Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 263004 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Bőrök
« Válasz #120 Dátum: 2010. Május 13. - 22:53:52 »
Olvass vissza a Pasztazas, borapolas topikban!

http://borotvaforum.hu/index.php?topic=9.0

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #121 Dátum: 2010. Május 14. - 00:15:52 »
Salmo
Idézet
( nem bírtam megállni és neki engedtem egy 440C-s késemet, hűűűűűűűű ha ez borotvánál is így fog működni, meg leszek elégedve)

Ezt nem biztos, hogy jól tetted! Soha ne használd a borotvafenő bőrt kés fenésére. A kés sorjájáról leválhat akkora fémszilánk, ami a borotva élét megsértheti.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #122 Dátum: 2010. Május 14. - 07:45:50 »
Salmo,

a vas-oxid a piros paszta "alapanyaga", a króm-oxid pedig a zöld pasztáé.
Ha esetleg egy kisebb mennyiséget tudnál mindegyikből "intézni", én biztos vevő lennék rá!
(A titán-dioxid felhasználásáról még nem olvastam/nem emlékszem rá, de az is érdekelne!)
Ami a diszpergálást illeti, van aki vízzel keveri, én sima gyógyszertári fehér vazelint szoktam hozzá használni!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Bőrök
« Válasz #123 Dátum: 2010. Május 14. - 08:34:26 »
Olcsó fenőszíjra szerintetek megoldás lehet a MH (honvédségi) derékszíj? Nem túl keskeny, nincs rajta varrás, elég vastag és a vaterán könnyedén hozzáférhető hétköznapi áron. Ránézésre - igaz egyelőre DE-t használó outsiderként - úgy látom, nincs kizáró tényező.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Bőrök
« Válasz #124 Dátum: 2010. Május 14. - 08:39:21 »
Olcsó fenőszíjra szerintetek megoldás lehet a MH (honvédségi) derékszíj? Nem túl keskeny, nincs rajta varrás, elég vastag és a vaterán könnyedén hozzáférhető hétköznapi áron. Ránézésre - igaz egyelőre DE-t használó outsiderként - úgy látom, nincs kizáró tényező.
Késre tuti  ;D borotvához  ??? ha csak arra használod és és eléggé sima, miért ne-?
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #125 Dátum: 2010. Május 14. - 08:39:48 »
Nem túl keskeny, viszont nem is túl széles!
Egyébként ha egy jó állapotút sikerül levadászni, ami nem volt még összehajtogatva, tehát nem tört meg a felülete, akár jó is lehet!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #127 Dátum: 2010. Május 14. - 10:11:53 »
Én egy elég rossz állapotú honvédségi bőrövet daraboltam fel, jó sokszor átkentem borotvahabbal, és frankón felpuhult, teljesen használható volt amíg nem szereztem jobbat. Azóta abból lett a pasztás szíjam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #128 Dátum: 2010. Május 14. - 10:24:25 »
Valahol a Nagykörúton -a Vigszinházzal szemben kb- egy udvarban volt egy military bolt. Elég nagy választék volt bőrövekből, és nem összetekerve tartották. Ott lehetne válogatni sima, hibátlan felületűt. Szerintem csak a festetlen magyar a jó...

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Bőrök
« Válasz #129 Dátum: 2010. Május 15. - 14:32:02 »
És még mindig bőr : tud valaki olyan helyet ahol egyszerre fellelhető/rendelhető/vásárolható a Dovo piros, sárga, zöld jelölésű tubusos pasztája ? Mert a nyeles fenő bőrt megpróbálnám pasztával.

Salmo, en tudok szerezni/rendelni  itt: http://www.britva.ru/shop/?c=122003000. Van DOVO-juk a kozlekedesi lampa  minden szineben ;) + Thiers-Issard feher pasztajuk. Az arakat nem szamoltam at forintra, durvan kb. 3000-4500 ft/db, a pasztatol fuggoen - a feher a legolcsobb es igy tovabb...) itt atszamolhatod forintra: www.xe.com. Biztosra veszem, hogy dragabb mint akarhol mashol, de itt ez van...

Ha esetleg valaki szeretne meg pasztat, irjatok (pu vagy ide). Juni 10-15 kornyeken leszek ujra otthon es akkor tudom majd postazni (?) vagy talalkozni (Bp.). A beszerzesi ellenerteket (penzt) "megelolegezem", fizetes atvetelkor, de akkor kotelezo jelleggel! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 15. - 18:34:21 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Bőrök
« Válasz #130 Dátum: 2010. Május 15. - 19:01:48 »
Úgy látszik, kicsit elnéztem az árakat, bocs; itt a választék és az árak HUF-ban, ha valakit érdekel:

Zöld DOVO  Kb. 2.500,-- Ft


Pasztaceruza (?) (2 db., egy fekete, egy piros) (...ilyet nem láttam még)  Kb. 2.300,-- Ft


Piros Dovo  Kb. 1.750,-- Ft


Fehér DOVO  Kb. 1.400,-- Ft


Sárga DOVO  Kb. 2.000,-- Ft



...és a végén a Thiers-Issard fehér. Kb. 2.400,-- Ft

Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #131 Dátum: 2010. Május 15. - 20:18:57 »
Pasztásnak való balsafát hol kapok szerintetek? Gondolom a kövekhez hasonlóan ezt is kell síkolni. Üveglapra 120-as papír?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Bőrök
« Válasz #132 Dátum: 2010. Május 15. - 20:32:07 »
Pasztásnak való balsafát hol kapok szerintetek? Gondolom a kövekhez hasonlóan ezt is kell síkolni. Üveglapra 120-as papír?
balsafának nekem vki a makettező boltokat ajánlotta...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #133 Dátum: 2010. Május 15. - 20:33:39 »
Pasztásnak való balsafát hol kapok szerintetek? Gondolom a kövekhez hasonlóan ezt is kell síkolni. Üveglapra 120-as papír?

Ugyanott a Móricz Zsigmond tér melletti kis utcában, ahol a csiszoló papírok is a legnagyobb választékban vannak, pontosabban a másik boltban mellette 10 méterre. Egyébként eléggé síkban vannak...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #134 Dátum: 2010. Május 15. - 20:36:27 »
Akkor a jövő héten csinálok egy pasztás fát  8) A Gottáról meg lesznek képek  ::)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici