Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164558 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #165 Dátum: 2010. Június 09. - 18:51:02 »
Akit érdekel- eddig szója és olivaolajjal 'dúsítottam', azonban egy hete kipróbáltam a gyógyszertári napraforgó olajat. És ez talán eddig a legjobb! T&H-val is kompatibilis, de a longball féle gyógyszertári kencében is simán emulgál, véleményem szerint javít is rajta preshave performanszán.   
Ára: 1dl 165 Ft + magisztrálás + tégely + kupak + matrica ( hmmm ) szóval kannával kell menni érte!
Ez egyébként nem ugyanaz az olaj amit a Floriol használ, hanem minden szennyeződéstől és különböző telített zsírsavaktól megszabadított változat, elméletileg 100% hippoizé ;D

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Egyéni receptek
« Válasz #166 Dátum: 2010. Június 09. - 19:57:00 »
És ha már egyből a longball féle preshavebe kérnénk mint alapanyag, akkor hogyan alakulhatna a recept/mennyi kellene belőle? :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #167 Dátum: 2010. Június 10. - 00:10:30 »
toxin- megmondom őszintén fogalmam sincs, ki kéne kisérletezni. Én egy pipettából dolgozom gyakorlatilag cseppre vagy ml-re, és használat elött keverem ki. ( Ha jól emlékszem, de nem esküszöm rá kb. 20 csepp víz a ml. Ebből az olajból ez kicsit tán több.
A szójából, ami a napraforgónál hígabb olaj, 3 csepp és kb 5-10 ml krémmel szoktam keverni, az az a mennyiség, amitől egy kellemes filmréteg az olajból kiérződik de még nem zavaró tényező a borotválkozásnál sem ( egyébként a habba is kb. ugyanennyit rakok). Ugyanezzel a 3 cseppel a heliantusból kicsit vastagabb olajréteget kaptam( csak egy próbán vagyok egyelőre túl), de ez is tetszett... Szóval 5-10 ml és 3 csepp, és ha most poénos akarok lenni, akkor rendelnék a patikában egy fél kiló preshavet, ami ugyebár kb 4-500ml + 300 tól 600 csepp heliantust bele..  ;D Valószínüleg a magisztrálási díjon kiakadnánk!  ;D 

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Egyéni receptek
« Válasz #168 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 01:05:43 »


Amennyiben van valakinek -rajtam kívül - tapasztalata a cremor aquosus-al kapcsolatban kérem írja meg

Az összetevői:

Paraffini solidi
grammata sex (g 6,0)
Paraffini liquidi
grammata decem (g 10,0)
Alcoholi cetylstearylici
grammata octo (g 8,0)
Glycerini
grammata quinque (g 5,0)
Natrii laurylsulfurici
Solutionis conservantis**
aa grammá unum (aa g 1,0)
Aquae destillatae
ad grammata centum (ad g 100,0)
Aetherolei citri
guttas trés (gtt III)

Többször próbáltam pre-shavnek, és nagyon jól működik. A Lush-nál is kevésbé tapadós, könnyen lemosható, de igen jól siklik rajta a penge

Jelenleg azon agyalok hogy felturbóznám egy kis makadám dió olajjal, szantál olajjal, vagy citrom fű, és borsmenta olajjal.

A problémám az, hogy az olajok ára többszöröse az alap krémének, így ha valakit érdekel egy ilyen kísérlet szívesem be veszem társnak...  ;D  ;D  ;D  :borz1:

makadám dióról : http://www.aromax.hu/hu/leirasok/makadamdioolaj


Vélemény ?


Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Egyéni receptek
« Válasz #169 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 10:13:02 »
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy még van a "longball-féle" pre/after krémből a tégelyben, de már egy kicsit "megszáradt".
Ezt simán víz hozzá-elkeverésével vissza tudom hozni a eredeti "kenőcsös" állapotába?

előre is kösz :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #170 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 10:49:31 »
Az egy "érdekes "  gyógyszertár lehet, ahol csináltattad...ugyanis az enyémmel ilyen nem fordul elő...amit használok majdnem egy éves!  :borz1: egyébként én is másik gyógyszertárban csináltatom, mint ahol kikisérletezték... :crazy:...zsiványok ám nagyon!!!

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #171 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:00:37 »
Én is legalább egy éve tárolom ebben a gyógyszertártól kunyizott tégelyben a Longball féle krémet és teljesen Proraso az állaga. Igaz sűrűbb egy csöppet mint kezdetben, de az direkt jót tett neki.  ;)

Nem tom, hogy a PIX FAGI mit jelent pontosan...  ;D

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #172 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:22:38 »
Nem tom, hogy a PIX FAGI mit jelent pontosan...  ;D

A gugli a barátod ;)

Pix fagi: bükkfa kátrány

Fagus sylvatica-nál keresd...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #173 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 11:30:03 »
Ne má'...!!! Van is olyan nekem itthon...lóápoló boltban vettem...patára való! (nekem nem arra kellett... :crazy:...hanem bőrápolásra...)...és hogy van latin nyelvül a nyirfakéreg-kátrány...?(ezek a latinok mindenhez értettek...) :crazy: (amúgy meg mertem volna esküdni, hogy a PIX FAGI, az egy pixel fagifort jelent...áááá...ma nagyon pihent vagyok....)  :borz2:

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #174 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 12:18:41 »
Köszi Imi, a pixel nekem is gyanús volt!  ;D  ...de, hogy kátrány! Bocs longball, hogy ilyen kátrányos tégelyben lakik nálam a varázskrémed!  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #175 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 13:15:33 »
Szegény krém...

Kátrányos helyzetű lett... ;D :crazy: ;D

Fonti, nincs mit... ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Egyéni receptek
« Válasz #176 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 11:41:53 »
Sziasztok!

Sokat kísérleteztem régebben jó minőségű borotvaszappan készítésével, de csak mostanra jutottam el a kiváló minőségig. Ezt most leírom nektek, h ne kelljen 5-6 ezer forintos angol motyót vásároljatok. Általában egyszerű DM-es balea krémet használok, de úgy, h előtte megfuttatom a pamacsot baba szappanon...

Valamelyik nap bevillant, h miért ne lehetne ötvözni a kettőt. Így fogtam egy mezei "Baba" babaszappant (jó a bőrnek mert tele van lanolinnal) és lereszeltem egy sajtreszelő legkisebb lyukán. Aztán a kapott reszeléket pár csepp vízzel pasztává dolgoztam és belenyomtam egy teljes tubus balea borotvakrémet (legközelebb barbonnal csinálom, az is jó nagyon) és összedolgoztam. Ezután beletöltöttem egy mázas nagy, füles bögrébe és egy nap száradás után már használható is! Lehet vele égig érő lágy, vagy éppen betonkemény nagyon síkos habot készíteni vele, szerintem tökéletes kompozíció! Próbáljátok ki, megéri! ÉS a jó az egészben, hogy kb 500 Huf az összköltsége az egésznek.  :borotva:
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Egyéni receptek
« Válasz #177 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 13:15:34 »
Meddig használható? Nem fog nagyon kiszáradni a borotvakrém miatt?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #178 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 13:59:16 »
Na, ez nem rossz ötlet! Babaszappan van otthon, akad némi barbon/Figaró is, majd kotyvasztok én is...
Régebben készítettem babaszappanból illóolaj, és glicerin hozzáadásával borotvaszappannak látszó tárgyat, de nem igen működött...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #179 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 17:17:10 »
Az a helyzet, de ez is már tárgyalva volt, hogy a babaszappan az egy pipereszappan, benne a marhafaggyú elszappanosított sója ( Nátrium Talloát), mint felületaktív anyag. Ez tisztításra szolgál, és egyáltalán nem borotvaszappan/krém összetevő. A Lanolin ( gyapjúfaggyú ) már vita tárgya lehetne, hogy kell-e a borotválkozáshoz, (ez az anyag a vízmolekulákat választja szét és segíti őket beágyazni a bőr kisebb pólusaiba) Azonban ezek az összetevők nincsenek benne a borotvaszappan/krém általános receptúráiban! (nem véletlenül). Ettől függetlenül akinek bírja a bőre simán csak babaszappannal is meg tud borotválkozni, de ilyen alapon Törköly pálinkát is tankolhatunk a kocsiba, egy párezer km-ig jó lesz.
Mégsem az ideális receptúra.
Egyébként egy nap száradás után a Barbon is másképp viselkedik, mint rögtön a tubusból, de a fenti két összetevő és még van egypár a Baba szappanban, nem hiszem, hogy feltuningolják a Barbont minden szempontból. ( Laboratóriumi kisérletek alapján, hatásmechanizmust, hatást, borotválkozási élményt stb vizsgálva-különben már rég benne lenne) de pl. a drága növényi olajok pl. az más tészta, azokat már költségkímélés alapon válogatják meg a receptúrában.       

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici