Közösség > Szakkönyvtár és egyéb kult

Borotvák a filmvásznon

(1/110) > >>

zolio:
Három film jutott eszembe amelyekben borotvakést láttam. Az egyik a Kill Bill, amikor Uma Thurman élve el van temetve és a csizmájából előügyeskedik egy straight-et és ezzel szabadítja ki a kezeit a kötésből. A nagy kaszálás című film végén egy straight-el kísérli meg átvágni a nő Charlie torkát. És természetesen a Sweeney Todd, amiben pedig csak úgy ömlik a sok vér.

mry314:
Ha már itt tartunk (STR8-ek a filmvásznon), megemlíteném Roman Polanski (tudom, mostanában nem túl népszerű :)) Keserű méz c. filmjét.

Illetve a Maverick c. filmet (Mel Gibsonnal).

zolio:
Azért ezt a topic nevet adtam meg, hogy lehessen akár DE-t vagy patronos borotvákat is írni bár én filmben még nem láttam. Annak ellenére, hogy igazi filmfaló vagyok. ;)

bimbi:
nekem beugrik egy horror jelenet, mikor valakit hátulról mutatnak a fürdőben és
figyelem! csak erős idegzetűeknek! a tükörben látszik és épp a szemgolyóját vágja fel egy pengével hm  ???

edrose:
Azért ez a topik, illetve a hozzászólások úgy lennének az igaziak, ha linkeket is adnátok hozzájuk...  8) Mer' ugye a filmvászon vizuális műfaj...

És hogy jó példával járjak elöl: szerintem a létező legklasszikusabb mozi-borotvajelenet ez. Érdemes az egészet végignézni. És ahogy serceg a borotva, az külön zseniális.



Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése