Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 263035 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bőrök
« Válasz #165 Dátum: 2010. Július 24. - 21:41:01 »
vettem kb 10 darabot és 6-700 Ft-ot fizettem...
thx!

PaT

  • Vendég
Re:Bőrök
« Válasz #166 Dátum: 2010. Július 27. - 20:33:10 »
Most lett kész a bőr, amit pénteken vettem a fürjesnél, remélem jó lesz...
Vettem karabinert meg félkarikát, szegecseim voltak itthon, ez lett belőle.



Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #167 Dátum: 2010. Július 27. - 20:38:24 »
Nagy királyság, faszán fog működni! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #168 Dátum: 2010. Július 27. - 21:11:52 »
Wáááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

A SIMÁN BESZÚRT KÉPEKET NEM LÁTOM!!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Bőrök
« Válasz #169 Dátum: 2010. Július 27. - 21:14:04 »
Szép darab lett!

imi: ez az admin-lét átka  :crazy:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Bőrök
« Válasz #170 Dátum: 2010. Július 27. - 21:14:39 »
Wáááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

A SIMÁN BESZÚRT KÉPEKET NEM LÁTOM!!!!

Tudok egy jó szemészt, hátha ő tud segíteni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #171 Dátum: 2010. Július 27. - 21:24:19 »
Wáááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

A SIMÁN BESZÚRT KÉPEKET NEM LÁTOM!!!!

Tudok egy jó szemészt, hátha ő tud segíteni :)

Mindkettőnknek jobb, ha EZT most inkább NEM kommentálom... :evil:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Bőrök
« Válasz #172 Dátum: 2010. Július 27. - 21:24:38 »
...ez az admin-lét átka  :crazy:

Az admin mindent lát!  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #173 Dátum: 2010. Július 27. - 21:28:28 »
...ez az admin-lét átka  :crazy:

Az admin mindent lát!  :crazy:

Bezzeg szegény moderátor meg ...  :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #174 Dátum: 2010. Július 28. - 13:31:42 »
No...régóta kísérleteztem fenőszij kenés ügyben. Most jutottam el odáig, hogy már közre is merem adni a tapasztalataimat. Előrebocsájtom, hogy háromfajta bőr van itthon, de mindegyik kisérleti anyag mindegyik bőrön másként viselkedett. Amit végül is, a dolgok jelenlegi állása mellett az általam készitett fenőszijnál alkalmazhatónak vélek, azt adom közre...meg az oda vezető utat részben. Először is, ahogy én látom, a kenőanyag feladata, hogy a szij felületének simaságát megőrizze, fenés közben a penge siklását lehetővé tegye, és a bőrt ápolja. Ezek néha ellentétes követelmények. Flashner mestertől kapott instrukció alapján először a marhafaggyúval kisérleteztem. Ezzel az volt a problémám, hogy "fogta" a pengét. Igéretesenk tűnt először a lanolin (gyapjuzsir, cere lane stb neveken...) Az egy-két napos száradás után jó lett volna, de nagyon higroszkópos...az eredmény ugyanaz mint a sima faggyú, valamint olivalolaj, bőrolaj esetében. Ami beválni látszik az a következő: melegen összekeverni faggyút és sztearint...50-50%...talán a sztearin lehet kisebb arányban is...mikróban is lehet óvatosan, és még melegen (50-60 fokC) felvinni a felületre, valamilyen kis kerek üveggel (mustáros tormás stb) jól bedolgozni a felületbe, a maradékot óvatosan letakaritani. Ahogy tapasztalom, a bőr felülete a használat közben egyre simább lesz, a penge siklása  és az élezés jó. Ismétlem, ez az én általam készitett szij anyagára vált be, tapasztalatom szerint minden bőr más-más.Nem végeztem kisérletet továbbá arra sem, hogy a kezelés után a bőr mennyire birja a kis ivű hajtogatást.  Legjobb lenne persze az echte bagaria lóbőr...csakhát nyirfakátrányt mostanában nem nagyon árulnak  mindenfele...  :borosta:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bőrök
« Válasz #175 Dátum: 2010. Július 28. - 14:01:27 »
Érdekes az útkeresésed, remélem folyamatosan adsz majd tájékoztatást. Én eddig egy bőrömet kentem ápolószerrel: ez késesek/késes bőrösök által javasolt Nettó márkájú bőrápoló, amit bőrösnél vettem. Van színtelen meg tán barna és fekete, 100 ml kb. 700 Ft és „bőráru puhítására, ápolására, színének felújítására” szolgál. Összetevői a címke szerint zsírsavszármazék, N-elegy (?), illetve R51: mérgező a vízi szervezetekre. Föl kell vinni, 10 óra száradás után le-áttörölni. Jól működik, mert látom a bőrön, hogy jót tett neki meg szépet, de nem borotvafenőhöz való, mert nem lett elég puha a bőr, ráadásul egy kicsit mintha impregnálna is. Szóval egy jó kis puhító engem is érdekel, de a tiédhez hasonló kísérletező szellemnek, kedvnek és energiának híján vagyok...

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Bőrök
« Válasz #176 Dátum: 2010. Július 28. - 15:05:06 »
Vazelin milyen? Mármint fenőszíjra... :D

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #177 Dátum: 2010. Július 28. - 15:12:15 »
Ja...? Vaszilij...? :D Mint az oliva vagy a bőrolaj...a kettő közt...ugyanúgy "fogja" a pengét...jó az élezése de nem kényelmes vele dolgozni...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #178 Dátum: 2010. Július 28. - 15:28:55 »
Longball, érdekes, amit írtál a faggyúról("... fogja a pengét..."). Amikor a Flasi Mesternél voltam, volt szerencsém megtapizni a fenőszíját. Nos, azt kell mondjam, hogy egészen lágy, selymes tapintása volt, de zsírosnak hatott, szóval így érzésre szerintem az is eléggé fogja a pengét...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #179 Dátum: 2010. Július 28. - 15:37:35 »
Érdekes az útkeresésed, remélem folyamatosan adsz majd tájékoztatást. Én eddig egy bőrömet kentem ápolószerrel: ez késesek/késes bőrösök által javasolt Nettó márkájú bőrápoló, amit bőrösnél vettem. Van színtelen meg tán barna és fekete, 100 ml kb. 700 Ft és „bőráru puhítására, ápolására, színének felújítására” szolgál. Összetevői a címke szerint zsírsavszármazék, N-elegy (?), illetve R51: mérgező a vízi szervezetekre. Föl kell vinni, 10 óra száradás után le-áttörölni. Jól működik, mert látom a bőrön, hogy jót tett neki meg szépet, de nem borotvafenőhöz való, mert nem lett elég puha a bőr, ráadásul egy kicsit mintha impregnálna is. Szóval egy jó kis puhító engem is érdekel, de a tiédhez hasonló kísérletező szellemnek, kedvnek és energiának híján vagyok...

Ed!

Én úgy látom, hogy a követelmények nagyon ellentétesek. Szerintem a bőr legkülső (tényleg a barkaréteg 1-2 tized mm-e) rétegének simának,  keménynek, és jó siklási tulajdonságunak kell lennie. Magának a szijnak pedig keresztirányban alkalmazkodni kell a kés élvonalához, hosszirányban pedig meglehetős tartással kell rendelkeznie. (ezért ragasztom a viszonylag vékony bőrt két rétegből...) Ezért nehéz 50 mm-nél szélesebb szijjat csinálni...nem véletlen, hogy a birtokomban levő 30'-as évekbeli vasbolti katalógusban csak 40-50 mm széles szij van. Amerika persze más...ott minden nagyobb.  :borz1:  

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici