Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164577 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Egyéni receptek
« Válasz #525 Dátum: 2014. Január 01. - 16:36:17 »
Mindig ugyanazt kérdezed és mindig ugyanaz a válasz:
Nem próbáltuk, próbáld ki, várjuk a tapasztalatot!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #526 Dátum: 2014. Január 01. - 23:08:43 »
Háát, a levendula-szegfűszeg-rozmaring illóolaj tud ám csípni rendesen külön-külön is, akinek érzékeny a bőre!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéni receptek
« Válasz #527 Dátum: 2014. Február 12. - 22:40:37 »
A neten olvastam hogy almaecet + víz 1:1 arányba meg kedvenc illóolaj ez jó arcszeszként? vagy hülyeség?

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #528 Dátum: 2014. Február 12. - 22:54:47 »
Az almaecet vízzel hígitva tuti jó, apám hosszú éveken át használta minden más helyett (se krém, se semmi, csak ez). Én is próbáltam, tényleg nem rossz szer, ha bírod a szagát : ) Kellemesen sima tapintású bőrt eredményez, nem szárít. Jó minőségű ecetet keress!

Most, hogy szóbakerült... tonképp nem is értem, miért nem használom.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéni receptek
« Válasz #529 Dátum: 2014. Február 13. - 11:49:43 »
Az illóolaj miatt nem nagyon lehet érezni az almaecet illatát nem?

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #530 Dátum: 2014. Február 13. - 12:22:55 »
Az illóolaj miatt nem nagyon lehet érezni az almaecet illatát nem?

Vagy az almaecet miatt nem lehet az illó olaj illatát érezni.

De az egyik teória igaz.  :fetreng:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #531 Dátum: 2014. Március 17. - 18:12:09 »
A téma: Lubrifikáció

A minap olvastam ezt a szót SicTransit egyik Pre shave témakörbe beírt bejegyzéséből és eszembe jutott, hogy jé elfelejtettem megírni egy idevágó DIY vagyis csináld magad újító megoldást akár DE készülékekre is. A krémezőcsík mondjuk nem újdonság az eldobhatóknál, reluxáknál, de szerintem az még nagyon senkinek sem jutott az eszébe, hogy miért nincs krémezőcsík mondjuk egy DE-n. Illetve tényleg miért nincs és még ezen túlmenőleg, miért ne legyen... Hát legyen! Akit érdekel, hogyan csinálj otthon krémezőcsíkot most leírom. Sőt levitézlett de még használható késes patronos készülékeknél is simán alkalmazható, mint enyhe megújítás.
A lubrastrip vagy a krémezőcsik fő alkotóeleme a PVA (polivinilalkohol). Akit érdekel a téma, hogy pontosan mi is ez, az guglizza meg, a lényeg, hogy ez egy többek között remek sikosító műanyag. Sokkal hatékonyabb, mint pl. az általunk közkedvelt olajok vagy a glicerin, sőt a szappannál is jobb tulajdonságokkal rendelkezik, ami a síkosítást illeti. Szilárd h.állapotú, ugyanakkor vizoldékony, ragasztóanyagként is ismert, sőt még a környezetet sem terheli, mert biológiailag ugyanúgy bomlik, mint pl. a szappan és még a bőr sem bánja kicsit sem, annak ellenére, hogy műanyag. Ezt az anyagot kell feleszkábálni egy levitézlett eldobhatóra vagy az esetünkben a DE készülékre. ( és véleményem szerint a PVA nagyot lendít a borotválkozási élményen, főleg a kicsit nedvesebb borotválkozásokénál).

Ehhez az anyaghoz hozzájuthatunk folyékony formában az un. Peeling maszkok (v. hámlasztó maszkok) drogériákban, ezek 90%-ban PVA-t tartalmaznak. Aki nem ismeri, ezt a cuccot: elméletileg a csajok az arcukra kenik, majd miután megszáradt, egyben lehúzzák az elhalt hámsejtekkel, miteszerekkel stb.-vel együtt. 

Nekünk egyelőre nem az arcra, hanem egy sima felületre kell önteni majd, hogy magassága is legyen (1-2 mm) viszkozitás függő, de egy műanyag tartó ideális ( pl. tégla alakú lapos szappantartó) majd pár napos száradás után okosan leválasztani és méretre feldarabolni csíkokra (vonalzóval, pengével). Majd az így kapott csíkot egy vizzel benedvesített ecsettel ( vagy akár vizbázisú ragasztóval-gyerek papirragasztója is műxik) felragasztani a DE fedlapjára a peremtől kicsit távolabbra ( készüléke válogatja, hol nem bontja még meg a geometriát, de a csík még érintkezzel a bőrrel). Száradás után lesz egy LUBRA DE-nk. A hatás szembetűnő, innentől sokkal jobban csúszik az arcunkon a borotva, és főleg azoknál a pre-, szappan, készülék kombóknál nyújt majd komoly segítséget, ahol pl. azt érzi az ember, hogy valami miatt inkább tapad vagy ugrál, nehezen csúszik a borotva...

Hozzá teszem nem minden arcmaszk lesz jó, van amibe agyagot, iszapot tesznek, van amiben kicsit sok a glicerin és nem fog megszáradni rendesen, nekem a 3-ik próbálkozás vált be. Ebben van egy kis aloe vera is, ami szintén felér egy sikosítóval és talán jót tesz a bőrnek is. Most, hogy körbeteszteltem, az újítás felemelő, javaslom mindenkinek, aki a patronos v. eldobhatónál is pozitivan értékelte a krémezőcsíkot, illetve szeret otthon ilyen baromságokkal pepecselni.  :fetreng:
Üdv: Penge


         

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Egyéni receptek
« Válasz #532 Dátum: 2014. Március 17. - 18:38:49 »
 :hat:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #533 Dátum: 2014. Március 17. - 19:25:23 »
A krémezőcsík mondjuk nem újdonság az eldobhatóknál, reluxáknál, de szerintem az még nagyon senkinek sem jutott az eszébe, hogy miért nincs krémezőcsík mondjuk egy DE-n.
Valszeg azért, mert jóféle szappanból vagy krémből rakunk alá habot, akkor meg minek a csík :D

De azért érdekes volt amit írtál.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #534 Dátum: 2014. Március 17. - 21:00:18 »
kezdőmókus- jóféle szappanból, jóféle krémből ÉS jóféle pengével, készülékkel, jóféle technikával, jóféle mozdulatokkal, jóféle előkészülettel és jóféle pofabőrrel valamint jóféle hangulatban, környezetben... természetesen ez így együtt mindig nagggyon jóféle borotválkozást fog biztosítani. :)
De volt már olyan, hogy pl. a jóféle glicerincsík mentette meg a "jóféle" becsületét? (ugye ezt nem tudjuk, míg nem próbáltuk) ;D Pont ezért álltam neki sz.rakodni ezzel...  :sör:
Egyrészt érdekességnek írtam, másrészt, mert a sz.rakodásomat hasznosnak érzem, harmadrészt pedig elég sokunk írja, hogy: itt pontvérzés, ott húz, ott megvágta magát, itt nem mer szőrrel szembe menni, sz.r a penge, sz.r a készülék stb... úgyhogy akárhogy is, ők még sokszor keresik a jóféle borotválkozást. No nekik viszont lehet adtam egy ötletet, hogy horogkötés helyett ( amig horgásztam imádtam) mivel lehet még pepecselni borotválkozás előkészület szinten. Ami számomra is furi, hogy különösebb erőfeszítés nélkül egész jól meg lehetett valósítani az elképzelést DE-hez is, úgyhogy most talán adtam is ötletet a gyártóknak egy új generációs DE-hez. :-)

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Egyéni receptek
« Válasz #535 Dátum: 2014. Március 19. - 13:49:07 »
Mosogatógép-tabletta helyett: bocsánat, hogy off, de nem találtam neki jobb helyet, és ha már van szépirodalmi rovat, miért ne lehetne egy házi vegyszer-rovat is...

Szóval: ha van még olyan a fórumozók között, aki nem próbálta a mosogatógép tabletta helyett a szódabikarbóna és citromsav 9:1 arányú keverékét, javaslom mindenképpen tegye meg!

Előnyök: nem marad rajta a tányérokon-étkészleten mindenféle vegyszer, teljesen természetes, hiszen mindkettő élelmiszer! Nekem már nagyon régóta bevált, csak ajánlani tudom!

(Ha nagyon zavaró a megjegyzés, akkor törlöm.)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #536 Dátum: 2014. Március 19. - 14:35:22 »
Tennék én bele akár szódát is, de a mosogatószerben nem az enzimek a pótolhatatlanok?

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Egyéni receptek
« Válasz #537 Dátum: 2014. Március 19. - 16:29:13 »
Bevallom, a kémia az egyik gyenge pontom (mármint: akárhogy próbálkoztam, nem vette be a kobakom), úgyhogy tudományos alapokon semmit sem tudok mondani a szódabikarbóna-citromsav elegyről. Empírikus úton megközelítve viszont BAROMI jó!

Az első használat óta semmi mást nem használunk, és minden edény-ekcájg (;-)) ragyog!


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #538 Dátum: 2014. Március 19. - 18:08:07 »
Bevallom, a kémia az egyik gyenge pontom (mármint: akárhogy próbálkoztam, nem vette be a kobakom), úgyhogy tudományos alapokon semmit sem tudok mondani a szódabikarbóna-citromsav elegyről. Empírikus úton megközelítve viszont BAROMI jó!

Az első használat óta semmi mást nem használunk, és minden edény-ekcájg (;-)) ragyog!
A mosogatógép-tablettánál csak az egyik szempont, hogy milyen tiszta lesz a tányér. A másik, hogy hogyan bírja a mosogatógép. Nekem fogalmam sincs hogy a szódabikarbóna-citromsav csinál-e valami rosszat, de mielőtt használnám fontosnak tartanám ezt is tisztázni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #539 Dátum: 2014. Március 19. - 18:29:29 »
Hat egIk sem olyan agresszív anyag ami kikezdzné a készüléket.


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici