Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 305815 alkalommal)

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #450 Dátum: 2011. December 27. - 23:21:57 »
Használ valaki Raga féle bőrszíjat..? Borotvához.? Milyen véleményetek van róla, ha megkérdezhetem..?

Nekem volt. Nem ajánlom......


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bőrök
« Válasz #451 Dátum: 2011. December 28. - 00:32:32 »
Köszi a válaszokért..!

DOVO fenőszíjat még nem láttam élőben, az itteni EM meg nem tart, csak egy kis szíj van made in hungary felirattal, 7900ért, ma kézbe vettem de a pókösztönöm azt súgta, hogy valami nincs rendben ezzel.. A topicban olvastam, hogy talán a Sebők Urat érdemes lehet felkeresni ezügyben, remélem a héten el tudok menni hozzá.. Egy próbát megér..

A nyeles fenő ami volt az EM-ben olyan kicsinek tűnik, úgy gondoltam, talán egy jó kis méretes bőrön egyszerűbb megtanulni a technikát, mint a nyelesen. Ha nem találok itt a környéken normális bőrt, akkor egy nyelest veszek majd, legalább nem drága.. ;)

Szép lassan meglesz majd minden !

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bőrök
« Válasz #452 Dátum: 2011. December 28. - 06:26:40 »
Kezdeni pedig az általános vélekedés szerint ippelég jó a whippedogos bőr.
Nekem az teljesen jól működik!!
Egyébként írja, hogy az alapanyag az English Bridle (kantár), ami elég kedvelt a borotvakés használók körében...  ;)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Bőrök
« Válasz #453 Dátum: 2011. December 28. - 08:01:50 »
Nekem volt. Nem ajánlom......


Salmo

Megkérdezhetem, h miért?  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #454 Dátum: 2011. December 28. - 10:35:48 »
Nekem ha most kellene bőrt vennem, akkor ha a lehető legolcsóbb kéne, akkor whippeddog, ha nem, akkor meg külföldről vennék. Starshavingnél már 10e körül haza is jön egy 3" széles, szép hosszú bőr, aminek a másik oldalán filc van, és az biztosan jó az eddigi tapasztalatok alapján. Amennyiért itthon vesztegetik ezeket, szerintem ennyiért sokkal jobbat kapsz (értsd: szebbet, nagyobbat, jobban kivitelezve) kintről rendelve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #455 Dátum: 2011. December 28. - 12:57:36 »
Starshaving Big Daddy borrel teljesen elegedett vagyok. Ajanlom jo szivvel. English Birtle (vagy hogy is irjak) valtozatom van belole.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bőrök
« Válasz #456 Dátum: 2012. Január 03. - 17:11:57 »
A megvágott bőrt már nem is lehet használni? A bőr egyik végéhez közel a közepére sikerült, és van egy nagyobb, meg két-három kisebb..? Ilyenkor még lehet használni, vagy már akkor automatikusan kuka..? Csiszoljam le? Bár ha odafigyelek, igaz pár cm-rel rövidebb úton, de még tudom használni..

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #457 Dátum: 2012. Január 03. - 17:32:50 »
Nincs azzal semmi gond, lehet ugyanúgy használni. Ha zavar, vagy megakad benne a penge, akkor lehet csiszolni rajta, vagy ha nagy, akkor a palmatex szépen visszaragasztja, úgy hogy nem keményedik be a helyén a bőr.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bőrök
« Válasz #458 Dátum: 2012. Január 03. - 18:15:46 »
Nem érezni, hogy akadna rajta a penge, látványra anyira sem zavaró, csak egy újszülöttnek még minden új.. Köszi a választ !

Nem elérhető Max Ten

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Bőrök
« Válasz #459 Dátum: 2012. Január 03. - 20:32:48 »
Nekem is Starshaving van, 2" Burgundy #1 English Bridle Leather Strop.
Amikor toz ajánlotta, akkor nem volt egészen 6000 Ft postával együtt.
Nagyon meg vagyok elégedve vele!

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Bőrök
« Válasz #460 Dátum: 2012. Január 12. - 13:05:26 »
Voltál Sebők úrnál? Szép és jó minőségű bőrt készített nekem, de nem vagyok benne biztos, hogy borotva fenésre is alkalmas. Ettől függetlenül segítőkész volt és jól dolgozott, de lehet, hogy én most krupponból kérném azt a bőrt és nem nubukból. Viszont kellett egy olyan bőr, amin megtanultam fenni a kést, mert kellemetlenek ezek a vágások a felületen...


Köszi a válaszokért..!

DOVO fenőszíjat még nem láttam élőben, az itteni EM meg nem tart, csak egy kis szíj van made in hungary felirattal, 7900ért, ma kézbe vettem de a pókösztönöm azt súgta, hogy valami nincs rendben ezzel.. A topicban olvastam, hogy talán a Sebők Urat érdemes lehet felkeresni ezügyben, remélem a héten el tudok menni hozzá.. Egy próbát megér..

A nyeles fenő ami volt az EM-ben olyan kicsinek tűnik, úgy gondoltam, talán egy jó kis méretes bőrön egyszerűbb megtanulni a technikát, mint a nyelesen. Ha nem találok itt a környéken normális bőrt, akkor egy nyelest veszek majd, legalább nem drága.. ;)

Szép lassan meglesz majd minden !

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Bőrök
« Válasz #461 Dátum: 2012. Január 13. - 11:10:49 »
Szia Edgarm!

Sebők Úr szabadságon volt karácsonytól január 8-áig, azóta meg én nem értem még rá elmenni, de terveztem egy látogatást hozzá, bár most két hétig nem is leszek pécsen, majd utána..! Engem is érdekel, hogy van-e neki, illetve, hogy mit tudna készíteni  ;)

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Bőrök
« Válasz #462 Dátum: 2012. Február 02. - 08:26:42 »
A kezembe akadt egy fél üveg Johnson&Johnson  babaolaj. Használható fenőbőr ápolására?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #463 Dátum: 2012. Február 02. - 09:34:39 »
...vagy náncsiboj, annak úgyis vazelin az alapja.  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Bőrök
« Válasz #464 Dátum: 2012. Február 02. - 11:53:39 »
Ez a vazelin valami extra cucc lehet. ;D
Most voltam a patikában és azt mondták max 50g-ot adhatnak ki. Kaptam enyhén sárgás színű gépzsír jellegű valamit. A neve Vaselin Flav. 180Ft volt az ára tégellyel kiméréssel együtt.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici