Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 173132 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #600 Dátum: 2014. Március 22. - 09:31:51 »
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

Ez zsír!

 :+1:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #601 Dátum: 2014. Március 22. - 21:27:27 »
Ácsiácsi, legutóbb ezt még Churcill mondta! :-)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #602 Dátum: 2014. Május 01. - 12:23:29 »
Nos, a mai napon elkészült a saját bay rumom!  :borz1:
Az edrose-féle recept amcsi eredetijét követtem, pici módosításokkal. A fűszereket két hétig áztattam, csak a bay olaj ment bele készen (angol ebayes eladótól rendelve). Összehasonlítási alap egyelőre csak a sunburyboy (barbershop.blogspot.com) által készített cucc. Na annál az enyém narancsosabb, mondhatni a narancs dominál, a szegfűborsot lehet, hogy porítva kellett volna beleadni, vagy csak többet, és bay olajból is esetleg mehetne még (ezt utólag is lehet korrigálni). A szűréshez lehet, hogy tényleg kellett volna még egy szűrő, ez egyelőre elég zavaros (bár egyenletesen apró részecskékkel), meglátom, hogy ülepedik-e, vagy konstans dologról van szó. Fílingre kevésbé harapós, valszeg kevesebb az össz-alkohol-tartalma.
A recept tehát így volt:
1 dl vodka (ukrán, Kárpátaljáról)
2 evőkanál győri likőrgyáras rum (na itt gondolom sokan felszisszennek - nem, ez nem aroma, hanem tényleg rum, bár kétségtelenül itthon a legolcsóbb)
1/2 rúd fahéj (túl soknak gondoltam az 1-et, lehet, hogy hiba volt)
5 szem szegfűbors (ld. fent, lehet, hogy őrölt kellett volna)
1 kis narancs héja lereszelve
24 csepp bay olaj (ebből is lehet, hogy mehetett volna még).
Az összkép mindenesetre azért bay rumos, de egy kicsit üdítőbb, narancsosabb. Hétvégén indul a nagyobb batch a haveroknak, aztán az újévben már esetleg a fórumtagok is kapnak belőle  ;)
Vajh a 24 csepp az hány ml lehet?

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #603 Dátum: 2014. Május 01. - 12:44:59 »
Hát azt nem tudom, de szerintem nyugodtan mehet 30-40 csepp is, narancsból meg kevesebb kell - de ez már ízlés dolga.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #604 Dátum: 2014. Május 01. - 13:15:44 »
Köszönöm.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Egyéni receptek
« Válasz #605 Dátum: 2014. Május 02. - 22:34:20 »

Ha csepegtetek 1-2 csepp illóolajat egy enyhe illatú borotvakrémbe még felhabosítás előtt, akkor miután habot vertem, el lesz oszlatva benne és mehet az arcra?
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Egyéni receptek
« Válasz #606 Dátum: 2014. Május 02. - 23:28:34 »
Simán :)

Én szoktam kevéssé intenzív/kevéssé tetsző krémek illatát így variálni
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Egyéni receptek
« Válasz #607 Dátum: 2014. Május 03. - 07:49:06 »
Na jól van akkor, majd teszek egy próbát, köszönöm a választ.
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Egyéni receptek
« Válasz #608 Dátum: 2014. Május 03. - 08:31:51 »
Na jól van akkor, majd teszek egy próbát, köszönöm a választ.
Csak arra figyelj, h 100%-os illóolaj legyen, ne ilyen párologtatóba való trutyi.
(szerintem)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #609 Dátum: 2014. Május 03. - 10:05:58 »
No meg arra is figyelj, hogy ezek a kivonatok akár már kis %-ban is allergizálhatnak. Borotvahabban még kérdés megéri-e, mivel a krém habzóképességén, állagán is változtathat akár egy pár csepp( főleg, ha terpentines az a 100%-osnak kikiálltott illóolaj). 100% levendula, teafa, eukaliptusz, narancs, citrom, sőt még a méregdrága yin-yang (főleg eukaliptusz), ezeket pl. még viszonylag kis mennyiségben sem tolerálja jól az én bőröm ( eukaliptusz olaj pedig elvileg jótevő). Szóval borotvahabban én kifejezetten a "sensitive" felé hajaznék. Borotvahab tegye a dolgát, ahogy kitalálták, inkább minimális illattal.

Nem elérhető Freddy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 487
Re:Egyéni receptek
« Válasz #610 Dátum: 2014. Május 03. - 11:49:26 »
@Penge: Akkor előtte tegyek próbát a karomon, hogy mondjuk egy cseppet bedözsölök, várok egy napot és ha nem jelentkezik bőrpír, dagadás, ilyesmi, akkor feltételezhetően oké lesz az arcon is?

@Forri: Beszerezhető jó minőségű illóolaj mondjuk Müllerben, DM-ben, Rossmann üzletben is vagy online rendelés játszik csak, ha jót akarok (magamnak)?
Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is? A csirkének, mert az Bar-Ohm-Phi!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Egyéni receptek
« Válasz #611 Dátum: 2014. Május 04. - 12:41:01 »
@Forri: Beszerezhető jó minőségű illóolaj mondjuk Müllerben, DM-ben, Rossmann üzletben is vagy online rendelés játszik csak, ha jót akarok (magamnak)?
Akár ezekben az üzletekben is beszerezhető, de gyógyszertárban is kapható.
(szerintem)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #612 Dátum: 2014. Május 05. - 13:31:45 »

Tegnap találtam apámnál egy Bay-rum receptet nagyapám gyűjteményéből. Gondolom a harmincas-negyvenes években írhatta, mert az hétszentség, hogy 1948 után ezekből semmi nem volt kapható…

Íme:



Nos, a mai napon elkészült a saját bay rumom!  :borz1:
Az edrose-féle recept amcsi eredetijét követtem, pici módosításokkal. A fűszereket két hétig áztattam, csak a bay olaj ment bele készen (angol ebayes eladótól rendelve). Összehasonlítási alap egyelőre csak a sunburyboy (barbershop.blogspot.com) által készített cucc. Na annál az enyém narancsosabb, mondhatni a narancs dominál, a szegfűborsot lehet, hogy porítva kellett volna beleadni, vagy csak többet, és bay olajból is esetleg mehetne még (ezt utólag is lehet korrigálni). A szűréshez lehet, hogy tényleg kellett volna még egy szűrő, ez egyelőre elég zavaros (bár egyenletesen apró részecskékkel), meglátom, hogy ülepedik-e, vagy konstans dologról van szó. Fílingre kevésbé harapós, valszeg kevesebb az össz-alkohol-tartalma.
A recept tehát így volt:
1 dl vodka (ukrán, Kárpátaljáról)
2 evőkanál győri likőrgyáras rum (na itt gondolom sokan felszisszennek - nem, ez nem aroma, hanem tényleg rum, bár kétségtelenül itthon a legolcsóbb)
1/2 rúd fahéj (túl soknak gondoltam az 1-et, lehet, hogy hiba volt)
5 szem szegfűbors (ld. fent, lehet, hogy őrölt kellett volna)
1 kis narancs héja lereszelve
24 csepp bay olaj (ebből is lehet, hogy mehetett volna még).
Az összkép mindenesetre azért bay rumos, de egy kicsit üdítőbb, narancsosabb. Hétvégén indul a nagyobb batch a haveroknak, aztán az újévben már esetleg a fórumtagok is kapnak belőle  ;)
Vajh a 24 csepp az hány ml lehet?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #613 Dátum: 2014. Május 06. - 16:58:04 »
@Penge: Akkor előtte tegyek próbát a karomon, hogy mondjuk egy cseppet bedözsölök, várok egy napot és ha nem jelentkezik bőrpír, dagadás, ilyesmi, akkor feltételezhetően oké lesz az arcon is?
Kb. nagyvonalakban az ötlet nem hülyeség, de az arcbőr és a karbőr között van ám különbség, az arcon a bőr általában jobban igénybevett, érzékenyebb. Próbálkozz, kisérletezz, mást nem nagyon tudok.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #614 Dátum: 2014. Május 07. - 16:34:46 »

Tegnap találtam apámnál egy Bay-rum receptet nagyapám gyűjteményéből. Gondolom a harmincas-negyvenes években írhatta, mert az hétszentség, hogy 1948 után ezekből semmi nem volt kapható…

Íme:



Nos, a mai napon elkészült a saját bay rumom!  :borz1:
Az edrose-féle recept amcsi eredetijét követtem, pici módosításokkal. A fűszereket két hétig áztattam, csak a bay olaj ment bele készen (angol ebayes eladótól rendelve). Összehasonlítási alap egyelőre csak a sunburyboy (barbershop.blogspot.com) által készített cucc. Na annál az enyém narancsosabb, mondhatni a narancs dominál, a szegfűborsot lehet, hogy porítva kellett volna beleadni, vagy csak többet, és bay olajból is esetleg mehetne még (ezt utólag is lehet korrigálni). A szűréshez lehet, hogy tényleg kellett volna még egy szűrő, ez egyelőre elég zavaros (bár egyenletesen apró részecskékkel), meglátom, hogy ülepedik-e, vagy konstans dologról van szó. Fílingre kevésbé harapós, valszeg kevesebb az össz-alkohol-tartalma.
A recept tehát így volt:
1 dl vodka (ukrán, Kárpátaljáról)
2 evőkanál győri likőrgyáras rum (na itt gondolom sokan felszisszennek - nem, ez nem aroma, hanem tényleg rum, bár kétségtelenül itthon a legolcsóbb)
1/2 rúd fahéj (túl soknak gondoltam az 1-et, lehet, hogy hiba volt)
5 szem szegfűbors (ld. fent, lehet, hogy őrölt kellett volna)
1 kis narancs héja lereszelve
24 csepp bay olaj (ebből is lehet, hogy mehetett volna még).
Az összkép mindenesetre azért bay rumos, de egy kicsit üdítőbb, narancsosabb. Hétvégén indul a nagyobb batch a haveroknak, aztán az újévben már esetleg a fórumtagok is kapnak belőle  ;)
Vajh a 24 csepp az hány ml lehet?
Hoppá, húúú, ügyes!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici