Szerző Téma: Borotvák a filmvásznon  (Megtekintve 141308 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Borotvák a filmvásznon
« Dátum: 2009. November 23. - 13:40:59 »
Három film jutott eszembe amelyekben borotvakést láttam. Az egyik a Kill Bill, amikor Uma Thurman élve el van temetve és a csizmájából előügyeskedik egy straight-et és ezzel szabadítja ki a kezeit a kötésből. A nagy kaszálás című film végén egy straight-el kísérli meg átvágni a nő Charlie torkát. És természetesen a Sweeney Todd, amiben pedig csak úgy ömlik a sok vér.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 23. - 14:45:33 írta edrose »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 23. - 13:48:50 »
Ha már itt tartunk (STR8-ek a filmvásznon), megemlíteném Roman Polanski (tudom, mostanában nem túl népszerű :)) Keserű méz c. filmjét.

Illetve a Maverick c. filmet (Mel Gibsonnal).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 23. - 13:56:54 »
Azért ezt a topic nevet adtam meg, hogy lehessen akár DE-t vagy patronos borotvákat is írni bár én filmben még nem láttam. Annak ellenére, hogy igazi filmfaló vagyok. ;)

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 23. - 14:02:15 »
nekem beugrik egy horror jelenet, mikor valakit hátulról mutatnak a fürdőben és
figyelem! csak erős idegzetűeknek! a tükörben látszik és épp a szemgolyóját vágja fel egy pengével hm  ???
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 23. - 14:21:14 »
Azért ez a topik, illetve a hozzászólások úgy lennének az igaziak, ha linkeket is adnátok hozzájuk...  8) Mer' ugye a filmvászon vizuális műfaj...

És hogy jó példával járjak elöl: szerintem a létező legklasszikusabb mozi-borotvajelenet ez. Érdemes az egészet végignézni. És ahogy serceg a borotva, az külön zseniális.




Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 23. - 14:21:40 »
Azért ezt a topic nevet adtam meg, hogy lehessen akár DE-t vagy patronos borotvákat is írni bár én filmben még nem láttam. Annak ellenére, hogy igazi filmfaló vagyok. ;)

Ez oké, a topik neve általános, csak a fórum neve, amiben van, az nem az ("Borotvakés, késes borotválkozás") :D
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 23. - 14:22:59 »
Nem is néztem... Nyilván mindjárt jól kitaláljuk, hol legyen ez a topik, mert itt nem...  ;)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 23. - 14:27:48 »
Na igen gondolkoztam is hová tegyem. Vagy a DE-be teszem vagy a STR8-be, vagy beteszem az off-ba ami teljesen értelmetlen lenne. Mivel én olyan témákat nem tudok nyitni, amilyenek a főoldalon vannak így ide került.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 23. - 14:36:11 »
Western témában mintha a Volt egyszer egy vadnyugatból is felrémlene egy jelenet, mindjárt utána is nézek:D

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:borotvák a filmvásznon
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 23. - 15:03:29 »
Azért ez a topik, illetve a hozzászólások úgy lennének az igaziak, ha linkeket is adnátok hozzájuk...  8) Mer' ugye a filmvászon vizuális műfaj...

A Kill Bill-es jelenethez találtam videót. Volt egyszer egy vadnyugatot illetően pedig tévedtem, Cheyenne nem válik meg szakállától a filmben.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 23. - 15:20:25 »
Nem? Én úgy emlékszem igen. Méghozzá, ha jól emlékszem, állva, tükörben. Közben meg Claudia Cardinale bejön és tesz-vesz. Vagy a végén. De szerintem megborotválkozik.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 23. - 15:41:55 »
Na jól rémlett nekünk edrose csak olyan rövid (kb. 5 másodperc), hogy nem tűnt fel. Ugyanis Cheyenne a pisztolylövés hallatára megvágja magát és fel is hagy a borotválkozással.:D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #12 Dátum: 2009. December 22. - 09:26:36 »
A Heroes (sorozat) tavalyi evadjanak elso resze egy DE-s borotvalkozassal kezdodik (DE, minosegi pamacs, fa talkas szappan). Ez meg lehetne veletlen is, de a kovetkezo jelenetben egy masik foszereplo beul egy autoba az arcan 3-4 kis zsebkendo potty, ami a pottyverzeseket hivatott csokkenteni. Elnezest ker a vele utazo notol emiatt, a reggeli sietsegre hivatkozva, mire az a valasz, hogy lehet, hogy inkabb megfelelo eszkozoket kellene valasztania a borotvalkozashoz  ;) Kivancsi lennek, hogy sikerult elerni, hogy ilyen reklamot csinaljanak a hagyomanyos borotvalkozasnak.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #13 Dátum: 2009. December 22. - 09:33:53 »
A "Verseny a javából" c. amerikai filmvígjátékban Tony Curtis egy STR8-ot használ borotválkozáshoz :)
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Borotvák a filmvásznon
« Válasz #14 Dátum: 2010. Január 12. - 13:06:19 »
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici