Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164528 alkalommal)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Egyéni receptek
« Válasz #675 Dátum: 2017. Július 23. - 23:12:56 »
Anno en egy gyori patikaban vettem ilyen kristalyt, de semmi gond sem volt a megvetellel. Szaunazashoz tokeletes, az orrodat is tiszticcsa :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Egyéni receptek
« Válasz #676 Dátum: 2017. Július 24. - 19:26:57 »
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #677 Dátum: 2017. Július 24. - 20:24:08 »
Nagyon jo, en meg majd 3x-os aron vettem  :fejfal:
Csak azt nem ertem, hogy ha bioboltban lehet kapni akkor miert 3bol 1 gyogyszertar ad csak ki belole  ???
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #678 Dátum: 2017. Július 24. - 20:25:49 »
Nyugi, gyógyszeralapanyag elvileg tisztább.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #679 Dátum: 2017. Július 30. - 12:01:06 »
Tegnap olvasgattam régi hozzászólásokat és rátaláltam a Longball-féle preshave receptre. Megpróbálom kikevertetni a héten. Esetleg van valakinek javaslata az eredeti recepten való változtatásra (pl. ha jól értettem Glycerint kevertek hozzá néhányan), vagy az original a tuti? :)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #680 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 05:34:37 »
Feleletet egyik sem ad,
kihörpintik boraikat,
véget vetnek a zenének,
hazamennek a legények...

Megvan a Longball-féle pre-shave krém. Az illata engem a lóbalzsamra emlékeztet :) Tettek bele 1g glycerint is. Jól felszívódik, kellemesen puhítja és krémezi az arcbőrt, a mentol és a kámfor frissít. Bőven elég a mentolból az 1g, pedig én szeretem a mentolos cuccokat. Szavatosságra 3 hónapot írtak rá. Holnap borotválkozás előtt is kipróbálom. :)

Ja és az ára 664 Ft volt. :)

Nem elérhető bagoly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 187
Re:Egyéni receptek
« Válasz #681 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 09:40:29 »
Én az eredeti recept szerint használom, de ritkán, több mint 2 éve van meg, semmi baja, csak az illata gyengébb kicsit. Zöld Prorasoval jött be igazán.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #682 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 11:04:52 »
Nem tudom meddig lesz jó, remélem azért én nem fogom két évig tárolni, hanem hamarabb elfogy :) Mondjuk a 200g nem kevés mennyiség. Mindenesetre betettem a hűtőbe a lóbalzsam mellé :D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #683 Dátum: 2017. Augusztus 03. - 11:54:17 »
szintén eredeti recept, régóta megvan és rendületlenül teszi a dolgát  :borz2:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #684 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:23:45 »
Korábban írtam, hogy feljavitottam egy Nivea Cool Kick nevezetu lotion AS-t egy kis mentolkristállyal és igen ütős lett. Na most a maradék OldSpice Whitewater-be is dobtam pár szem kristályt... azt az antarktiszi jegesmedvét!!! Rájöttem, hogy kedvelem a mentolt és a reggeli borotválkozáshoz szükségem van rá ebben a pokoli hőségben.

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Egyéni receptek
« Válasz #685 Dátum: 2017. Október 23. - 19:47:20 »
Sziasztok,

az utóbbi időben elkezdtem kivörösödni a használt AS-ektől. Szeretnék valami bio verziót kipróbálni, ami fertőtlenít, de nem marja le a bőröm. Almaecet alapú cuccok kizárva. Van valakinek erre receptje?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #686 Dátum: 2017. Október 23. - 20:34:30 »
Sziasztok,

az utóbbi időben elkezdtem kivörösödni a használt AS-ektől. Szeretnék valami bio verziót kipróbálni, ami fertőtlenít, de nem marja le a bőröm. Almaecet alapú cuccok kizárva. Van valakinek erre receptje?
En csinaltam nemreg egy eleg egyszerut:
50 ml vodka
25 ml varazsmogyoro
3 ml glicerin
20 csepp illoolaj

A vodkaban keves az alkohol, valoszinuleg kellene bele egy keves gyogyszertari 70%-os is, es ugy pontyo.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető rozsdás bökő

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 62
Re:Egyéni receptek
« Válasz #687 Dátum: 2017. Október 25. - 20:43:34 »
Sziasztok,

az utóbbi időben elkezdtem kivörösödni a használt AS-ektől. Szeretnék valami bio verziót kipróbálni, ami fertőtlenít, de nem marja le a bőröm. Almaecet alapú cuccok kizárva. Van valakinek erre receptje?
En csinaltam nemreg egy eleg egyszerut:
50 ml vodka
25 ml varazsmogyoro
3 ml glicerin
20 csepp illoolaj

A vodkaban keves az alkohol, valoszinuleg kellene bele egy keves gyogyszertari 70%-os is, es ugy pontyo.
Köszönöm!
Csodamogyorót még nem tudom, honnan szerzek, de majd csak találok.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #688 Dátum: 2017. Október 26. - 08:17:03 »
Sziasztok,

az utóbbi időben elkezdtem kivörösödni a használt AS-ektől. Szeretnék valami bio verziót kipróbálni, ami fertőtlenít, de nem marja le a bőröm. Almaecet alapú cuccok kizárva. Van valakinek erre receptje?
En csinaltam nemreg egy eleg egyszerut:
50 ml vodka
25 ml varazsmogyoro
3 ml glicerin
20 csepp illoolaj

A vodkaban keves az alkohol, valoszinuleg kellene bele egy keves gyogyszertari 70%-os is, es ugy pontyo.
Köszönöm!
Csodamogyorót még nem tudom, honnan szerzek, de majd csak találok.
Hamamelisz viz neven arulja a forint utcai eletfa nevu bolt, az enyem onnan van. Van webshopjuk is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #689 Dátum: 2017. November 25. - 07:02:53 »
Vettem az R41-es rendelésnél egy illóolaj keveréket is. Légzéskönnyítő a neve. Levendula, eukaliptusz, borsmenta, citrom illóolajokból áll, amiket egyenként is kedvelek és a keveréknek is jó illata van. Nagy megelégedéssel használom a párologtatóba, de úgy gondoltam esetleg AS-nek is ki kellene próbálni. A tiszta illóolajjal csináltam bőrpróbát, nem vagyok rá érzékeny. Érdekes cucc, mert az üvegből szagolva az eukaliptusz a legerősebb, bőrön eleinte a citrus jelentkezik nagyon kellemesen, aztán a levendula marad. Tegnap vettem a patikában 50 g 70%-os alkoholt és tettem bele 30 cseppet. Az alkoholban is az eukaliptusz érződik az üvegből, bőrön ugyanúgy viselkedik, mint a tiszta illóolaj, citrusos, majd levendula. Viszont nem valami tartós az illata. Talán több cseppet kellene belekevernem. Borotválkozás után még nem teszteltem, ma este lesz az alkalom...

https://www.zoldbolt.hu/szepseg-es-egeszseg/illoolajok-es-masszazs/illoolaj-keverekek/medinatural-illoolaj-keverek-legzeskonnyito.html

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici