Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262957 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Bőrök
« Dátum: 2009. November 12. - 10:30:29 »
Bőrök, szíjak stb.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 02. - 12:07:34 »
Egy kérdésem lenne csak...amit küldtek nekem postán szíjat,az összehajtva érkezett...így ahogy lóg, van a közepén egy "púp".Próbáltam jós sok könyvet rakni rá 1-2napra...de semmi.Van valami módszer amivel ki lehet egyenesíteni szépen a bőrt? ('marha' szerintem)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bőrök
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 02. - 12:18:32 »
Lógasd! Némi türelem, szép lassan ki fog egyenesedni. Aztán meg a továbbiakban is érdemes így tárolni, az enyémek mind lógnak.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 02. - 12:57:44 »
Én annyit szoktam még tenni, hogy néha a száraz tenyeremmel párszor végigsimítom (így a tenyér zsírtartalma kicsit megkeni a bőrt). Ha a "púp"-ot "kihomorítod" (tehát ahogy lóg megnézed merre áll a púp, és azzal ellentétes irányba kicsit meghajtod), és így húzod párszor végig a tenyered (amikor épp húzod, azért a bőr feszüljön), az is segíthet.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 02. - 20:25:39 »
Na akkor borozes, fenes temakorben en is kerdeznek egy jo kezdot.

Van egy borom, amit viszonylag olcson vettem, szamitva ra, hogy ugyis osszvagdosom, ami meg is tortent, de sikerult hasznalhato allapotuva varazsolnom. Ezen a kes jol meghuzogatam borotvalkozas elott/utan. Eddig rendben. Mit tegyek akkor, hogy ugy erzem kicsit fenni kellene a kesen, tobbet, mint amire a sima bor kepes? Tehat meg nem kell kovon fenni, de egy kicsit alaposabb karbantartasra szorul. Pl ha a masik topikban emlegetett zold kromoxid port felviszem egy borre az elegendo lesz nekem? A penge gerincet pl ebben az esetben is erdemes leragasztani? Hol kapok ilyen kromoxid port es honnan tudom, hogy megfeleloen sikerult-e vele a bort kezelni? Ilyen dolgok erdekelnenek  :)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 02. - 20:34:01 »
Na cotag a kérdésedbe bele is csempészted a választ!  ;D Tehát veszel egy jó bôrt, arra aztán vigyázol ezerrel, a régit meg jól megpasztázod. A zöld port már írták, hogy hol lehet olcsón kapni, hogy drágán, azt mindjárt belinkelem...
Hogy mikor elég rajta a por? Majd a tapasztalataidból kiderül.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 02. - 20:38:02 »
Tessék parancsolni:

1. http://shop.straightrazorsharp.com/Chromium-Oxide-00025.htm
2. http://straightrazorplace.com/classifieds/showproduct.php/product/5485/cat/7

...persze nem csakúgy rá kell szórni, hanem hordozóanyagot valami krémet (vazelin?) kell hozzáadni, kenôcsöt képezve, hogy ott is maradjon rajta.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 02. - 20:42:28 »
De mint látod az 1. számú szakinál, ô eleve egy szép sima balsafa alapra "szerelve" is tudja küldeni. Nekem is van, de még nem használtam, mert egyelôre minden késem mint a borotva!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 02. - 20:43:54 »
Tehát veszel egy jó bôrt, arra aztán vigyázol ezerrel, a régit meg jól megpasztázod.

Olvasol a soraim kozott  ;)

Namost ha megkenem a bort akkor a kezemet vegighuzva rajra erzem majd, hogy kicsit erdesebb? Vagy kezzel erezheto lenne, az mar reg rossz?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 02. - 20:45:46 »
Valahol mintha hallottam, vagy láttam volna videóban a viaszt mint hordozóanyagot. Használják a viaszt hordozóanyagként, vagy csak az én képzeletem szüleménye?

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 02. - 20:51:02 »
Nem talalom az olcso zold por beszerzesi forrasat.

Es a Dovo paszta milyen?

http://www.gentlemans-shop.com/acatalog/Strop_Paste_-_Red.html#a1422

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 02. - 20:51:59 »
Namost ha megkenem a bort akkor a kezemet vegighuzva rajra erzem majd, hogy kicsit erdesebb? Vagy kezzel erezheto lenne, az mar reg rossz?

Nem kell kézzel taperolni! Ha a borotvakést végighúzod rajta, úgy mintha sima bôr lenne, érezni fogod, hogy "húz" egy kissé.
Ilyen amirôl már volt szó az EM-ben is árult feszítôs kétoldalú bôr, aminek az egyik oldala "gyárilag" vörös pasztával kezelt. Ilyen pasztát kis tubusban is lehet kapni baromi drágán. Három féle van a fehér a leggyengébb, aztán a zöld és végül a "legharapósabb" a vörös.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 02. - 20:54:00 »
Ha jól emlékszem festékboltban be lehet szerezni króm oxidot. Legalábbis régebben mintha valaki ezt említette volna.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 02. - 20:57:55 »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 02. - 21:00:08 »
Koszonet mindenkinek, holnap benezek a 10 meterre levo muveszellatoba a porert  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici