Szerző Téma: Bőrök  (Megtekintve 263032 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #180 Dátum: 2010. Július 28. - 15:49:23 »
Longball, érdekes, amit írtál a faggyúról("... fogja a pengét..."). Amikor a Flasi Mesternél voltam, volt szerencsém megtapizni a fenőszíját. Nos, azt kell mondjam, hogy egészen lágy, selymes tapintása volt, de zsírosnak hatott, szóval így érzésre szerintem az is eléggé fogja a pengét...

Tökélletesen igazad van. Ez a dilemmám hetek óta. Két dologrol van szó. Az egyik a szakirányu mester kezében levő, a másik a felhasználó mindennapi karbantartó szerszáma. Ha az átlag felhasználó kezébe profi szerszámot adunk nem igazán tudja hatékonyan használni. Ha rossz a siklási tulajdonság-megbicsaklik a kezében- forditás után esetleg belevág...sarkitottam. Ahogy egy háziasszonynak se kell a kezébe 20 ezer ft-os arkansas kő...de ha megtanul egy fenőacéllal rendszeresen fenni, akkor lesz éles kése, és ritkábban kell köszörültetni. Ebben a hasonlatban a borbély is csak felhasználó/háziasszony...már bocsánat a borbályoktól és a háziasszonyoktól.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #181 Dátum: 2010. Július 28. - 17:11:14 »
Egyébként az élezési/fenési képességek változnak a bőrfelület siklási tulajdonságának fényében?

Úgy értem, hogy van összefüggés a kapott él, és a bőr "pengefogása" között? (Leszámítva a nehezebb kezelhetőséget?)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Bőrök
« Válasz #182 Dátum: 2010. Július 28. - 18:52:42 »
Szia Imi !

Talán csak annyi, hogy a nehezebb munka végzés nagyobb oda figyelést igényel...   ???

A Zsolt (Longball) féle bőrömet egy fehéres áttetsző - gyermekkori végbél kúp élmény,  :crazy: mind állagát mind színét tekintve - anyaggal kezeltem le, amit egy nyeles fenőbőrhöz kaptam.
Jól bedörzsöltem, majd hajszárítóval rámelegítettem, amitől egy szempillantás alatt beivódott, ezt addig csináltam míg a teljes bőr felület egyenletes sötét árnyalatot nem kapott. Egy kicsit fogta a kést, legalábbis nekem sem tűnt sima futásúnak, úgyhogy egy felújításra váró, nem rozsdás késem penge hátával elkezdtem "felpolírozni". Ez sokat segített, szépen kifényesedett a bőr felszíne, de még mindig érzem hogy valamivel kezelnem kéne ( szilikon spray, nem WD40! szerintetek ???? )

Egyébként a Raga bőrömhöz képest sokkal, sokkal simább felületű, nagyon szuper cucc. De az etalonnak az a bőr számít nekem, amit Fontinál láttam.  :borz2:

Egyébként, ha Ed blogjában megnézitek Flasi  új fenőbőrét is, valami fekete kocsikenőcs kinézetű anyaggal van bekenve ( amikor ott voltunk még jó vastagon )

Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Bőrök
« Válasz #183 Dátum: 2010. Július 28. - 19:37:05 »
A kence volt a fekete, nem a bőr?

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Bőrök
« Válasz #184 Dátum: 2010. Július 28. - 19:54:45 »
Szia Imi !

Talán csak annyi, hogy a nehezebb munka végzés nagyobb oda figyelést igényel...   ???

A Zsolt (Longball) féle bőrömet egy fehéres áttetsző - gyermekkori végbél kúp élmény,  :crazy: mind állagát mind színét tekintve - anyaggal kezeltem le, amit egy nyeles fenőbőrhöz kaptam.
Jól bedörzsöltem, majd hajszárítóval rámelegítettem, amitől egy szempillantás alatt beivódott, ezt addig csináltam míg a teljes bőr felület egyenletes sötét árnyalatot nem kapott. Egy kicsit fogta a kést, legalábbis nekem sem tűnt sima futásúnak, úgyhogy egy felújításra váró, nem rozsdás késem penge hátával elkezdtem "felpolírozni". Ez sokat segített, szépen kifényesedett a bőr felszíne, de még mindig érzem hogy valamivel kezelnem kéne ( szilikon spray, nem WD40! szerintetek ???? )

Egyébként a Raga bőrömhöz képest sokkal, sokkal simább felületű, nagyon szuper cucc. De az etalonnak az a bőr számít nekem, amit Fontinál láttam.  :borz2:

Egyébként, ha Ed blogjában megnézitek Flasi  új fenőbőrét is, valami fekete kocsikenőcs kinézetű anyaggal van bekenve ( amikor ott voltunk még jó vastagon )

Salmo

a longball-féle bőrt lehet/érdemes mindenféle kezelés nélkül is használni? (ha majd egyszer végre odáig jutok...)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #185 Dátum: 2010. Július 28. - 21:27:04 »
Helló vidak!

Nyugodtan használhatod kence nélkül -inkább úgy, mint valami nem megfelelővel. Bár ez a faggyú-sztearin keverék biztatónak látszik.

Salmo!

Szerintem szilikont ne! Ha már vazelinnel kezelted, akkor használd jó darabig úgy, ne kenj rá más anyagot.

A bőrökre visszatérve általánosságban. Egyszer kisérleteztem a katonai (MN) borotva készlethez adott nem tul sima felületű fenőszijjal is. Utána megnéztem a borotva élét 120x mikroszkóppal...hát...nagy rombolást végzett!!!! Pedig barkaoldalra forditott darab volt. Szóval a bőr felületének simasága fontos dolog.

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Bőrök
« Válasz #186 Dátum: 2010. Július 28. - 23:00:34 »
Helló vidak!

Nyugodtan használhatod kence nélkül -inkább úgy, mint valami nem megfelelővel. Bár ez a faggyú-sztearin keverék biztatónak látszik.

Salmo!

Szerintem szilikont ne! Ha már vazelinnel kezelted, akkor használd jó darabig úgy, ne kenj rá más anyagot.

A bőrökre visszatérve általánosságban. Egyszer kisérleteztem a katonai (MN) borotva készlethez adott nem tul sima felületű fenőszijjal is. Utána megnéztem a borotva élét 120x mikroszkóppal...hát...nagy rombolást végzett!!!! Pedig barkaoldalra forditott darab volt. Szóval a bőr felületének simasága fontos dolog.

Ezt a katonaibőrös dolgot jó tudni (SFK-hoz érkezett egy). Akkor nem is szenvedek az átfordításával, csak a vásznat használom esetleg.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #187 Dátum: 2010. Július 29. - 07:24:35 »
Salmo,

érdekes, amit írtál, én amikor kérdeztem a Flasi mestert, nekem annyit mondott, hogy birkafaggyúval kezelte a bőrt! (Persze lehet, hogy volt még belekeverve valami, de azt nem említette a Mester.)

A szilikon szerintem sem túl jó ötlet, akkor már inkább ne használj semmit, max. tenyéréllel "melegítsd" fel a bőrt minden használat előtt.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #188 Dátum: 2010. Július 29. - 08:36:17 »
Aha...szóval birkafaggyú! A birkafaggyúnak magasabb az olvadáspontja, keményebb és valószinűleg lassabban is avasodik. Akkor valószinűleg valami hasonlót sikerült reprodukálnim a faggyú+sztearin keverékkel. Bár a képek alapján Flashner mester fenősziján levő kencét inkább gyapjuzsirnak néztem...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #189 Dátum: 2010. Július 29. - 09:33:56 »
Salmo,

megnéztem újra a képet a pamacs&pengén, ott egyértelműen egy fehér anyag van rákenve a bőrre. Igaz, a bőr maga fekete színű.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Bőrök
« Válasz #190 Dátum: 2010. Július 29. - 09:46:23 »
Salmo,

megnéztem újra a képet a pamacs&pengén, ott egyértelműen egy fehér anyag van rákenve a bőrre. Igaz, a bőr maga fekete színű.
az nem lehet, h csak "becsillant" a vakutól, mert a alsó képen mintha feketének (vagy színtalannak) látszódna a cucmák is...
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #191 Dátum: 2010. Július 29. - 09:54:12 »
Sztem addigra beszítta a bűr az anyagot.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Bőrök
« Válasz #192 Dátum: 2010. Július 29. - 09:56:00 »
Az alsó képen szerintem a lebontott régi szij van...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Bőrök
« Válasz #193 Dátum: 2010. Július 29. - 10:05:14 »
Bimbi, ha megnézed a második képet, ott is látszik a bőr szélén egy fehér színű kis csík.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető retizotyo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Bőrök
« Válasz #194 Dátum: 2010. Július 29. - 10:10:30 »
Nekem az volna a kérdésem, hogy milyen gyakorlati különbség van a lógatott és a feszített bőr között.
Jobb egyik, mint a másik? Feszítettnek mennyire kell feszesnek lennie (mert ugye ez állítható)?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici