Szerző Téma: Borotvák a filmvásznon  (Megtekintve 154900 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #90 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 10:20:06 »
Mar a torrent sem a regi...  :evil:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #91 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 12:08:00 »
Valóban a moziban élvezhetőbb volt...  ;D
Egyébként meg az oroszok hibája, mivelhogy a képanyag onnan származik  :crazy:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Gabesz

  • Vendég
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #92 Dátum: 2011. Október 07. - 21:28:53 »
Borotvák a tévében...

A  TV Paprika műsorában néhány perce, valószínűleg az " Édes élet David Roccóval" c. műsorban a következőket láttam:
Két fószer keresztelőre készül, és betérnek Szicíliában egy borbélyhoz. Hát nagyon röviden volt megvágva, talán annyit vettem ki, hogy a borbély egy fehér színű shavette által borotválja meg az egyiket. De mintha nagynak (= széles) tűnt volna a shavette feje, lehet, hogy olyan volt, hogy egy egész pengét kellett bele tenni, nem pedig felet.

Ennyi!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #93 Dátum: 2011. Október 08. - 11:38:47 »
A múlt heti Boardwalk Empire epizódban Steve Buscemi használ kést, elég... egyedi szögben (és meg is vágja magát :) )

Gabesz

  • Vendég
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #94 Dátum: 2011. Október 08. - 15:37:26 »
Na megnéztem. Hát ha nekem lenne asszisztensem, szolgám vagy inasom, akkor borotváltatnám magamat inkább.
De az biztos, hogy nem beszélgetnék közben :-)

Az azért figyelemre méltó, hogy a borotválás végeztével is gőzölgött még a víz mellette! Lehet, hogy nem volt hideg :-)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #95 Dátum: 2011. Október 08. - 16:18:23 »
Ha maffiafőnök lennék, lehet inkább én is magam borotválkoznék :D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #96 Dátum: 2011. Október 08. - 22:31:26 »
Két okostojás pingvin  :borz1: :sör:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #97 Dátum: 2011. Október 08. - 22:42:12 »
Andalúziai kutya (15 perc, Luis Bunuel, Salvador Dalí)
Nehogy megnézzétek a jútubon, az elején található borotvás jelenetet, mert nekem azóta nem megy ki a fejemből (pedig nagyon akarom).
Az a rohadt spanyol úti-film, ahol megemlítették!
Eddig szerettem Dalit, most kavarog a gyomrom tőle...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #98 Dátum: 2011. Október 09. - 21:58:53 »
Most jutott eszembe, pár hete volt valami régebbi (talán 70-es évekbeli?) magyar film a tévében, ebben a következő jelenetsor volt:
- az egyik szereplő (valami bűnözőféle) meg akar borotválkozni a szállodában, neki is készül rendesen, és amikor előveszi borotvakését, megdöbbenve látja, hogy hatalmas csorba éktelenkedik rajta (!)
- el kell tehát mennie a borbélyhoz. Ott aztán lehet látni habverést sertésecsettel, meg bőrözést egy párat, valamint egy elképesztően pink színű  :o műanyag nyéllel ellátott borotvát is. Lényeges rész a filmben, mivel két szereplő itt cseréli el a bőröndjét!
Sajnos a film címére nem emlékszem.

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #99 Dátum: 2011. Október 09. - 22:11:06 »
...és bár ezek nem filmek, hanem regények, de mindkettőben van egy-egy érdekes borotvás rész:

Rejtő Jenő: Az elveszett cirkáló

"- Gyere! - mondta diadalmasan Rozsdás, azután megfogta a karjánál izgatottságtól remegő barátját, és vitte magával az első tiszt fülkéje felé, ahol a Főorvos borotválkozott, és így felkeltette az ágyán heverő megszabadított légionistát is. Ez éppen álmosan és bambán ült az ágy szélén, mikor kicsapódott az ajtó. Rozsdás diadalmasan szólt a küszöbön:
- Na, itt a bátyád! Berámázhatod.
A Kölyök megállt az ajtóban, és néhány másodpercig szótlanul bámult a légionistára, azután csodálkozva mondta:
- Soha életemben nem láttam ezt az embert. Ki ez?

4

Mintha egy ház szakadt volna rájuk. A Főorvos kezében megállt a borotva. Rozsdásnak leesett az álla, és úgy állt ott, mintha egy úridivat-üzlet kirakata számára készült volna. A légionista rémülten pislogott, mert tudta, hogy ismét megverik. A leány pedig kétségbeesett arccal várt választ a kérdésére, és szörnyű előérzet szorította össze a szívét.
...A vágtató cirkáló körül harsogva omoltak szét a habok. A "Radzeer" minden ízében remegett a túlzott tempótól, és a kéményéből ömlő, sűrű füst, mint valami hosszú gyászfátyol lengett utána a folyó felett.
- Azt mondod... hogy nem a bátyád?
- Ugyan! A bátyám sokkal magasabb. Minden vonása más. Még csak nem is hasonlít hozzá.
- A fene látott ilyen históriát - sziszegte a Főorvos. Azután hirtelen a légionista nyakára tette a borotvát és ráordított: - Ki vagy mi?!
A légionista úgy nézett a félig behabozott Főorvosra, mint ebédre szánt csirke a szakácsnőre.
- Isten! Isten! Mit akarnak mindig tőlem?! Uraim, hagyjanak kiszállni... - siránkozott, nyakán a borotva élével."


A másik egy extrém eszközzel végzett borotválkozás, ilyenekről már edrose is megemlékezett a blogján. Herman Melville: Moby Dick c. művében az írót megtestesítő, a sztorit egyes szám első személyben mesélő szereplő, Ishmael legjobb barátja lesz Queequeg, a csendes-óceáni kannibál szigonyos, miután kényszerűségből egy ágyban kell aludniuk. Első "együtt töltött éjszakájuk" után Ishmael érdeklődve figyeli a "vadember" reggeli készülődését, melyben többek közt ez is szerepel:

"...felkapott egy darab kemény szappant az asztal-mosdóról, vízbe mártotta, és szappanozni kezdte az arcát. Lestem, vajon hol tartja a borotváját, mikor íme! látván lássad, előveszi az ágy sarkából a szigonyt, kihúzza a hosszú fanyelet, a fejet kiemeli a hüvelyből, kicsit a csizmájához feni, s odaállván a a falon lógó tükördarabhoz, hevesen kaparni vagy inkább szigonyozni kezdte a képét. No, Queequeg, gondoltam, úgy dolgozol, mint egy görög gerelyvető. Később kevésbé csodálkoztam a műveleten, mikor megtudtam, milyen finom acélból készül a szigony feje, s milyen hihetetlenül élesre köszörülik mindig a hosszú, egyenes éleket."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #100 Dátum: 2011. Október 23. - 00:22:30 »
Halálsoron (Az egyik legjobb film!!!)
Az eleje felé az indián fejét késsel borotválják, a kivégzése előtt...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető szemi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #101 Dátum: 2011. November 12. - 23:00:52 »

Nem elérhető kantaro

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #102 Dátum: 2011. November 17. - 21:11:43 »
Clint Eastwood -Nincs bocsánat (Unforgiven)
Az els őnegyedóra körül borotválkozik Clint Eastwood egy borotvakéssel.
Amúgy aki kicsit is szereti a western filmeket, az nézze meg!
Aki nem szereti az is nézze meg, legalább változik a véleménye erről a műfajról.  :)
Soha ne ess pánikba !

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #103 Dátum: 2011. November 22. - 09:01:56 »
Túl a barátságon. A srácok nem cicóznak, rendszerint szappany nélkül.

Először Jack borotválkozik az autója visszapillantó tükrében egy Gillette Slim Twist-tel, ha jól látom:



majd Ennis a tűznél, csak úgy emlékezetből nem tudom mivel, de fekete az alja, ez alapján 80 után Gillette Adjustable, de a történet szerint itt még '61-ben járunk. Persze lehet, hogy valami Schick.

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #104 Dátum: 2011. November 22. - 09:19:47 »
A felső képen egy fatboy van inkább...vagy...nemtom. :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici