy van vagy nincs

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #335 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 20:47:06 »


Megérkezett:






konklúziók..

- megjelenés:  nagyon szép kidolgozású, igényes, a felülete hihetetlenül sima

- használat :  írtam már erről régebben, de most újfent megerősödött bennem,
                   hogy egy jó bőr hozzá tud tenni ez élhez. Első körben meghúztam
                   rajta a Henckels-t, és megborotválkoztam vele. Ezután, hogy függetlenítsem
                   magam a lelki tényezőktől, nem használati hanem hajszál tesztet végeztem.
                   Két kést próbáltam, egy régebbi használtas bőrön, és a kanayama-n.

                    ....... kár ragozni.......jobb  :borz2:

                    Holnap azért, borotválkozás során is megpróbálom a két kést.


reofil

u.i.: több darabos borotvakés gyűjteménnyel rendelkező fórumtársaknak csak javasolni tudom
 
u.u.i : legalább fél év bőrös fenési gyakorlat után !




"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Bőrök
« Válasz #336 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 20:51:07 »

Szép kidolgozás. Grat hozzá.
Ha nem titok, mennyit kóstál?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #337 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 21:14:25 »
http://kanayamastrops.blogspot.com/

Ez az alapmodell, nem sok bőr van ami ennél többe kerülne, leginkább csak a fentebbi modellek kóstálnak többet, meg elvétve van pár más gyártótól ami hasonló árban van. Ha jól számolok 30e körül, plusz posta, plusz áfa, plusz vám.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #338 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 23:38:55 »
Annyiban vitáznék Sanyival, hogy 30 körül, postával. Kedvező Japán jen - Huf keresztárfolyam esetén 24 is lehet. Illetve félévente felbukkan 1 db a B&B-en is.

http://kanayamastrops.blogspot.com/

Ez az alapmodell, nem sok bőr van ami ennél többe kerülne, leginkább csak a fentebbi modellek kóstálnak többet, meg elvétve van pár más gyártótól ami hasonló árban van. Ha jól számolok 30e körül, plusz posta, plusz áfa, plusz vám.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #339 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 06:34:22 »
Annyiban vitáznék Sanyival, hogy 30 körül, postával. Kedvező Japán jen - Huf keresztárfolyam esetén 24 is lehet. Illetve félévente felbukkan 1 db a B&B-en is.

http://kanayamastrops.blogspot.com/

Ez az alapmodell, nem sok bőr van ami ennél többe kerülne, leginkább csak a fentebbi modellek kóstálnak többet, meg elvétve van pár más gyártótól ami hasonló árban van. Ha jól számolok 30e körül, plusz posta, plusz áfa, plusz vám.

Tényleg, most néztem hogy benne van az árban a posta is. De EMS express-el postáznak, azzal meg lehet úszni a vámot?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #340 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 07:17:47 »
Tibi, útállak... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #341 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 08:20:34 »
Annyiban vitáznék Sanyival, hogy 30 körül, postával. Kedvező Japán jen - Huf keresztárfolyam esetén 24 is lehet. Illetve félévente felbukkan 1 db a B&B-en is.

http://kanayamastrops.blogspot.com/

Ez az alapmodell, nem sok bőr van ami ennél többe kerülne, leginkább csak a fentebbi modellek kóstálnak többet, meg elvétve van pár más gyártótól ami hasonló árban van. Ha jól számolok 30e körül, plusz posta, plusz áfa, plusz vám.


Sanyi !

 ;)


Tibi

Tényleg, most néztem hogy benne van az árban a posta is. De EMS express-el postáznak, azzal meg lehet úszni a vámot?
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #342 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 08:43:54 »
Annyiban vitáznék Sanyival, hogy 30 körül, postával. Kedvező Japán jen - Huf keresztárfolyam esetén 24 is lehet. Illetve félévente felbukkan 1 db a B&B-en is.

http://kanayamastrops.blogspot.com/

Ez az alapmodell, nem sok bőr van ami ennél többe kerülne, leginkább csak a fentebbi modellek kóstálnak többet, meg elvétve van pár más gyártótól ami hasonló árban van. Ha jól számolok 30e körül, plusz posta, plusz áfa, plusz vám.

Tényleg, most néztem hogy benne van az árban a posta is. De EMS express-el postáznak, azzal meg lehet úszni a vámot?

Van ra esely, hogy nem kapsz vamaru nyilatkozat nelkul.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #343 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 13:16:06 »
Ja igen, ez lemaradt hogy fonti után most már te sem vagy a barátom!   :fetreng:  :sör: Még nem tudtam magam rávenni hogy vegyek egy kanayamát, de idővel úgyis megadom magam, szerintem csak az időt húzom :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #344 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 16:56:30 »


Sanyi !

Ha javasolhatok valamit. Szerintem az élezés helyett, a megfelelő fórumokon kezdj el különféle műtéti beavatkozásokat vállalni feketén.
( tudom, hogy Fontinak pl fáj a térde  ;) )
A honi egészségügyben meglévő váró listákat figyelve, hamar össze jön a kanayama ára.....   ;)

( éles eszközeid már vannak, illetve a szalag fűrész is nagy segítség lehet  :fetreng: )

salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici