Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 262956 alkalommal)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Bőrök
« Válasz #525 Dátum: 2012. Július 25. - 20:57:36 »
Jesszusom, ezek tényleg ennyire q@va drágák, vagy nekem kell mennem a szemészetre???

Megnéztem jobban: Ezek tényleg ennyire...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bőrök
« Válasz #526 Dátum: 2012. Július 25. - 21:11:45 »
Ennyire  :fetreng:

Jesszusom, ezek tényleg ennyire q@va drágák, vagy nekem kell mennem a szemészetre???

Megnéztem jobban: Ezek tényleg ennyire...
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #527 Dátum: 2012. Július 25. - 22:09:43 »
100$-ért már lehet kapni az alapmodellt, hol drága ez?  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Bőrök
« Válasz #528 Dátum: 2012. Július 25. - 22:56:05 »
úgy tudom, hogy a paci fenékrészéből készült bőr neve a cordovan.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Bőrök
« Válasz #529 Dátum: 2012. Július 26. - 02:17:27 »
attól, hogy egy helységnévről kapta a nevét még nyugodtan lehet fix az alapanyag...  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #530 Dátum: 2012. Július 26. - 08:45:51 »
A tanácsotokat kérném.
Egyszerű néhány ezer forintos rövid, nyeles, kétoldalas fenőbőrt használok borotva élezéshez. Az egyik oldala durva bőr, a másik nagyon finom. Ahol vettem, azt a tanácsot kaptam, hogy a vele kapott faggyúval kezeljem a durvább oldalát kb. évente egyszer, a finom oldalhoz ne nyúljak.

Milyen mértékben érdemes faggyúzni. Nekem eléggé "odaszívja" a borotvát fenéskor. Lehet, hogy túlkentem? A finom oldalt valóban nem kell piszkálni?

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #531 Dátum: 2012. Július 26. - 10:30:08 »
Az én bőröm lassan 3 éve nem látott semmit bőrözés előtti dörzsölésen kívül, és gyönyörűen szuperál, jele sincs annak hogy ki akarna száradni. Én szerintem csak akkor kennék le már egy bőrt ha látom hogy szüksége van rá, feleslegesen nem kenegetném. Amúgy ha nagyon tapad a kés a bőrhöz az nem feltétlen jelenti hogy túlkented, már egy minimális mennyiségtől is ilyen szokott lenni. Egy papírtörlővel jó erősen dörzsöld át, hátha lejön a felesleg nagyrésze.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #532 Dátum: 2012. Július 26. - 14:00:20 »
Köszi, Srácok!

Képem sajnos nincs. Flaschner-nél vettem a Váci utcában (a tanácsokat is itt kaptam), de azóta láttam már a Mammut II-ben is (sajnos :o) a folyosón, a Hervis-szel egy szinten. Nyeles fa, mindkét oldalán egy-egy bőr van ragasztva. A kenegetésnek én sem éreztem nagy szükségét, de ha már adták hozzá a faggyút... :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #533 Dátum: 2012. Július 26. - 15:47:59 »
Nem használok oxidos pasztát, de ha egyszer mégis, akkor legalább tudom hova kenni. :)

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bőrök
« Válasz #534 Dátum: 2012. Július 26. - 16:20:30 »
Köszi, Srácok!

Képem sajnos nincs. Flaschner-nél vettem a Váci utcában (a tanácsokat is itt kaptam), de azóta láttam már a Mammut II-ben is (sajnos :o) a folyosón, a Hervis-szel egy szinten. Nyeles fa, mindkét oldalán egy-egy bőr van ragasztva. A kenegetésnek én sem éreztem nagy szükségét, de ha már adták hozzá a faggyút... :)

gregg

Én azt hallottam a faggyúról, hogy ha felkened és úgy fened a kés a "húzása" miatt sokkal eredményesebb a fenés, jobban tapad, "dolgozik" a bőr. Nem a bőrápolásra kaptad a faggyút, csiszolástechnikai boltokban is kapni faggyút, a polírpaszták, kencék mellett.
Sheffield-England

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #535 Dátum: 2012. Július 26. - 17:06:10 »
Igen, az üzletben is azt mondták, hogy ez a "durvább" fenés, ezt ritkábban érdemes alkalmazni. A napi használatnál használjuk a jóval finomabb, száraz bőrt.
A 12k-s kínai után szoktam itt kezdeni, majd szárazra törülöm a pengét és jöhet a finom bőr.

Köszi!



"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #536 Dátum: 2012. Július 26. - 20:14:23 »
Mondom, hogy nem, volt egy-két hozzászólása Kunembernek és rotinak valami idegen szmájlikról.

?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #537 Dátum: 2012. Július 26. - 21:07:04 »
Én lelkiismeretesen átpakoltam az összes offos hsz-t a kávézóba, ezek szerint néhány "nem élte túl"... sorry :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #538 Dátum: 2012. Július 26. - 21:13:18 »
Én azt hallottam a faggyúról, hogy ha felkened és úgy fened a kés a "húzása" miatt sokkal eredményesebb a fenés, jobban tapad, "dolgozik" a bőr. Nem a bőrápolásra kaptad a faggyút, csiszolástechnikai boltokban is kapni faggyút, a polírpaszták, kencék mellett.

Nem tudom kitől hallottad, de az illető:
1, vagy nem látott/próbált még Kanayama bőrt
2, tényleg igaza van, és akkor ki kell tennem a Kanayama bőröm az Emma, Szugló sarkára........  :crazy:

Volt egy "Dovo" bőröm, úgy fogta a kést, hogy majd leszakadt a karom egy kés bőrözése után. Aztán bekentem faggyúval
hátha jobb lesz. Nem lett jobb, de legalább már tudtam miért szar. Gondoltam felvágom apró darabokra. Aztán mégis
bepasztáztam. Így se jó, de legalább megnyugtat a tudat ,ha egyszer nagyon kellene pasztás fenő bőr tudok hová nyúlni....

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bőrök
« Válasz #539 Dátum: 2012. Július 26. - 23:25:42 »
Tibi, ebben olyannyira biztos vagyok, hogy magam vállalom az Emma - Szugló sarki kihelyezést...  :fetreng:


2, tényleg igaza van, és akkor ki kell tennem a Kanayama bőröm az Emma, Szugló sarkára........  :crazy:

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici