Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262946 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #390 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:17:31 »
Meg hat szet is van vagdosva rendesen...  ;D
Ez meg a másik...épp minap kérdeztem egy fogathajtót, hogy kell-e neki japán hendméd sallang  :crazy: :crazy: :crazy:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #391 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:19:58 »
Ne csigázz!!! Mi volt a válasza???
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #392 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:33:14 »
Ne csigázz!!! Mi volt a válasza???
Hogy dolgozzak még rajta, mert még nem az igazi.

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #393 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:05:26 »
Másik bőr: SRD Modular Paddle Strop
Erről van infója itt valakinek?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #394 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:08:04 »
Pasztákhoz nagyon jó, csak elég drága. Otthon meg lehet csinálni nagyobbat az árának a töredékéből. Annyiból praktikus, hogy egy alapra lehet többfajta mágneses fenő lapokat tenni. Van hozzá bőr meg filc is ha jól emlékszem, és lehet venni hozzá pluszban többet.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #395 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 14:16:49 »
Kicsit nem olyan, mint az autóknál a Prolong  ??? Szóval, hogy olyan jól hangzik...de azé annyira nem jó...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #396 Dátum: 2011. Szeptember 23. - 10:08:28 »
Egy kézi fenőfa "felujitása"

Régi állapot:



A lenszövet elég gyengécske:



Fő hiba, a bőr erős domborodása:



A bűnös a bőrre merevitésnek ragasztott műbőr:



A műbőr leszedve, a textil kicserélve echte szovjet vastag lenszövetre, a bőr zsirozás és préselés után:



A domborodás mindjárt más:



A "feszitőtőelem":



Használatra készen.

Üdvözlettel: longball


Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #397 Dátum: 2011. Október 03. - 16:26:04 »
Van arra vmifele okolszabaly, hogy milyen magassagba erdemes rogziteni a bort feneskor?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bőrök
« Válasz #398 Dátum: 2011. Október 03. - 16:52:54 »
Nincs. Ahogy jólesik neked, és ahogy hatékonynak érzed. Lehet közelebb a függőlegeshez (magasabbra), lehet közelebb a vízszinteshez (alacsonyabbra)... Minél magasabb és függőlegesebb, annál fárasztóbb sokáig fenni.

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Bőrök
« Válasz #399 Dátum: 2011. Október 03. - 17:11:59 »
Egy kézi fenőfa "felujitása"

Még egyszer köszönöm Longball a kiváló portékát  :borotva:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bőrök
« Válasz #400 Dátum: 2011. Október 03. - 17:29:21 »
Van arra vmifele okolszabaly, hogy milyen magassagba erdemes rogziteni a bort feneskor?
Kifejezetten olyan magasságban kell rögzíteni, mint egy jó slackline-t  :evil: :borz2: (http://youtu.be/WffxRkcBooY)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #401 Dátum: 2011. Október 03. - 19:35:37 »
Egy kézi fenőfa "felujitása"

Még egyszer köszönöm Longball a kiváló portékát  :borotva:



Igazán nincs mit! Inkább én köszönöm a vásárlást! De a legnagyobb nyereség az egészben, egy uj "elvetemült" a késes borotválkozás területén! :)

longball

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Bőrök
« Válasz #402 Dátum: 2011. Október 09. - 17:27:26 »
A PeCsa bolhán vettem egy eléggé ramaty állapotban lévő fenőt. A fém szerkezet rozsdás volt, a bőre beton kemény és repedezett, a nyeléről pattogott a lakk. Ráadásul az egésznek rettentő dohos pinceszaga volt.

Elsőnek szétszedtem az összes darabjára. A fém részekről lecsiszoltam a rozsdát. A nyeléről lepattintottam a sárgaréz gyűrűt, és azt is átcsiszoltam polírpapíron. A nyelet elsőnek fúrógépbe fogva megszabadítottam a régi lakktól. Visszaragasztottam a nyakára a réz gyűrűt. Kapott egy réteg fapácot, majd egy beeresztést lenolaj kencével, és végül egy ronggyal méhviasszal alaposan átdörzsöltem.

Volt itthon egy darab bőr, pont kijött belőle a megfelelő méretű darab. Kilyukasztottam, összevarrtam a végét. A két végére parafa dugóból vágtam betétet.

Összeraktam, a menetes rész kapott egy csepp varrógép olajat, és kész is.
Íme a végeredmény:







A bőrrel kapcsolatban viszont támadtak kétségeim. Egy hozzáértő meg tudná mondani, hogy ez alkalmas-e fenésre? Olyan mintha szendvics szerkezetű lenne. A legfelső rész puha valódi bőr. Sima, de látszanak rajta a pórusok. A középső rész is bőrnek néz ki, de jóval világosabb. Legalul meg barkás bőroldal, de olyan nyomott mintázat van belepréselve mint valami textília.
Teljesen homogénnek tűnik, a rétegeket pengével sem tudtam szétválasztani. Lehet, hogy csak festett, és ezért tűnik a vágási felületen több rétegűnek?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #403 Dátum: 2011. Október 09. - 17:33:59 »
Valami bőrápolóval kend le, és jó sokat dörzsöld a kezeddel. Ha sima és puha lesz a felülete ezután, akkor nem lesz vele gond szerintem.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:Bőrök
« Válasz #404 Dátum: 2011. Október 09. - 17:58:46 »
Teljesen új a bőr. Már most is sima és puha. Valami bútorbőr lehetett eredetileg.
De azért leápolózom biztos ami ziher.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici