Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164243 alkalommal)

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Egyéni receptek
« Válasz #690 Dátum: 2017. November 25. - 08:24:49 »
A 70%-os alkohol szerintem durván marni fog, lehet érdemes lenne kicsit hígítani desztillált vízzel, nem tudom egy normál alkoholos after shaveben mennyi lehet, de biztos kevesebb!

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #691 Dátum: 2017. November 25. - 08:26:06 »
A 70%-os alkohol szerintem durván marni fog, lehet érdemes lenne kicsit hígítani desztillált vízzel, nem tudom egy normál alkoholos after shaveben mennyi lehet, de biztos kevesebb!

Alpákbanközel ennyi
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #692 Dátum: 2017. November 25. - 08:36:59 »
Az Old Spice Bearglove 71%-os :) Letesztelem és ha durvának érzem, akkor természetesen hígítom majd ;)

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:Egyéni receptek
« Válasz #693 Dátum: 2017. November 25. - 08:43:20 »
Ejha, ezt nem gondoltam volna, hogy van amelyikben annyi van  :fejtor:

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #694 Dátum: 2018. Június 20. - 13:57:48 »
Facsen mar posztoltam errol, de itt konnyebben nyoma marad, es jo helye lehet a folytatasoknak. Kivancsi lennek a tapasztalataitokra.
Jatszogatok meg egy kicsit sajat after shave krealassal, es hozzaillo tusfurdovel is kiserletezem. Hatravan meg a dezodor.


A korabbi AS kiserletemnek az volt a fo hibaja, hogy szetvalik, es a "hasznalat elott felrazando" nem csak jotanacs, hanem kotelezo gyakorlat. Az van, hogy az olaj nem keveredik vizzel. Sem alkohollal, sem barmi vizes oldattal. Elkezdtem utanaolvasni az emulgeatoroknak. Ezek egyszeruen feluletaktiv anyagok, polarizaltak abban az ertelemben, hogy van egy hidrofil oldaluk, amivel vizbazisu oldatokhoz tapadnak, es egy hidrofob / lipofil oldaluk, amik olajokhoz tapadnak. Tehat a hasznalatukkal elerheto szetvalas nelkuli stabil homogen ize, nemoldat, hogyishijjak, legyen emulzio.


Ket fele emulgeatort talaltam a keresesek soran, az egyik a PEG-40, ricinusolaj polietilen-glykollal kezelve. Kozepes riziko, serult borre nem ajanljak, nem kapni sehol, ezt elengedtem. A masik a Poliszorbat, ennek tobb verzioja van, illoolajokhoz a Poliszorbat-20-at ajanljak. Ezt meg elelmiszerekben is hasznaljak, meg kozmetikumokban, onmagaban is borapolo hatasu, kapni is, hajra. A leirasok szerint 1:1 aranyban keverendo olajhoz, es ugy kell az alkoholos - vizes oldathoz adni. (Esetunkben alkohol, varazsmogyoro, glizerin.)


Az eredmeny ilyen feheres opalos tejszeru trutymo.



OK, ez lehet, hogy a celnak megfelel, de randa. Elkezdtem utanaolvasni a tiszta, atlatszo olajos keverekeknek. (Nem merem leirni, hogy oldat, mert az olaj nem oldodik.) Orakra bementem az erdobe, mindenfele csodaszereket talaltam leirasokban es youtube videokban, amikrol sorra kiderult, hogy mar nem gyartjak oket, vagy eleve sose voltak hozzaferhetoek.
Aztan talaltam leirasokat, amikhez nem voltam eleg vegyesz, de szep lassan megertettem. Az emulzioban ezek a feluletaktuv anyaggal korbeolelt olajreszecskek >50 nanometer meretuek, es az latszik, aszongyak feheres opalos tejszeru trutymo az eredmeny. Koszi.
Aztan a revelacio, a kritikus micellas koncentraciot meghaladva a reszecskemeret 5-10 nanometer koze csokkentheto, az meg mar nem latszik. Ez a micella-ize valami stabil szerkezet, amit a feluletaktiv anyag vizes keverekben alkot. A kerdes, hogy ennek a kritikus koncentracionak a meghaladasahoz mi kell, hogy legyen az olaj es az emulgeator aranya. Az is szamit, hogy az olajak nagyon kulonbozoen viselkednek. Vannak olajak, amikhez tobbszaz vagy ezerszere mennyisegben kell emulgeatort adni, a masik veglet az illoolajak, amik jol emulgealhatoak, es eleg az olaj mennyisegenek akar otszoroset, vagy megkevesebbet hozzajuk adni. Hoppa.


Megprobaltam az elozo megkozelitest, csak most 1ml illoolajhoz 5ml Poliszorbat-20-at adtam.

Ugye, hogy csinosabb? Na tok jo, ez mar tetszik is. Napokig hagytam allni, esze agaban sincs szetvalni. Most megjott egy nagyobb adag Bay Rum illoolaj, aminek szeretem az illatat, ezzel kiserletezem tovabb, valami azt sugja, hogy le lehet menni olyan 2,5:1 aranyig.

Jo lenne, ha AS-esebb szine lenne. Az elelmiszer szinezekeket mar kizartam, azok konkretan festekek, es az a tapasztalat, hogy megfestik az arcbort, meg a ruhat, meg mindent. Vettem egy pici uveg eros rumot, a kovetkezo tesztek soran egy "fozetben" kiprobalom gyogyszertari alkohol helyett, a Bay Rum-nak csak nem arthat, es a szine is megvan hozza. Arra hasonloan draga mind a ketto, monduk lehet, hogy alkoholt nem gyogyszertarban, es rumot nem ejszakai trafikban kene venni.
A heten folytatom a kiserleteket, mar mindenem megvan hozza.

A masik probalkozasom a tusfurdo volt. Jo, ez nem nagy truvaj, fogtam a bolti "med" besorolasu, vagyis illat / szappan / szinezek mentes tusfurdot, es osszekevertem egy kis illoolajjal. A legjobb erre a celra az Aldi-ban kaphato sajatmarkas tusfurdo, barmi mast probaltam, a rohadek illatmentesnek mondott tusfurdok elmyomtak a sajat illatukkal az illoolajomat. Na ez sem az igazi. Amikor belecsopogtettem az olajat, akkor kifeheredett (ezt mar ertem) es besurusodott a cucc. OK, tusfurdonel ez annyira nem nagy gaz. Igen am, de par ora elteltevel megfordul a folyamat, es tulsagosan folyossal valik. Ezt meg nem ertem. Viszont tudjuk, hogy akinek kalapacsa van, az mindent szognek nez. Teszek megegy probat, ahol emulgeatorral kevert olajat ontok a tusfurdobe, hatha ugy nem valtoznak meg a gel jellemzoi.


Es ami meg varat magara az a dezodor, ami kb duplajara higitott apple cider vinegar illatositva, aminek izzadasgatlo hatasa van, es megoli a testszagot okozo bakteriumokat. Viszont azt meg nem tudom, hogy az apple cider vinegar (ilyen cimkevel kapni jopar helyen) az megegyezik -e a kozonseges almaecettel. Az errol szolo site-ok felen harcosan bizonygatjak, hogy igen, a masik felen megharcosabban, hogy szo sincs rola. Meg egy csomon a kerdesre elmagyarazzak, hogy mi is pontosan az apple cider es elfelejtenek allast foglalni.

A heten folytatom a kiserleteket. Jobbara magamon. :) Lehet, hogy onkent jelentkezo beta teszterekre is szuksegem lesz majd.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #695 Dátum: 2018. Június 20. - 16:10:41 »
Semmi értelmeset nem tudok hozzászólni, csak lelkesedek, hajrá! :2thumbup:

Valaha csináltam bay rumot. Kunival kábé egyszerre kezdtük, csak én az eredeti olajat (pimenta racemosa) használtam, ő meg a könnyebben hozzáférhető babérolajat (amikor kísérletképpen adtam neki az enyémből, kiderült, hogy romlottat kaptam, szóval az enyém elég lepra lett). Kedvenc kocsmámban vettem hozzá Matusalem rumot, hát az se volt egy nagy üzlet... Kunember asszem az Aldiban vett valami sajátmárkás rumot.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #696 Dátum: 2018. Június 20. - 17:16:45 »
Koszi. :) Egyelore kivancsi vagyok a keszen vasarolt Bay Rum olaj-ra, mert abbol 50 ml kb annyiba kerul, mint a furtos szegfubors olajbol (ez a pimenta racemosa) 5 ml. A baberolaj hasznalata szerintem sima felreforditas. ;) Bay olaj meg nem volt a kezemben, de szegfuborsot mar oroltem, az egyertelmu Bay Rum osszetevo, az tuti nem hianyozhat.
Eljatszom ezzel, es ha a koncepcio mukodik, csak az illat nem az igazi, akkor johet a Bay olaj meg valami erosebb rum, es a fuszerek aztatasa. Az mondjuk ennek a 2-3x-osa lesz arban.

"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #697 Dátum: 2018. Június 21. - 09:14:55 »
Tegnap esti tapasztalatok:


-A poliszorbatbol eleg az olaj mennyisegenek 2,5x-eset adagolni, megmarad az atlatszo tiszta keverek.
-A bay rum illoolaj csodas, rumba keverve meg jobb.
-A tusfurdo nem veszit az atlatszosagabol, ha emulgeatorral kezelt olajat kap, nem is ugrik ossze, de kicsit higabb lesz. Ezt nehez lesz lenyomozni, mert a frasz tudja mi van a bolti tusfurdoben.
-Ha azt hiszed, hogy eleg uvegcsed van otthon, nagyon tevedsz.


"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Egyéni receptek
« Válasz #698 Dátum: 2018. Július 05. - 18:10:48 »
Testszag, meg lábszag ellen almaecetet, vagy sima ecetet ajánlanak mint házi praktika.
Mi is használtuk egy ideig, de nekem nem vált be.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #699 Dátum: 2018. Július 05. - 18:26:20 »
Azert nem valt be, mert nem mukodott, vagy mert ecet szagod lett tole?
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető pazzo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 410
Re:Egyéni receptek
« Válasz #700 Dátum: 2018. Július 06. - 06:31:09 »
Nem vált be. Maradt a testszag.
Bár azt olvastam valahol, hogy kell egy kis idő, míg átszokik a szervezet.
Modern barlangrajzoló, és webcsavargó

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Egyéni receptek
« Válasz #701 Dátum: 2018. Július 06. - 09:08:32 »
Jah, es gondolom hinni is kell benne. Nem ezoterikus dezodort akarok csinalni, jo, hogy ezt elmeselted, koszi.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető lszeman

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Egyéni receptek
« Válasz #702 Dátum: 2020. Május 27. - 11:00:10 »
Sziasztok!
Ma nekiálltam elkészíttetni a Longball féle preshave kenőcsöt. Az első patikában először receptet követeltek, majd miután meggyőztem a hölgyet, hogy egyetlen vényköteles összetevő sincs benne, közölte, hogy anionicum különben sincs raktáron - szerintem csak nem akartak foglalkozni vele. Második helyen ugyanez, de mivel itt már nekiálltam erősködni, hogy akkor rendeljenek, végül elvállalták. (Érdekes, hogy annak ellenére hogy az anionicumot elvileg rendelniük kell, holnap reggelre mégis kész lesz.)
A második helyen érdeklődtem, hogy hogyan adódik ki a magisztrális díj. Azt mondták, hogy jogszabály határozza meg a mértékét, kenőcsnél 100 grammig 263 Ft, utána minden további megkezdett 50 gramm 132 Ft. Mivel Longball receptje 202 gramm, így az utolsó 2 gramm miatt 250 gramm magisztrális díját kellett volna kifizetni. Végül úgy döntöttem, hogy kipróbálásra elég lesz a 100 gramm is, így a recept a következőre módosult: Ungentum Hydrophilicum Anionicum 75g, Aqua purificata 24g, Levomentholum 0,5g, Camphora racemica 0,5g. Az alapaanyagok ára 391 Ft, a magisztrális díj 263 Ft, a 150g-os tégely 63 Ft volt, így összesen 717 Ft-ot fizettem a kenőcsért.
Mivel már holnap reggel szeretném kipróbálni, kénytelen leszek reggel borostásan lemenni a patikába. Még szerencse, hogy a maszk odabent úgyis eltakarja:-).

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #703 Dátum: 2020. Május 27. - 12:54:04 »
Jó cucc, nálam mindig van itthon. Nem csak preshave-nek jó. A téli megfázás után az orrfújás miatt kipirosodott felületre kentem belőle és gyorsan rendberakta. Receptre azt hiszem féláron van.

Nem elérhető lszeman

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Egyéni receptek
« Válasz #704 Dátum: 2020. Június 01. - 11:52:53 »
Használom pár napja a Longball féle kenőcsöt. Bevált, hosszú távon is használni fogom, viszont nekem - a többséggel ellentétben - úgy kellemesebb, ha pár perc után leöblítem, és utána jöhet a hab.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici