Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 306175 alkalommal)

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Bőrök
« Válasz #570 Dátum: 2013. Május 12. - 16:21:53 »
A fára ragasztott  ( http://indafoto.hu/barotivadar/image/9711289-f5b873a4 ) , a feszített  ( http://handicraft.blog.hu/2011/03/10/fenoszij_restauralas_raadasul_nyeles ) , vagy a sima kézzel feszítős bőr a használhatóbb ?
Gondolom a kézzel feszítettnél +1 hibaforrás , ha nincs eléggé megfeszítve , lekerekítheti az élt ...
A fára ragasztott akkor jobb egy kezdőnek ?Vagy annak  is van hátránya ?
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #571 Dátum: 2013. Május 12. - 17:21:05 »
Én a lógó bőrre szavazok, az a standard. 100 emberből 99 azt használja, nekem is az jött be a legjobban.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #572 Dátum: 2013. Május 12. - 19:59:22 »
A lógó bőrre szavazok én is. Nekem ugyan fára ragasztott kétoldalas van, ami tökéletesen működik. Kezdőknek tényleg jobb lehet, mert nem tudod túlzottan lazára hagyni fenés közben a bőrt. Hátránya, hogy nehezebb "igazítod" a fenőt a kés ívéhez, ha van neki, de ezt sem érzem valódi problémának. "Lógóbőrösből" egy jobb minőségűt szeretnék, ezért nincs még.  ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #573 Dátum: 2013. Május 13. - 12:50:43 »
Én a feszítősre szavaznék, kezdőnek meg mindenkép

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #574 Dátum: 2013. Május 13. - 13:29:10 »
Én a feszítősre szavaznék, kezdőnek meg mindenkép

Én is - mármint kezdőknek. Ámbár...véleményem szerint nem mindegy a borotvakés mozgásának a sebessége.  Ahogy a polirozásnál sem csupán időtényező a polirkorong kerületi sebessége, véleményem szerint a bőrön fenésnél sem mindegy, hogy a fenés milyen sebességgel történik. Szerintem megfelelő sebességet lengő szíjon lehet elérni.  Ezt mindenképpen a keményebb acél borotvakésekre értem...a keskeny Pollart késeknél jó a fenőfára feszitett bőr. És ott jön be a csavaros feszitésű, illetve a ragasztott bőrök jobb élszög-tartásának előnye...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Bőrök
« Válasz #575 Dátum: 2013. Május 13. - 18:00:54 »
Erről a fenési sebességről még nem hallottam. Ha a fenés idejét rövidíted le vele, azt még értem, de hogy a fenés minőségében történjen változás, azt nehezen tudom elképzelni. Mi a magyarázat?  :nemtom:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #576 Dátum: 2013. Május 13. - 21:14:15 »
Longball látom te is használod a "Pollart" kifejezést  :+1:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Bőrök
« Válasz #577 Dátum: 2013. Május 14. - 16:08:23 »
Azok amolyan kiborotválós kések. Nagyon jók ám!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #578 Dátum: 2013. Május 14. - 16:16:39 »
Azok amilyan kiborotválós kések. Nagyon jók ám!
Kelemen szerint a fodrászok nagyon szerették.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #579 Dátum: 2013. Május 14. - 16:31:32 »
Longball látom te is használod a "Pollart" kifejezést  :+1:

A pollart egy nagy képzavar mármint kifejezésileg, mert egyrészt takar egy konkrét gyártót, (pollart solingen)
másrészt használják fejkiképzésnél ( Flasi) és ezek szerint szélességnél is ( longball)  :jajne:

A fodrász meg aki a pollart kést szerette azt se tudta mit takar a kifejezés, de jó volt vele vagizni a vendégek előtt

reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #580 Dátum: 2013. Május 14. - 20:08:45 »
Én nagybetűvel irtam a Pollartot...minden képzavar nélkül a gyártmányra gondoltam - ami általában keskeny.

longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #581 Dátum: 2013. Május 14. - 21:44:32 »
Ez szerintem mindegyikünk előtt ismert, hogy a Pollart egy márka, Kelemeni "pollart tipusú" szóösszetételben használta a keskenyebb ék profilú késekre. A lényeg, hogy ő a mi általunk wedge profilúnak nevezett borotvákra használta. Ez alapján meg is értem miért szerették annyira a fodrászok.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #582 Dátum: 2013. Május 14. - 22:46:04 »
Én nagybetűvel irtam a Pollartot...minden képzavar nélkül a gyártmányra gondoltam - ami általában keskeny.

longball

Nekem volt jó 5/8 méretű Pollart késem. Az most akkor keskeny? ( csak mert nem volt rommá fenve?)
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Bőrök
« Válasz #583 Dátum: 2013. Május 15. - 06:37:26 »
Véleményem szerint sem a keskenységet jelöli, hanem emlékeim szerint az élkiképzést, vagy holkert. Peter Pollart annak idején valami újszerű módon köszörülte a késeit, ezért maradt ez a megnevezés -mármint, ha jól emlékszem-, de sajnos most sehol nem találom, ahol erről olvastam.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Bőrök
« Válasz #584 Dátum: 2013. Május 15. - 07:23:59 »
Véleményem szerint sem a keskenységet jelöli, hanem emlékeim szerint az élkiképzést, vagy holkert.

 :+1:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici