Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 298091 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bőrök
« Válasz #375 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 07:42:02 »
erről van hazai, vagy nemzetközi tapasztalat?
http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/709139/Hanging-Strop-80-mm.htm
Azért a 80 mm szélesség egy kicsit eltúlzott, nem? Itt már rendesen figyelni kell a bőr jó megfeszítésére, hogy ilyen szélességnél ne legyen "hasa"...  ???
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #376 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 08:11:21 »
erről van hazai, vagy nemzetközi tapasztalat?
http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/709139/Hanging-Strop-80-mm.htm
Azért a 80 mm szélesség egy kicsit eltúlzott, nem? Itt már rendesen figyelni kell a bőr jó megfeszítésére, hogy ilyen szélességnél ne legyen "hasa"...  ???

Nincs azzal baj, az enyém is ilyesmi széles, ha jól meg van feszítve, akkor szépen dolgozik!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #377 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:32:17 »
van 40 mm-es változatban is ugyanez! hosszra ugyanakkora. árban is jó (39 OLYRÓ)
a 80 mm szerintem is túlzás. tök felesleges.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bőrök
« Válasz #378 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:36:18 »
van 40 mm-es változatban is ugyanez! hosszra ugyanakkora. árban is jó (39 OLYRÓ)
a 80 mm szerintem is túlzás. tök felesleges.
Sőt, ha jól emlékszem egyszer éppen Te írtad, hogy nem a szélessége, hanem éppen a hossza a lényegesebb! (én ezt meg is fogadtam, és eszerint választottam...  :sör: )
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #379 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:41:14 »
Kinek mi jön be jobban, én pl már csak a 40x8 centis bőrömet használom. Nekem sokkal jobb mint a keskenyek, gyorsabban megy széles bőrön :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #380 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:41:56 »
Sőt, ha jól emlékszem egyszer éppen Te írtad, hogy nem a szélessége, hanem éppen a hossza a lényegesebb! (én ezt meg is fogadtam, és eszerint választottam...  :sör: )
igen, csak én vagyok ilyen perverz  :crazy:
ugyebár van nekem egy Kanayakamakikaka bőröm is, ami széles is, hosszú is...de többször előkerül a kis DOVO  ;D
a japó bőr szerintem túl széles, továbbá lehet, hogy extra minőség...de "nincs húzása", azaz olyan érzés, mintha nem dolgozna...és ez a késeken is így érződik.
na, most fogok kapni a pofámra  :evil: de vállalom, hogy a japó bőr nem a világ csodája, viszont jó drága, szép, és piszokmenő  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #381 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:43:25 »
Foglalom!  :fetreng: :fetreng:

Sőt, ha jól emlékszem egyszer éppen Te írtad, hogy nem a szélessége, hanem éppen a hossza a lényegesebb! (én ezt meg is fogadtam, és eszerint választottam...  :sör: )
igen, csak én vagyok ilyen perverz  :crazy:
ugyebár van nekem egy Kanayakamakikaka bőröm is, ami széles is, hosszú is...de többször előkerül a kis DOVO  ;D
a japó bőr szerintem túl széles, továbbá lehet, hogy extra minőség...de "nincs húzása", azaz olyan érzés, mintha nem dolgozna...és ez a késeken is így érződik.
na, most fogok kapni a pofámra  :evil: de vállalom, hogy a japó bőr nem a világ csodája, viszont jó drága, szép, és piszokmenő  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #382 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:45:25 »
Kinek mi jön be jobban, én pl már csak a 40x8 centis bőrömet használom. Nekem sokkal jobb mint a keskenyek, gyorsabban megy széles bőrön :)
No, azt magyarázza meg nekem valaki, hogy ha csak nem full egyenes az él, akkor minek a széles bőr?
Én azt tapasztalom, hogy az egyenes élek is enyhén ívesek (mosolygósak, ha így jobban tetszik) és innentől kezdve egy széles bőrön amúgy sem fekszik fel csak a középső résznél. Az íves pengével meg keresztbe kell menni...no, de ahhoz meg minek a széles bőr  ???

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bőrök
« Válasz #383 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:45:52 »
Annyiban csatlakoznék fbp-hez, hogy párhuzamosan használok egy 70mm-es és egy 50mm-es bőrt...na jó mostanában inkább már csak az 50mm-est, én is jobban kedvelem. De itt lehet, hogy megint a szubjektumból eredő eltérésekbe fogunk beleszaladni.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #384 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:53:12 »
Nem kell izomból megfeszíteni a bőrt, és akkor mindegy milyen az éle a borotvának. Nem nagyon találkoztam még olyan borotvával amit ne lehetett volna széles bőrön fenni, eddig nekem bevált a széles is.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #385 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:56:39 »
a feszitős bőrök is kb 3-4 centi szélesek, nekem soha nem tűntek keskenynek.

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #386 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:59:15 »
Nem kell izomból megfeszíteni a bőrt, és akkor mindegy milyen az éle a borotvának. Nem nagyon találkoztam még olyan borotvával amit ne lehetett volna széles bőrön fenni, eddig nekem bevált a széles is.
Ilyet (a kezdők kedvéért) csak óvatosan jelentsünk ki! Mert a bőrnek feszesnek kell lennie!
Ez a videó megtévesztő: http://www.youtube.com/watch?v=2h1GC34yyKE
de a lassításban jól látszódik, hogy a bőr mindig feszes, mert a fickó a borotva hátával feszíti meg a bőrt. És bár széles a bőr...de keresztbe fen  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #387 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:02:54 »
Mindenki úgy bőrözik ahogy neki kényelmes és működik, ez pont ugyanolyan mint az élezés. Nézzetek meg egy Maestro Livi videót, és azután mondjátok hogy mit hogyan "kell" :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #388 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:06:09 »
Foglalom!  :fetreng: :fetreng:
Nem eladó! Ha eladnám, nem lennék olyan piszokmenő  :crazy: :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #389 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:12:06 »
Meg hat szet is van vagdosva rendesen...  ;D
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici