Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262944 alkalommal)

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Bőrök
« Válasz #480 Dátum: 2012. Április 04. - 09:17:29 »
Amikor megkaptam a ''Big Daddy''bort,nagyon meglepodtem/pozitivan/
Rendeleskor nem figyeltem a kiirt bor meretet,de hala istennek szep
szeles,nem kell kereszt iranyu fenest csinaljak tobbe,
bar a keskenyebb bor is jo lesz,elhasznalom  :)

Fogalmam nincs hogy meddig lesz jo,de probalok vigyazni ra.

http://shop.starshaving.com/3-Wide-Big-Daddy-1-Burgundy-Leather-Strop-Made-In-the-USA-0072.htm

Jo aron, gyors szallitas,''Toz'' regebbi linkjet megtekintve dontottem ennel a bornel.
kenyelmes, jo hosszan lehet fenni,nincs kisajnalva belolle a bor az mar biztos.
Ajanlani tudom csak  ;)

After shave balzsamuk most jott nemreg,teljesen natural dolgokbol van, kuldtek a bor melle egy ''proba  tegelyt''
nagyon puhava teszi a bort,benott szorszalakbol keletkezett dudorok,eges az arcon,es mas egyeb borotva serulesekre.
$ 7.99 az ara,szerintem megeri,mint egy Shtift,kicsavaros es kenni kell az arcra,eleg egy kicsi huzas az arcon,tok jo. ;)
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Bőrök
« Válasz #481 Dátum: 2012. Április 04. - 10:20:28 »
 :sör:

Ennyiert szerintem nem igen van jobb vetel, mint a Big Daddy.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Gyufa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:Bőrök
« Válasz #482 Dátum: 2012. Április 04. - 13:09:53 »
:sör:

Ennyiert szerintem nem igen van jobb vetel, mint a Big Daddy.

Koszonom neked Zoli hogy emlitetted anno ezt a cimet.
tenyleg nagyon jo, es felfekszik az egesz kes, a bor feluleten.

2 naponta eleg lenne borotvalkozzak,de igy hogy itt a bor,
plusz a kesek vonzasaban,muszaly vagyok napjaban tolni.

Elcsodalkozok minden nap,hogy ennyire jol,es kellemesen lehet kessel borotvalkozni :borotva:  :sör:
when you use this shaving pot,
be sure and have the water hot! :)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #483 Dátum: 2012. Május 29. - 18:55:48 »
Star shaving végre megküldte az alábbi bőrt (04.22-én rendeltem), viszont "okosan" összehajtva tették be a borítékba, és úgy megtört, hogy szerintem használhatatlan lett. Kezemmel végigsimítva határozottan érezhető a gyűrődés, valószínüleg simább már nem lesz, 10 órája lóg felakasztva, próbálja kirúgni magát sikertelenül.

Mi a véleményetek? /fotó/
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #484 Dátum: 2012. Május 29. - 19:02:40 »
Én sem vagyok boldog, pedig nagyon vártam.

Én nem örülnék egy ilyen bőrnek... :(
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #485 Dátum: 2012. Május 29. - 20:07:37 »
Nekem is volt már ilyen, könnyen lehet orvosolni. Vegyél egy jó hideg üveg sört, és idd meg. Ezután fogj valami jó borotvaszappant, csinálj belőle egy jó adag habot a pamacsoddal. Az üvegről szedd le a papírt, és tisztítsd meg szépen az oldalát. Fogd meg a bőrt, tedd le a földre, kend be a területet, és a sörösüveg sima oldalával jó erősen dörzsöld amíg nem javul a dolog. 100%-os javulást ugyan nem lehet elérni, de teljesen használható állapotba fog kerülni utána. Ha így nem tetszik, akkor csiszolópapírral csiszold le, kend be bőrápolóval, és máris használható.

Persze első körben küldj nekik mailt panasszal, hátha cserélik, vagy küldenek újat. De ha ez nem jön be, az általam leírt mindkét módszer működik, és le lett már többször is tesztelve :)

Idővel amúgy magától is eltűnne, de elég zavaró úgy használni hogy a bumszlikon mindig ugrik a kés.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #486 Dátum: 2012. Május 29. - 20:32:44 »
Köszi az infót!
Először írok nekik, aztán meglátjuk  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bőrök
« Válasz #487 Dátum: 2012. Május 29. - 20:37:42 »
Kellemetlen, sajnálom! >:( Aki csomagolta, bizonyára tökéletesen tisztában van vele, hogy mit csomagolt be, mire használják majd és teljes mértékben lojális a cégéhez, s átérzi a szolgáltatásuk mibenlétét és egyetért azzal. Biztos külföldről rendelted? :nemtom:

Megérne egy  :fenek:-t
Sheffield-England

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bőrök
« Válasz #488 Dátum: 2012. Május 29. - 23:23:23 »
Én nem örülnék egy ilyen bőrnek... :(
Én sem...olyan piros... ki volt ez véreztetve rendesen?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #489 Dátum: 2012. Június 17. - 13:36:16 »
Köszi a tippet, Tabac szappan közreműködésével teljesen jó lett  :borz1:

Nekem is volt már ilyen, könnyen lehet orvosolni. Vegyél egy jó hideg üveg sört, és idd meg. Ezután fogj valami jó borotvaszappant, csinálj belőle egy jó adag habot a pamacsoddal. Az üvegről szedd le a papírt, és tisztítsd meg szépen az oldalát. Fogd meg a bőrt, tedd le a földre, kend be a területet, és a sörösüveg sima oldalával jó erősen dörzsöld amíg nem javul a dolog. 100%-os javulást ugyan nem lehet elérni, de teljesen használható állapotba fog kerülni utána. Ha így nem tetszik, akkor csiszolópapírral csiszold le, kend be bőrápolóval, és máris használható.

Persze első körben küldj nekik mailt panasszal, hátha cserélik, vagy küldenek újat. De ha ez nem jön be, az általam leírt mindkét módszer működik, és le lett már többször is tesztelve :)

Idővel amúgy magától is eltűnne, de elég zavaró úgy használni hogy a bumszlikon mindig ugrik a kés.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Bőrök
« Válasz #490 Dátum: 2012. Július 21. - 00:14:52 »
Valami ócsó, de használható megoldást keresek. Jelenleg egy régi szerszám bőrből kivágott darabból próbáltam használható fenőt készíteni, de minden igyekezetem ellenére igen huplis maradt a bőr :( évtizedek óta összetekert állapotban pihent a padláson, kár érte.

Szóval asszem vennem kell egy újat.

Mit gondoltok ezek használható darabok így kezdésnek?
http://viewitem.eim.ebay.hu/LARGE-REAL-LEATHER-STROP-BELT-FOR-SHARPENING-STRAIGHT-CUT-THROAT-RAZOR-RAZORS-/190593500786/item
http://viewitem.eim.ebay.hu/LEATHER-STROP-BELT-SHARPENING-CUT-THROAT-SHAVING-RAZOR/190572146206/item
Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #491 Dátum: 2012. Július 21. - 08:56:25 »
http://www.whippeddog.com/products/view/poor-man-strop-kit

22$+2$=24$

http://www.ebay.com/itm/Leather-Strop-2-W-1-Black-Latigo-New-Used-for-Knives-Tools-Razor-Edges-/110766234464?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19ca2e9b60

16.5$+11$=27.5$

Ez alatt a kettő alatt semmit nem szabad venni, főleg eBay-ről. Általában használhatatlan hulladék a többsége, szóval inkább ne. Ez a kettő biztos jó, az elsőhöz meg jár pasztás fenő is, meg talán egy kis olaj is bőrápolásra.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:Bőrök
« Válasz #492 Dátum: 2012. Július 22. - 14:15:26 »
Valami ócsó, de használható megoldást keresek. Jelenleg egy régi szerszám bőrből kivágott darabból próbáltam használható fenőt készíteni, de minden igyekezetem ellenére igen huplis maradt a bőr :( évtizedek óta összetekert állapotban pihent a padláson, kár érte.

Szóval asszem vennem kell egy újat.

Mit gondoltok ezek használható darabok így kezdésnek?
http://viewitem.eim.ebay.hu/LARGE-REAL-LEATHER-STROP-BELT-FOR-SHARPENING-STRAIGHT-CUT-THROAT-RAZOR-RAZORS-/190593500786/item
http://viewitem.eim.ebay.hu/LEATHER-STROP-BELT-SHARPENING-CUT-THROAT-SHAVING-RAZOR/190572146206/item

Tegyél fel képet arról a rossz bőrről.

Nem elérhető gerzoli

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Bőrök
« Válasz #493 Dátum: 2012. Július 23. - 18:50:49 »
Feltettem képeket a padláson talált bőrökről.

Először ezzel próbálkoztam, kb 3mm vastag, de nagyon merev és amikor rápróbáltam a borotvát elég hullámosnak éreztem:
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_141652.jpg

Eztán le is tettem a házi megoldásokról, de aztán rátaláltam erre a szerszám szíjra:
kb. 5mm vastag a felülete kissé avittos, de találni rajta sérülésmentes szakaszt:

www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_142019.jpg
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_142136.jpg
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_142151.jpg
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_142157.jpg
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_142206.jpg

Ezen kívül még találtam két darab bőrt, 3mm vastagok, de jóval puhábbak ez első darabnál.
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_141717.jpg
www.rakosfalva.net/tmp/brk/IMG_20120723_141808.jpg

A natúr színűnek igen finom a felülete, de elég kis darab van belőle.

Kérdés, hogy lehet-e fenésre használni valamelyiket?


Edwin Jagger DE89, Balea pamacs

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #494 Dátum: 2012. Július 23. - 18:55:32 »
A legutolsón kívül a többi felejtős, de a kis méret miatt az szerintem csak valami pasztás bőrnek lesz jó. Nem egy ökör ára, vegyél egy normális bőrt, azt úgyis csak egyszer kell megvenni, és meg fogja hálálni. Whippeddogos bőr pasztás balsákkal olajjal postával is csak kb. 5 ezer, de a Star shavinges is hasonló ár szebb kidolgozással.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici