Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262951 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Bőrök
« Válasz #60 Dátum: 2010. Április 10. - 12:15:38 »
és kell vmelyiket kenni vmivel?

[off]a te késed érkezéskor mennyire volt éles? csak bőrözni kellett, vagy fenni is?[/off]

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #61 Dátum: 2010. Április 10. - 12:20:01 »
nem kell...lehet.pasztázni szokták,erről olvashatsz itt bőven... én késem még NOS ,most csinálom a tisztítást,polírozást...eléggé éles,megbőrözöm(ezt mindig kell borotválkozás előtt) és majd beszámolok róla mennyire éles...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #62 Dátum: 2010. Április 10. - 12:25:07 »
Hááát...én a képek alapján egyikre se tennék borotvát. Van egy (két) ilyen lengyel bőröm. Az egyiket meghagytam forditottnak, az jó kések sorjátlanitására, a másikat, amelyiknek simább volt a szinoldala, kifordittattam, de az sem az igazi. Éppen a napokben kisérleteztem vele: egy frissen fent borotvát huztam meg azon és utána mikroszkópon néztem meg. Háát...eléggé durván tett vele...utána egy nagyon sima talpbőrön éleztem...a különbség jelentős volt. Majd teszek fel róla képet...6-7 mm vastag, vésővel tudtam kivágni belőle két fenőt, az egyik sima, a másik vasoxidos (vörös) lett. Nagyon használható darabok. Mivel a bőr nagyon kemény, ezért közvetlenül kövön való fenés után használom...a puhább bőrt majd később használom.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #63 Dátum: 2010. Április 10. - 14:19:15 »
Ezeket a bőröket én is hanyagolnám!!!

Ez tuti nem barkaoldal! A vászon használható, de azt ajánlanám mindkettőtöknek, hogy inkább szerezzetek be másik bőrt, aminek a barkaoldala használható borotválkozás előtt fenésre.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #64 Dátum: 2010. Április 10. - 14:26:25 »
Idézet
azt ajánlanám mindkettőtöknek, hogy inkább szerezzetek be másik bőrt

Folyamatban van,igazából ennek a bőrnek pont a másik fele lenne használható,de az nem megoldható...vagy újra össze kéne varrni,de az nem lenne túl szép látvány...eddig feszítőset néztem ki,de lehet mégiscsak lógós lesz...itthon nem túl nagy a választék sajnos,külföldről meg szállítási díj stb...
Ismerek egy bőrdíszműves embert...elmennék hozzá,de mit kéne mondanom neki,milyen bőrt szeretnék?? Tehát ha mondjuk én akarom magamnak megcsinálni,melyik a legjobb bőrtípus és milyen kezelésűnek (nem tudom mik vannak,hasított meg ilyenekre gondolok) kell lennie?

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #65 Dátum: 2010. Április 10. - 14:51:52 »
Bagaria kell...lószerszámot csinálnak belőle. Itt: http://mek.niif.hu/01200/01207/html/index.htm elég jól kitárgyalja a bőrtipusokat.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #66 Dátum: 2010. Április 11. - 11:17:10 »
Idézet
Folyamatban van,igazából ennek a bőrnek pont a másik fele lenne használható,de az nem megoldható...vagy újra össze kéne varrni,de az nem lenne túl szép látvány
Kb. 10 perc alatt szétszedtem és visszavarrtam a bőrt.Igaz elég ronda lett,de legalább most használható...képet nem rakok fel,mert még elsírnátok magatokat...a lényeg vidak!, hogy levágtam a vászont,átfordítottam a túloldalra és nagy nehezen visszavarrtam a bőrre.ez a része teljesen sima,gondolom neked is,mint mondjuk ezen a képen:

hirtelen ezt találtam a gugliban...

longball- köszi,szerdán megyek belvárosba,megkérdem a bőröst,tud-e nekem szerezni ilyen bőrt,esetleg csinálni egy bőrfenőt...neki ugye vannak szerszámai bőrmegmunkáláshoz...

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Bőrök
« Válasz #67 Dátum: 2010. Április 11. - 12:44:02 »
Kb. 10 perc alatt szétszedtem és visszavarrtam a bőrt.Igaz elég ronda lett,de legalább most használható...képet nem rakok fel,mert még elsírnátok magatokat...
Ez kézzel ment? Egy fotó lehet hogy jól jönne azért...

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #68 Dátum: 2010. Április 11. - 13:44:45 »
Ok akkor a képek,csak most csak Neked  ;)
Utolsón a belseje látszik,ami régen kint volt ugye...bojtos,rojtos  ;D ;D




Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #69 Dátum: 2010. Április 11. - 13:49:42 »
Na, a másik oldala az teljesen frankó. Szépen leápolod, és lehet is használni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Bőrök
« Válasz #70 Dátum: 2010. Április 11. - 13:53:41 »
Lehet anno aki kiadta, hogy igen Fiúk nekünk ilyen kell :D (vmi katonai beszerző csóka) akkor olyan készítő gyárnak adták ki, aki nem értett ezekhez és épp fordítva varrta össze.Persze ez elég furcsa feltételezés,de máskülönben miért a használhatatlan oldal van kifelé varrva :S ráadásul az összes darabon...visszaolvasok mivel kell kenegetni...

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #71 Dátum: 2010. Április 11. - 17:52:05 »
Na, ezt követtem el a napokban: http://picasaweb.google.hu/longball0501/Feno#5458907518603698818 Eddig úgy néz ki, hogy bevált.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #72 Dátum: 2010. Április 11. - 20:26:54 »
Bagaria kell...lószerszámot csinálnak belőle. Itt: http://mek.niif.hu/01200/01207/html/index.htm elég jól kitárgyalja a bőrtipusokat.

Én anno kruppont kértem a csizmadiától, ahol szert tettem a fenőszíjamra. Végül olyat adott, amiből a talp belső oldalát készítik, tökéletesen működik.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #73 Dátum: 2010. Április 11. - 20:40:21 »
Longball, ez már szinte Kanoyama Cordovan minôség!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #74 Dátum: 2010. Április 14. - 09:37:27 »
Bagaria kell...lószerszámot csinálnak belőle. Itt: http://mek.niif.hu/01200/01207/html/index.htm elég jól kitárgyalja a bőrtipusokat.

Longball, hadd kérdezzem meg, bagariát hol sikerült beszerezni? (Én épp most érdeklődtem egy bőr, és cipőkellék nagykereskedőnél, még csak nem is hallottak róla...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici