Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164522 alkalommal)

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Egyéni receptek
« Válasz #555 Dátum: 2014. Március 20. - 09:50:42 »
Ahogyan írtam, a kémia nem az erősségem, de kerestem Neked néhány linket.

Nem tudom leírni, hogy a foszfátok, stb.-k pontosan mit csinálnak a szervezetünkben, inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy mi a csudának tegyük ki magunkat napi rendszerességgel egy ilyen vegyszernek, ha egyszer teljesen felesleges?

Ráadásul az általam javasolt megoldás meglehetősen pénztárcabarát. Én úgy vagyok vele, hogy szívesen fizetek valamiért többet, ha az nekem jó. De minek fizessek többet, ha nem jó, esetleg kártékony, a természetet is károsítja?

Ne Tamáskodjatok, próbáljátok ki bátran, és meglátjátok, működni fog!

http://divany.hu/shopaholic/2013/07/28/mososgatogep_tablettak/

http://dejavuvilag.blogspot.hu/2013/04/zoldebb-haztartas-kornyezetbarat.html

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #556 Dátum: 2014. Március 20. - 10:13:10 »
Nem tudom leírni, hogy a foszfátok, stb.-k pontosan mit csinálnak a szervezetünkben, inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy mi a csudának tegyük ki magunkat napi rendszerességgel egy ilyen vegyszernek, ha egyszer teljesen felesleges?
Tényleg nem értelek. Hogyan teszem ki magam vegyszernek a mosogatógép-tablettával? Nem beveszem teával, hanem berakom a mosogatógépbe.

Én el tudom fogadni hogy olcsóbb a szóda+citromsav, bár kapásból nem tudnám hogy hol tudok ilyesmiket nagy kiszerelésben venni (mert eddig csak kis csomagban láttam, és az bizony drága), de az egészségkárosító rész picit lilaságnak tűnik, bocs.

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Egyéni receptek
« Válasz #557 Dátum: 2014. Március 20. - 10:22:55 »
Köszi a kérdést. Nagy kiszerelésben a szódabikarbónát a Piktor festékboltban szoktam venni, citromsavat feleségem rendeli v.mi internetes boltból.

Valóban nem veszed be a tablettát, de ha megnézed, hogy egy mosogatógép milyen nagyon kevés vízzel végzi el a mosogatást+öblítést, akkor bennem felmerül, hogy a mosogatószerből esetleg -mondom esetleg, és nem feltétlenül- maradhat az edényeken is. Ez persze nem szükségszerű, és ha Téged nem zavar a plusz vegyszer, akkor használd nyugodtan, nem akarlak én "megtéríteni", sőt keresztes hadjáratot sem indítanék a mosogatószer-tablettát gyártók-használók ellen.  ;) Egyszerűen csak fel akartam hívni a figyelmeteket egy általam régóta használt, nekem jól bevált "házi praktikára". Ezek szerint ez Nálad nem talált meghallgatásra.  :(

Semmi gond, szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, különben mindannyian ugyanarra a nőre, állásra, ingatlanra, kocsira, és nem utolsó sorban borotvára "hajtanánk"!  :peace:

Képzeld csak el, micsoda hajbakapás lenne abból! ;-)  :fenek:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #558 Dátum: 2014. Március 20. - 10:26:29 »
Nem tudom leírni, hogy a foszfátok, stb.-k pontosan mit csinálnak a szervezetünkben, inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy mi a csudának tegyük ki magunkat napi rendszerességgel egy ilyen vegyszernek, ha egyszer teljesen felesleges?
Tényleg nem értelek. Hogyan teszem ki magam vegyszernek a mosogatógép-tablettával? Nem beveszem teával, hanem berakom a mosogatógépbe.

Én el tudom fogadni hogy olcsóbb a szóda+citromsav, bár kapásból nem tudnám hogy hol tudok ilyesmiket nagy kiszerelésben venni (mert eddig csak kis csomagban láttam, és az bizony drága), de az egészségkárosító rész picit lilaságnak tűnik, bocs.

A mosogatógépes kotyvalékhoz nincs hozzáfűzni valóm, de a mosószódát én 680Forintért veszem egy bioboltból, 2kilós csomagban. Korábban a patikából vettem, de Ők már nem árulhatják.
Sheffield-England

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #559 Dátum: 2014. Március 20. - 10:46:41 »
Mi mosószódát adunk a mosószerhez az adagolóba és ecetet az öblítő helyett a mosógépbe.
A szódát a vegyszerboltban veszem a körúton a Corvin-negyeddel srégen szemben.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #560 Dátum: 2014. Március 20. - 16:36:35 »
Mammut I, volt kaszino helyén. A menüben a leves igen nagy, a sushi igen kevés, de ha dupla adag sushi-val kéred, akár du. 5-ig, 6-ig is ki lehet bírni vele.

Kösz, ezt (is) alkalmasint kipróbálom! A Piktor elég drága (bár a szóda, citromsav árát nem tudom), a bioboltok szoktak olcsóbbak lenni ezügyben, pl. a Mammuttól nem túl messze van egy, a Margit körúton, a túlodalon.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #561 Dátum: 2014. Március 20. - 20:38:21 »
Mammut I, volt kaszino helyén. A menüben a leves igen nagy, a sushi igen kevés, de ha dupla adag sushi-val kéred, akár du. 5-ig, 6-ig is ki lehet bírni vele.

Kösz, ezt (is) alkalmasint kipróbálom! A Piktor elég drága (bár a szóda, citromsav árát nem tudom), a bioboltok szoktak olcsóbbak lenni ezügyben, pl. a Mammuttól nem túl messze van egy, a Margit körúton, a túlodalon.

Jaj neked Budapest!  :jajne:
Sheffield-England

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #562 Dátum: 2014. Március 20. - 22:08:14 »
Mermostmármér?

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Egyéni receptek
« Válasz #563 Dátum: 2014. Március 20. - 22:33:27 »
Köszi a kérdést. Nagy kiszerelésben a szódabikarbónát a Piktor festékboltban szoktam venni, citromsavat feleségem rendeli v.mi internetes boltból.

Valóban nem veszed be a tablettát, de ha megnézed, hogy egy mosogatógép milyen nagyon kevés vízzel végzi el a mosogatást+öblítést, akkor bennem felmerül, hogy a mosogatószerből esetleg -mondom esetleg, és nem feltétlenül- maradhat az edényeken is. Ez persze nem szükségszerű, és ha Téged nem zavar a plusz vegyszer, akkor használd nyugodtan, nem akarlak én "megtéríteni", sőt keresztes hadjáratot sem indítanék a mosogatószer-tablettát gyártók-használók ellen.  ;) Egyszerűen csak fel akartam hívni a figyelmeteket egy általam régóta használt, nekem jól bevált "házi praktikára". Ezek szerint ez Nálad nem talált meghallgatásra.  :(

Semmi gond, szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, különben mindannyian ugyanarra a nőre, állásra, ingatlanra, kocsira, és nem utolsó sorban borotvára "hajtanánk"!  :peace:

Képzeld csak el, micsoda hajbakapás lenne abból! ;-)  :fenek:
Mókust ne próbáld meg meggyőzni ezen a téren, Ő nagy rajongója a kemikáliáknak :-)
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #564 Dátum: 2014. Március 21. - 11:41:02 »
Mosolyogtató téma megint... csak annyit tudok hozzászólni, hogy nekem elég kifinomult szaglásom van( mosogatógép ügyben ez k.rva nagy hátrány) és ritkán találkozom olyan háztartással, ahol a mosogatógépből ne enyhén büdös, de látszólag tiszta tányérok jönnének ki...(nekem a szag a fő szempontom). Tabletta, por, gél, szódabikarbóna stb. ide vagy oda. A bacik elszaporodnak mindegyik esetében, ha csak egy kis ételmaradvány is marad a rendszerben. Kivéve, ha Penge vagy... :-) és a mosogatógépbe tiszta tányérokat pakolsz már be...  :fetreng:

Nem elérhető magyar

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéni receptek
« Válasz #565 Dátum: 2014. Március 21. - 13:01:22 »
és ritkán találkozom olyan háztartással, ahol a mosogatógépből ne enyhén büdös, de látszólag tiszta tányérok jönnének ki...(nekem a szag a fő szempontom). Tabletta, por, gél, szódabikarbóna stb. ide vagy oda. A bacik elszaporodnak mindegyik esetében, ha csak egy kis ételmaradvány is marad a rendszerben.   :fetreng:
A szagtalanításnak az ételmaradék az oka ami benne marad leginkább a szüröben:
1.mielőtt beteszed a mosatlant öblítsd le róla a "vastagját", ezt egyébként minden használati utasítás is írja
2. a használat gyakoriságától függően, de minimum hetente le kell mosni a szűrőjét . ezt is írja
3. használni kell mosogatógép tisztítót kb havonta

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #566 Dátum: 2014. Március 21. - 13:06:14 »
Mosogatógép-tisztító? Az mi?
Másnál már én is éreztem penetráns bűzt mosogatógépből, de nálunk semmi szaga. A szűrőt kb. pár hetente tisztítom, de ami benne van, nem sok és nem is büdös.

Mondjuk mindennap megy egy kört, lehet, hogy ezen múlik?

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Egyéni receptek
« Válasz #567 Dátum: 2014. Március 21. - 13:16:04 »
Nálunk én vagyok a mosogatógép. Ha büdös vagyok, megfürdök, bár ezt az állapotot nem szoktam megvárni. Tablettákat nem szedek.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Egyéni receptek
« Válasz #568 Dátum: 2014. Március 21. - 13:42:40 »
Fél liter 20% os ecet, átmos, örül, fröccs legurít. :bor:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Favágó45

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Egyéni receptek
« Válasz #569 Dátum: 2014. Március 21. - 13:54:20 »
Nalunk naponta egy-ket kort megy, szaghatas semmi, mondjuk idonkent takaritom en is a szurot, es persze a nagyjat lekotorjuk, mielott betennenk...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici