Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 295688 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Bőrök
« Válasz #90 Dátum: 2010. Május 10. - 16:49:47 »
szerintem jó lesz ha nem sajnálod...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Bőrök
« Válasz #91 Dátum: 2010. Május 10. - 17:09:47 »
Nekem csak DE-val van tapasztalatom, így sose értettem hogyan lehet összevagdosni a bőrt, mikor a stroppingnál a pengehát vezet.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #92 Dátum: 2010. Május 10. - 17:17:07 »
Lehet, ha rosszul fordít vagy nem figyel...  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #93 Dátum: 2010. Május 10. - 17:24:03 »
Majd akkor figyel  ;) Inkább szépen lassan, alaposan semhogy szét...jam a drága bőrt meg kést.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Bőrök
« Válasz #94 Dátum: 2010. Május 10. - 17:38:41 »
Nekem pl. úgy sikerült eleinte többször belevágnom a bőrbe, hogy a húzás végén, amikor leállítottam a mozdulatot, ösztönösen egy nagyon kicsit visszafelé mozdítottam a kést az átfordítás előtt. Így mozdult pár mm-t az éllel előre, és ez már bőven elég ahhoz, hogy belevágjon a szíjba...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #95 Dátum: 2010. Május 10. - 17:46:04 »
Nekem pl. úgy sikerült eleinte többször belevágnom a bőrbe, hogy a húzás végén, amikor leállítottam a mozdulatot, ösztönösen egy nagyon kicsit visszafelé mozdítottam a kést az átfordítás előtt. Így mozdult pár mm-t az éllel előre, és ez már bőven elég ahhoz, hogy belevágjon a szíjba...

Nálam is, ugyanez. Az elején úgy gondoltam pedig hogy majd én megmutatom, én elég figyelmes vagyok ahhoz hogy 1x se vágjam meg :)

Számolni kell ezzel is, bár eddig 1x se lett olyan nagy a vágás hogy befolyásolja a használhatóságát.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #96 Dátum: 2010. Május 10. - 17:54:17 »
Marpedig meg fogod vagni a bort, nincs mese. Ez egy olyan mozdulatsor, amit a testednek memorizalnia kell es nem megy egyik percrol a masikra. En altalaban a vegen nyestem meg csunyan a bort, amikor vegeztem a penge meg rajta fekudt a boron es ahogy emeltem le rola egy kicsit ratoltam a borre. Ezt sikerult tobbszor is eljatszanom, eleg frusztralo erzes.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #97 Dátum: 2010. Május 10. - 17:59:30 »
Szupi, akkor én is össze fogom vagdosni :( Akkó marad a öv, oszt' kap a pofájára!

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Bőrök
« Válasz #98 Dátum: 2010. Május 10. - 18:00:41 »
Számolni kell ezzel is, bár eddig 1x se lett olyan nagy a vágás hogy befolyásolja a használhatóságát.

Szerencsére nekem is simán használható maradt a szíj.

Marpedig meg fogod vagni a bort, nincs mese.

Szerinem is...  :( Nem nagyon lehet máshogy megtanulni.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #99 Dátum: 2010. Május 10. - 18:32:53 »
Másik jó "módszer"  a bőr összevagdalására, hogy ha nem olyan széles a bőr, mint a kés, akkor amikor ráfekteted a pengét ösztönösen "megtolod/meghúzod", hogy a pengető, vagy a penge vége a bőr szélénél legyen (az él a bőr hossztengelyére merőlegesen mozdul). És már össze is szabdaltad!  ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #100 Dátum: 2010. Május 10. - 19:07:03 »
Jut eszembe van egy vastag, zsír új marhabőr övem. Az baj ha fekete, mármint a festék nem bántja a pengét?

Szerintem bántja. Ne csináld.

Bőr elvágáshoz: én keskeny bőröket használok, a végén meghúzom, hogy visszafele is azonos szögben mozogjon. Mindezidáig egy bőrt vágtam be kicsit: természetesen a legdrágábbat, a Dovo-t!  >:(

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #101 Dátum: 2010. Május 11. - 12:14:59 »
Ahogy Mry314 - és a többi szaktárs - megjósolta jelentem BELEVÁGTAM! ;D >:( Pontosan úgy, ahogy kettővel ezelőtt megjósoltad! (tessék kapsz egy fagyit o8> )

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #102 Dátum: 2010. Május 11. - 21:07:07 »
Urak, gyakran szo esett mar olcson beszerezheto bordarabokrol, de aztan nem tudom vegul valaki a tettek mezejere lepett-e? Keresnek bort feneshez, pontosabban kromoxiddal kennem ossze. 3 inch szeles, szokasos hossz kellene, de sajnalok erre a celra egy draga fenobort venni. Tud esetleg valaki jo forrast?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #103 Dátum: 2010. Május 11. - 21:39:16 »
... 3 inch szeles, szokasos hossz kellene,...

Ejnye-ejnye az SI rendszer már nem is jó? ;D ;D ;D

beszerzési forrás gyakorlatilag bármelyik cipőkellék/bőr kis, és nagyker. A lényeg, hogy kruppont, vagy talpbélés bőrt kérj! Nyakrész nem jó, mert ráncos, és rugalmas (értsd: megnyúlik).
Viszont, ha pasztásnak kell, lehet érdemes egy régi farmernadrággal próbálkozni! (SPR-n van akinek bejött).
Vagy egy darab balzafával...
Vagy... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #104 Dátum: 2010. Május 11. - 21:51:19 »
... 3 inch szeles, szokasos hossz kellene,...

Ejnye-ejnye az SI rendszer már nem is jó? ;D ;D ;D

Dehogynem, 7,62 cm-eset akarok  ;)

beszerzési forrás gyakorlatilag bármelyik cipőkellék/bőr kis, és nagyker. A lényeg, hogy kruppont, vagy talpbélés bőrt kérj! Nyakrész nem jó, mert ráncos, és rugalmas (értsd: megnyúlik).
Viszont, ha pasztásnak kell, lehet érdemes egy régi farmernadrággal próbálkozni! (SPR-n van akinek bejött).
Vagy egy darab balzafával...
Vagy... ;)

Ahh, a bort mar tudom kezelni, nem akarok egy ujabb valtozot bevezetni az egyenletbe. Egyelore.

Holnap teszek egy kort kruppon es talpbeles ugyben, de nagyjabol biztos vagyok benne, hogy feleslegesen jarom majd korbe a varost. Valojaban ezt akartam elkerulni  ;D

Koszi a tippeket.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici