Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262969 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 02. - 21:27:33 »
akkor kicsit zavarjuk össze a népet:

Dovo fehér paszta: gyakorlatilag bőrápoló, abrazív anyag nélkül
Dovo vörös paszta: vasoxidot tartalmaz
zöld paszta: krómoxid
fekete: szénpor, vagy hamu tartalmú

ami a szemcseméreteket illeti, ne kérdezzétek melyik, milyen.
Vasoxid port (vörös), szénport (fekete), illetve krómoxidot (zöld) nagyobb festékboltban pigmentként lehet kapni.

Én részemről eddig csak a zöldet használtam, hordozóanyaggal keverve (ez is egy érdekes kérdés, van aki festékként keni föl, van aki simán magában, van aki valamilyen olajszármazékkal, van aki vízzel keverve, ...), a bőr felülete sokkal simább lett tőle, gyakorlatilag polírozza az élt. (Mikor meghúzom a pasztás szíjon, utána úgy csillog, hogy a fény is megcsúszik rajta!!!  ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 02. - 21:53:03 »
Sôt a fehér színût a fenôszíj durva vászon oldalához is ajánlják...
És valóban a zöld a harapósabb mint a vörös.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Bőrök
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 02. - 23:37:51 »
Dovo fehér paszta: gyakorlatilag bőrápoló, abrazív anyag nélkül
Dovo vörös paszta: vasoxidot tartalmaz
zöld paszta: krómoxid
fekete: szénpor, vagy hamu tartalmú

ami a szemcseméreteket illeti, ne kérdezzétek melyik, milyen.
Vasoxid port (vörös), szénport (fekete), illetve krómoxidot (zöld) nagyobb festékboltban pigmentként lehet kapni.

Erről többféle infót találtam az SRP-n, pl.:
http://www.straightrazorplace.com/forums/stropping/4879-dovo-sharpening-paste.html#post24624
http://www.straightrazorplace.com/forums/stropping/14020-types-paste-dovo-red-black-2.html#post424235

A lényeg, hogy a DOVO paszták sorrendje (durvábbtól a finomabbig, szemcsemérettel mikronban):
zöld - 5-8,
vörös - 2-4 (5?),
fekete - 1-3(?)

Én személy szerint a vöröset és a feketét használom, a fekete már nagyon finom polírozásra jó.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 03. - 07:09:27 »
Na, látod én erre már lusta voltam, hogy rákeressek. ;D

Viszont még egy adalék: A krómoxid sokkal keményebb, mint a többi abrazív anyag, tehát kevésbé "használódik" a szemcse, mint a többiben.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #19 Dátum: 2010. Március 04. - 15:05:53 »
Egy kérdés: bordás fa fenőre (pollart késekhez...) mit javasoltok? Hozzátenném, hogy maradványokban mintha vörös szin lenne rajta...vasoxidra tippelek első körben...azt is lehet pigmentként kapni?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #20 Dátum: 2010. Március 04. - 15:14:38 »
Off
Longball mit értesz azalatt, hogy pollart késekhez?  ???
Már csak azért, mert van egy nyelezésre váró Pollart 27-esem.
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #21 Dátum: 2010. Március 04. - 15:24:06 »
A pollart kések viszonylag puha anyagból vannak, mindig keskenyek, és az élezés nem kövön szembe történik, hanem háttal előre pasztás fenőfán. Ma került elő egy dobozból a hirdetett feszitős szij, meg egy fenőfa, aminek egyik oldala bordás, másik bőrös, két hasitékkal a rugalmasság céljából. Azt citlingeztem le, de kell majd rá valami paszta is...mintha vörös lett volna...krómoxid, meg fekete vasoxid van itthon, de vörös vasoxid nincs. Azért érdeklődnék, hogy valaki tudja-e, hogy művészellátóban kapható melyik pigment készül belőle.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #22 Dátum: 2010. Március 04. - 15:45:39 »
Most néztem meg, pollart 27-esem van kettő is, meg egy Dovo 6-os is valószinűleg pollart tipusu kés. Én ezekkel inkább mag tudok borotválkozni, mint egy széles késsel.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #23 Dátum: 2010. Március 04. - 15:53:03 »
Köszi longball!  :) Még jó hogy az élezésénél nem tartok, de az ami akitôl van nemigen tudhatott errôl a nüanszról.  ;)
Mindenesetre a jó fonti holtig tanul!  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 04. - 15:59:46 »
A fodrászati könyvben volt...most nézem, ha pigment nincs is, de angolvörös művész olajfesték van. (mi nincs nekem itthon....:D) A net szerint az is vasoxid alapú. Kipróbálom egy kis darab bőrön, aztán beavatom a bordás fenőfát. Az egyik pollartnak kicsit "S" alakú az éle, de mivel olyan keskeny, nem akarom ujra profilozni...lehet, hogy ez is elég lesz neki.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 04. - 17:39:25 »
Longball, az egyik barkácsáruházban (ahol krómoxid is van-most nem ugrik be melyik volt...), lehet kapni vörös pigmentet, ami gyakorlatilag vasoxid.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #26 Dátum: 2010. Március 04. - 17:46:28 »
Köszi! Holnap először a művészellátóban próbálkozok. Az angolvörös művész olajfestéket kipróbáltam egy darab bőrön. Igéretes, csak viszonylag gyorsan szárad -szaga alapján terpentines- és a bőrről száradás után foltokban pereg. Ugyhogy a pigment lesz a jó megoldás, valami lassan száradó  olajjal. De a borotvának igy is határozottan jót tett. 

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #27 Dátum: 2010. Március 04. - 17:50:43 »
Ami a hordozóanyagot illeti, nálam sima fehér vazelin, de van aki vízzel keveri, van aki pedig simán rászórja a port, a felesleget letörli és kész.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #28 Dátum: 2010. Március 04. - 18:21:40 »
Hát...vaszilij:D az épp nincs itthon, ha nem kapok a gyógyszertárban, akkor valszeg mákolaj lesz belőle...az aligszáradó...vizeset nem tennék sem a fára, sem a bőrre...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #29 Dátum: 2010. Március 28. - 18:17:29 »
http://www.vatera.hu/item/view/?cod=165355519

Mivel hozzá van szegecselve a bőr a tartóhoz, ezért egyszerűen nem cserélhető rajta a bőr. Esetleg az megoldható lenne hogy amennyire lehet a tövénél levágnám és az új bőrt a régi csonkjához varrnám hozzá? Vagy nem érdemes vele szórakoznom, inkább vegyek egy jobb állapotút?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici