Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 263026 alkalommal)

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Bőrök
« Válasz #345 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 22:28:30 »
Lehet, hogy nem jó topicban teszem fel a kérdést, de a frissen vásárolt bőröm hátulján található szövet oxid nélkül is használható?

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #346 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 22:36:35 »
Egészen biztosan. Gurtnizni pl. simán jó oxid nélkül is, minizongorát.

 :crazy:

Tehát a kérdés az, hogy milyen oxid nélkül, és mire akarod használni?

Lehet, hogy nem jó topicban teszem fel a kérdést, de a frissen vásárolt bőröm hátulján található szövet oxid nélkül is használható?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Bőrök
« Válasz #347 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 22:44:26 »
Egészen biztosan. Gurtnizni pl. simán jó oxid nélkül is, minizongorát.

 :crazy:

Tehát a kérdés az, hogy milyen oxid nélkül, és mire akarod használni?

Lehet, hogy nem jó topicban teszem fel a kérdést, de a frissen vásárolt bőröm hátulján található szövet oxid nélkül is használható?

Napi használatban gondoltam. Tehát a bőrözés mellé. Vagy esetleg egy kevésbé éles késnél, aminek kevés a bőr.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #348 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 06:53:33 »
@Szume:

Igen, használható paszta nélkül is, én pl. szoktam használni szövetet mindenféle paszta nélkül, élfrissítésre.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Bőrök
« Válasz #349 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 07:07:44 »
@Szume:

Igen, használható paszta nélkül is, én pl. szoktam használni szövetet mindenféle paszta nélkül, élfrissítésre.
Finomsági sorrendben hol található? Bőr, szövet, oxidos bőr, kő?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #350 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 07:35:11 »
@Szume:

Igen, használható paszta nélkül is, én pl. szoktam használni szövetet mindenféle paszta nélkül, élfrissítésre.
Finomsági sorrendben hol található? Bőr, szövet, oxidos bőr, kő?

Igen. (Már, ha a finomabb felől haladunk a "durvább" felé  ;))
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #351 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 09:56:36 »
@Szume:

Igen, használható paszta nélkül is, én pl. szoktam használni szövetet mindenféle paszta nélkül, élfrissítésre.
Finomsági sorrendben hol található? Bőr, szövet, oxidos bőr, kő?

Valami ilyesmi, de a sima szövetnek nem igazán vannak abrazív tulajdonságai, csak valami nagyon minimális. Napi használattal tovább bírja a késed élezés nélkül, az biztos. A pasztás dolgok és a kövek azok csak ritkán kellenek, nem szokás őket minden borotválkozás előtt használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Bőrök
« Válasz #352 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 20:55:59 »
Borotválkozásonként mennyit kellene húznom egy 30 centis bőrön? Tudom, hogy előtte és utána is kell, de nem tudom, mennyit..

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #353 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:13:12 »
Utána nem fontos, ha rendesen eltörlöd borotválkozás után. Amúgy 30 centisen én olyan 70-100-at csinálnék, de ez erősen technika és ízlésfüggő. Én inkább többet bőrözök mint amennyit kellene, hogy biztos mindig a maxot teljesítse a borotva. Van aki csak 30-50-et húz borotválkozásonként, szóval eléggé változó.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető szume

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Bőrök
« Válasz #354 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:17:42 »
Akkor keveset húztam. Lehet, hogy azért nem ment ma rendesen a borotválkozás...

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bőrök
« Válasz #355 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:20:47 »
Utána nem fontos, ha rendesen eltörlöd borotválkozás után. Amúgy 30 centisen én olyan 70-100-at csinálnék, de ez erősen technika és ízlésfüggő. Én inkább többet bőrözök mint amennyit kellene, hogy biztos mindig a maxot teljesítse a borotva. Van aki csak 30-50-et húz borotválkozásonként, szóval eléggé változó.

Ha a fenőbőröd egyik oldala sima, a másik pedig "érdes", mint egy marha felső bőrrész, akkor érdemes először a durvább felén meghúzni a kést, majd a simán, vagy ha éles a kés, akkor elegendő csak a sima felület, ez az, ami engem érdekel. Továbbá szükséges-e a bőrt mindig pasztával használni és egy napi, kétnapi használat során milyen pasztával? A választ előre köszönöm, elég általános a kérdés, de aki érti, az tudja mit kell tudjak ;)
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #356 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:39:13 »
Csak a sima oldal, pasztát csak akkor ha érzed hogy kezd tompulni a borotva éle, napi használatra tiszta bőr kell. A legtöbb embernek leggyakrabban is kb. 5-10 borotválkozásonként kell pár kör a pasztáson, szóval nem kell sűrűn használni. Paszták közül sokfajta jó, krómoxid, vasoxid, finomabb gyémántos paszták 0,5 micron és finomabb, CBN magyarán bór nitrid, stb.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bőrök
« Válasz #357 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:41:17 »
Csak a sima oldal, pasztát csak akkor ha érzed hogy kezd tompulni a borotva éle, napi használatra tiszta bőr kell. A legtöbb embernek leggyakrabban is kb. 5-10 borotválkozásonként kell pár kör a pasztáson, szóval nem kell sűrűn használni. Paszták közül sokfajta jó, krómoxid, vasoxid, finomabb gyémántos paszták 0,5 micron és finomabb, CBN magyarán bór nitrid, stb.

Segítettél, köszönöm! :sör:
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 05. - 21:58:51 írta Szőrmók »
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #358 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:57:58 »
Nincs mit!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #359 Dátum: 2011. Augusztus 08. - 09:55:19 »


Megérkezett:




Nagy valami... :evil: ...nekem is  :borz1:  szép, hosszú dobozban, 4 (!) nap alatt Japppánbó' (ezt hogy csinálják?)
Első ránézésre sokkoló a mérete...a kis DOVO bőrömhöz képest.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici