Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 307285 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #420 Dátum: 2011. Október 14. - 11:06:19 »
Én a palmatexre szavaznék, mert az rugalmas marad azután is hogy megköt.
viszont a palmatexet ugyibár kétoldalra kell felvinni, ami két kérdést vet fel:
1. ha kicsi a vágás, kivitelezhető-e egyáltalán a ragasztó felvitele mindkét oldalra
2. a palmatex hogy rendesen kössön kellő anyagvastagság kell (a ragasztóból). így lehet, hogy megragasztja, csak kérdés az, hogy használható lesz-e így a bőr...

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #421 Dátum: 2011. Október 14. - 11:41:12 »
Tibinek meg találtam valamit a Kanayama helyett: http://www.mehr-als-werkzeug.de/product/831275/Salmon-Leather-Bark-Tanned.htm
 :crazy:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #422 Dátum: 2011. Október 14. - 12:24:14 »
Én a palmatexre szavaznék, mert az rugalmas marad azután is hogy megköt.
viszont a palmatexet ugyibár kétoldalra kell felvinni, ami két kérdést vet fel:
1. ha kicsi a vágás, kivitelezhető-e egyáltalán a ragasztó felvitele mindkét oldalra
2. a palmatex hogy rendesen kössön kellő anyagvastagság kell (a ragasztóból). így lehet, hogy megragasztja, csak kérdés az, hogy használható lesz-e így a bőr...

Én is ezek miatt zártam ki a palmatex-et

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #423 Dátum: 2011. Október 14. - 14:26:40 »
Belenyomod a palmatexet, összenyomod a darabokat, felesleget letörlöd, vársz 10 percet, összenyomod megint, és kész. Ha egyszer megragadt, az az életben nem jön szét, ráadásul terhelést sem kap.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bőrök
« Válasz #424 Dátum: 2011. Október 16. - 12:05:36 »
Szereztem bőrt, hurá!  :borz2:

 ??? Kérdés:  ???
Van már "bőröm" amin a késeimet fenem az őrületig, az egy bőrcsík (bambusz)deszkára ragasztva és tökéletesen szuperál, valamint nagyon jól kezelhető. Viszont ahogy elnézem a borotvafenő bőröket, majdnem mind vagy szabadon lifegő bőrcsík (kilincsreakasztós verzió) vagy olyan nyeles készség, mint amit Victorio mutatott nenmrég.
Nagyon szimpatikus nekem ez a deszkáraragasztós verzió, ezért kérdem: megfelel az ilyen "merev" bőr borotvafenésre, vagy szükséges, hogy valamennyit tudjon "hajolni" a bőr?


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #425 Dátum: 2011. Október 16. - 12:11:55 »
A lógó az igazi, de tökéletesen megfelel a ragasztott is. Ha neked az bejön, akkor miért kellene váltanod? A bőrnek amúgy is van egy kis behajlása mert puha, én úgy vettem észre hogy ez pont elég.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bőrök
« Válasz #426 Dátum: 2011. Október 16. - 19:01:11 »
Köszi! Akkor majd csinálok mindenfélét :) Még egy kérdés: mi az optimális szélesség? 4-5 vagy inkább olyan 7-8 centi? A penge maga 7-7,5cm széles, viszont a legtöbb bőr nincs ilyen széles...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #427 Dátum: 2011. Október 16. - 19:20:05 »
Neken a 7 cm korulivel konnyebben megy.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tritrek

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 854
Re:Bőrök
« Válasz #428 Dátum: 2011. Október 16. - 20:02:41 »
Neken a 7 cm korulivel konnyebben megy.
Evvót logikus nékem is  :crazy: Kösz a megerősítést! Abból indultam ki, hogy ugye ha nem pengeszélességű, akkor oldalirányba is kell húzni (bal felről jobb le...) ami ugye nekem kezdetekkor oda vezetett, hogy jól összemetéltem az első bőrömet  :borosta:
Meg akkor lehet olyan intelligensen csak fel-le, semmi cécó  :borz2:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #429 Dátum: 2011. Október 16. - 20:05:21 »
Kezdokent osszevagod a szeleset is :-) nekem is meg van vagva rendesen. Most kezdek oda jutni,  hogy talan valtani merek a Big Daddyre...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Bőrök
« Válasz #430 Dátum: 2011. November 20. - 17:29:20 »
még édesanyámtól kaptam olaszországból egy bőr övet, ami azóta sajna övként már nem használható, viszont felmerült bennem a kérdés, hogy vajon fenésre alkalmas lenne e? Hétfőn kezdek el majd szaladgálni megfelelő fenőbőr után (ez a 3 cm szélességével aligha lesz elég), de érdekelne, hogy amíg nincs meg, lehet e ezen vigéckedni?
itt van pár kép:
http://kepfeltoltes.hu/111120/DSCF9447_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111120/DSCF9443_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111120/DSCF9442_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nem tudom mennyire látszik jól aminek látszódnia kell. Számomra elég simának tűnik (bár nem fogtam még fenőbőrt a kezemben, így lehet, hogy az sokkal simább mint ez), a képeken ennek ellenére meg elég szemcsés.
Többet ártanék vele mint amennyit használnék?
Előre is köszi a válaszokat :)

Nem elérhető kantaro

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Bőrök
« Válasz #431 Dátum: 2011. November 27. - 22:09:04 »
Az összevagdosáshoz:
 nem értettem hogyan vagdossa össze mindenki a fenőbőrt. Éleztem már gyalukéstől konyhakésig sok mindent, és nem túl bonyolult dolog az ilyesmi. A fenés meg mindig könnyebb mint az élezés. Számomra kicsit nevetséges volt a sok fakezű. Ez akkor is eszembe jutott amikor kb.: 3 hónappal ezelőtt először álltam borotvával és bőrrel a kezemben a fürdőszobában, és magamban mosolyogtam a sok bénán.
 Még végig sem húztam a kést már bele is vágtam a bőrbe. Komolyan mondom csak rátettem, és meg is volt az első vágás még csak meg sem mozdítottam a kést . Gondolhatjátok mi volt amikor még el is kezdtem húzgálni a borotvát. Most 3 hónap után le fogom cserélni, mert mostanra megtanultam használni a bőrt annyira, hogy már kb.: 1 hónapja nem vágtam bele.
Ha elfogadtok egy tanácsot egy fakezű béna amatőrtől, ne áldozzatok sok pénzt az első bőrötökre. Az enyém 80 cm hosszú 5 cm széles kicsit puha bőr. Szerintem ezen meg lehet tanulni karbantartani a borotvát , a lényeg hogy az egyik oldala sík és sima legyen.

Ui.:Arra gondoltam teszek fel egy képet a bőrről, hogy tanulságul szolgáljon minden kezdő késesnek, de csak égne a pofám amiatt hogy mennyire össze van darabolva.
Soha ne ess pánikba !

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Bőrök
« Válasz #432 Dátum: 2011. November 27. - 22:11:35 »
én megköszönnék egy képet :)

Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Bőrök
« Válasz #433 Dátum: 2011. November 27. - 22:37:41 »
Szerintem nem olyan nagy égés!
Én 5 hónap után vágtam bele, akkor azonban keményen.
El is vittem a borotvatalálkozóra mutogatni! :D

FBP

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #434 Dátum: 2011. November 28. - 08:27:54 »
Szerintem nem olyan nagy égés!
Én 5 hónap után vágtam bele, akkor azonban keményen.
El is vittem a borotvatalálkozóra mutogatni! :D
Meg is néztük, "szép" volt!  ;D :(

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici