Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 176246 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #180 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 18:51:19 »
Egyetértek Pengével, az biztos, hogy a borotvaszappan pont abban különbözik alapvetően a „tisztasági” szappantól, hogy nemcsak nincs benne szükség felületaktív anyagokra, hanem ezek konkrétan kockázati tényezők is (érzékenység).

Penge, mi a helyzet a Potassium Tallowate (kálium talloát) összetevővel? Mert ez igencsak benne van egy csomó régebbi vágású, „faggyús” (tallow) borotvaszappanban. Ez ugyanannak a káliumos sója, és esetleg a kémhatásban lehet a furfang?

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Egyéni receptek
« Válasz #181 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 19:06:23 »
Azt, hogy milyen felület aktív anyagok vannak a szappanban (a Babában) nem bolygattam, csak azt vettem figyelembe, hogy érzékeny bőrre készült, tisztító és bőrápoló hatású. A másik dolog az, hogy sima borotvakrémnél hiányoltam még némi síkosságot a habból, amit a baba tökéletesen megadott. Hátránya az, hogy önmagában nem alkalmas borotválkozásra. Úgy mondanám, h nem ad elég testes habot. Most viszont, hogy összekevertem egybeolvadnak a tulajdonságok. Mivel reggelente ilyen szappannal mosakszom, nem hiszem, hogy ártana, ha ezzel is borotválkozom. 

A kiszáradástól nem kell félni: én 3 naponta borotválkozom és még akkor sem látszik semmi probléma a bögrében. Aki meg ennél sűrűbben használja, az úgyis újra nedvesíti a pamacsolással. Természetesen összeesik pár százalékot, mert vízzel dolgoztam össze, de ez elfogadható. Meg a borotvaszappan ismérve, hogy nem folyékony állagú. :)
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #182 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 17:50:02 »
Az a helyzet, hogy mivel én is elég kisérletezgető szellem vagyok, és bármely területet nézek, nekem sem jön be minden termék, ahogy azt valaki kitalálta és ahogy az van, ezért végül is igazat kell adnom Bazarghainak amiért kisérletezget, sőt azt is el tudom fogadni, hogy a végén jobb terméket tud az ember ilyen módszerrel összetrutymákolni. Azonban a jobb lehet rosszabb is ugyanakkor, végül is ki tudja, hogy mi mivel fog reakcióba lépni a végén, vagy hol tolódnak el a vegyi anyagok stabilitásai, tartósítószer követelmények stb,stb, hiszen nincs laboratóriumi támogatása egy DIY kotyvasztásnak. Képletesen, "Hú vazze, micsoda habja van" aztán lehet, hogy két elem reakcióba lép egymással és valami "mérget" kentünk az arcunkra. Ez azonban szappanból és borotvakrémből nem valószínű, hogy előfordulhat, de ez sem készpénz, mivel minden összetevő tartalmazhat, akár nagyon kis mértékben valami, az előállítása során keletkező szennyezőanyagot.

ed- A nátrium és kálium talloát lényegében hasonló tuljadonságokkal bír, a káliummal lágyabb (kicsit kémhatásában is) és folyósabb szappan lesz (krém). Ugye régebben voltak tallow szappanok is a borotválkozásban használatosak, azonban a mai modern kémiában rájöttek, hogy mik a buktatói, ez pedig a vegyi úton gyakorolt tulajdonságaiban rejlik, tehát nem a fizikai tulajdonságai( habzás, felületi feszültség csökkentés stb. ami miatt használtuk) miatt esik ki a listából. Egy másik ok pedig, hogy több országban a direktíva kizárja a marhafaggyúból a szappankészítést, ott helyettesítették valami olcsó növényi olajjal, aminek ráadásul kedvezőbb a hatása. De ez is már szubjektív, hogy kinek, hol, miért kedvezőbb.

Én mindenesetre a laboratóriumi kisérleteknek jobban hiszek, és annak is, hogy ha egy anyag hiányzik az általánosan elfogadott receptúrából, annak oka van. Természetesen ezzel még nem vitatom, hogy Baba szappannal és pl. kálium talloáttal nem lehet megborotválkozni, -sőt sokkal jobban-, mint mondjuk egy üveg pálinkával, azonban kellő vegyi ismeretek hijján, arra akarom csak felhívni a figyelmet, hogy óvatosan kevergessünk, kotyvasszunk össze bármit is nehogy aztán ( akár majd évek múlva) megbánjuk.   

Nem elérhető Bazarghai

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Egyéni receptek
« Válasz #183 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 08:03:56 »
Szia Penge!

Igazad lehet, de én vállalom a kockázatot ennél a "kutyuléknál". :) Látom itt a fórumon a pálinka univerzális szer, mert autó tankolástól a pre- és aftershave-ig bárhova használatos. :D
Amúgy "zsilett" szinten azóta is csak a LORD-ot bántom és soha egyszer sem csalódtam a minőségében. Van is itthon mindig 100+ darab, ha valami oknál fogva elfogyna a boltból.
Hardware: Schick DE, Balea brush...
Software: Balea or Barbon cream...
User: Human...
Condition: All checked...
Status: Shaved and ready...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #184 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 20:12:03 »
Szia Bazarghai,
Nagyon örvendek, hogy bevált a LORD penge! A pálesz pedig nem csak itt univerzális szer!  ;D
A kutyulgatásban, ha meg tudod állni azt a határt, (amit én nem tudtam), -tehát mosószert még véletlenül sem fogsz összekeverni rézgáliccal és gázolajjal és az egészet nem fogod felhevíteni-, akkor természetesen a szappan és a borotvakrém összetételei vegyítésnél nem hordoznak túl nagy kockázatot. :-) Csak, ha vki kisérletezgető szellemű??....



 

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Egyéni receptek
« Válasz #185 Dátum: 2010. Október 03. - 12:17:31 »

A héten kikevertettem longball receptje alapján a pre/after krémet.
Ezúton is köszönet érte. Nekem jól működik.
A patikus 6 hónap szavatosságot írt rá.  Biztos nem fogy el ennyi idő alatt, kidobni sajnálom.
Kérdezem azokat akik már régebben használják, valóban nem felhasználható fél év után?


Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #186 Dátum: 2010. Október 03. - 13:33:05 »
én ugyan még csak egy bő hónappal vagyok túl a fél éven, de a cuccon semmiféle változást nem tapasztalok, tökéletesen működik, az állaga is változatlan.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Egyéni receptek
« Válasz #187 Dátum: 2010. Október 03. - 14:40:53 »

A héten kikevertettem longball receptje alapján a pre/after krémet.
Ezúton is köszönet érte. Nekem jól működik.
A patikus 6 hónap szavatosságot írt rá.  Biztos nem fogy el ennyi idő alatt, kidobni sajnálom.
Kérdezem azokat akik már régebben használják, valóban nem felhasználható fél év után?


nekem decemberi a kence, és egy kis "beszáradáson" kívül (ami a én hibám) liválóan teszi a dolgát   :borotva:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #188 Dátum: 2010. Október 03. - 15:44:14 »
és a miértje:
ez az egyik fő összetevő:  metilparahidroxibenzoát ennek nátriumsója pedig az E219 egy az élelmiszeriparban használt tartosítószer. Szóval gombák, baktériumokat nem hagyja szaporodni ill. megavasodni a paraffint és a zsírt ami benne van. Szerintem 1 év múlva is használható lesz. 

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #189 Dátum: 2010. Október 03. - 15:51:03 »
és a miértje:
ez az egyik fő összetevő:  metilparahidroxibenzoát ennek nátriumsója pedig az E219 egy az élelmiszeriparban használt tartosítószer. Szóval gombák, baktériumokat nem hagyja szaporodni ill. megavasodni a paraffint és a zsírt ami benne van. Szerintem 1 év múlva is használható lesz. 
penge, hova lennénk nélküled :) de komolyan érdekes amit írsz (bölcsészként olyan misztikusak ezek a dolgok  :crazy: )

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #190 Dátum: 2010. Október 03. - 22:15:01 »
Azt nem tudom hova lennél nélkülem!  ;D de amit a témáról tudok azt leírom hátha érdekel vlkit. Amit még érdemes tudni a szav. időről, ezt úgy határozzák meg, hogy végül is a leggyengébb összetevő szav. ideje lesz a terméken feltüntetett szav idő. Tehát ha van egy löttyünk amiben van viz (korlátlan) alkohol (korlátlan) és valami szerves vegyület, ami mondjuk tuti, hogy 2 év után lebomlik, akkor annak a löttynek a szav ideje 2 év lesz. Ez csak azért érdekes, mert néha valami nagyon "tök mindegy" összetevő miatt van rövidebb szav. idő, ami ha felbomlik a löttyben akkor sem lesz semmi gond. A borotvakrémeknél, szappanoknál azonban a 3 év általában 3 év, utána jobb ha kuka. A longball féle preshave azonban szerintem a legrosszabb esetben is csak kiszárad, illetve amig nincs avas szaga( és ez vonatkozik a szappanokra is), addig nyugodtan használható.   

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Egyéni receptek
« Válasz #191 Dátum: 2010. Október 04. - 07:26:53 »
Nekem van egy kőkorszaki szappan darabkám (azt hiszem, Flinstone Frederic használta  :crazy:), egy kiscit sárga, de az illata hibátlan! Az tuti, hogy három évnél öregebb.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #192 Dátum: 2010. Október 18. - 23:10:07 »
Magyarul:

mikrokristályos v. szilárd paraffin 6,0g
folyékony paraffin 10,0g
cetil- sztearil- alkohol 8,0g (segédanyag)
glycerin 5,0g
Na-lauryl-szulfát 1,0g (segédanyag)
solutio conservans( parahydroxy-benzoicum + 96%-os alkohol) 1,0g (10/90 arányban) ( tartósító)
citrom illóolaj 3 csepp
deszt. víz annyi, hogy az egész 100,0g legyen



Amennyiben van valakinek -rajtam kívül - tapasztalata a cremor aquosus-al kapcsolatban kérem írja meg

Az összetevői:

Paraffini solidi
grammata sex (g 6,0)
Paraffini liquidi
grammata decem (g 10,0)
Alcoholi cetylstearylici
grammata octo (g 8,0)
Glycerini
grammata quinque (g 5,0)
Natrii laurylsulfurici
Solutionis conservantis**
aa grammá unum (aa g 1,0)
Aquae destillatae
ad grammata centum (ad g 100,0)
Aetherolei citri
guttas trés (gtt III)

Többször próbáltam pre-shavnek, és nagyon jól működik. A Lush-nál is kevésbé tapadós, könnyen lemosható, de igen jól siklik rajta a penge

Jelenleg azon agyalok hogy felturbóznám egy kis makadám dió olajjal, szantál olajjal, vagy citrom fű, és borsmenta olajjal.

A problémám az, hogy az olajok ára többszöröse az alap krémének, így ha valakit érdekel egy ilyen kísérlet szívesem be veszem társnak...  ;D  ;D  ;D  :borz1:

makadám dióról : http://www.aromax.hu/hu/leirasok/makadamdioolaj


Vélemény ?


Reofil
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Gabrille

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Egyéni receptek
« Válasz #193 Dátum: 2010. Október 25. - 12:26:30 »
Sziasztok!

megosztok Veletek 1 házi készítésű borotvahabot, ami nekünk nagyon bevált  :)

A hozzávalók gyógyszertárban beszerezhetőek, természetes alapanyagok.

1/2 csésze = 120 ml sztearinsav (patikában vettem)
4 ek oliva olaj
2 csésze = 480 ml forróvíz (desztillált)
2 tk borax (szintén patikából)
4 ek szappanreszelék (nekem csak baba volt sajnos, de valami tiszta, egészéges szappant kell lereszelni)
10-20 csepp illóolaj (teafát, levendula,citrom)

A sztearinsavat és oliva olajat gőz felett megítsük míg megolvad, aztán vegyük le a gőzről. A forró vízben oldjuk fel a szappanreszeléket és a boraxot. Verjük habverővel vagy turmix fejjel egy percig. Folyamatos keverés mellett lassan öntsük bele az olajos alapot. Végül öntsük hozzá az illóolajokat és utána még keverjük/verjük 2-3 percig.

Zárt üvegbe töltve egész jól eláll, de természetesen ebbe is lehet E vitamint tenni, vagy illóolajból rozmaring olajat, akkor tovább bírja. Nagy adag lesz belőle.
Keményre felvert tejszínhab állagú, amit pamaccsal érdemes felvinni a bőrre.

Egyéb tipp:
A borotvába ragadt borotvahabot nagyon könnyen el lehet távolítani, ha egy kiskanál mosószódát (www.okoszolgalat.hu) kb egy deci vízzel leforráztok és ezt egy kis tálkában odateszitek a "tett színhelyére".:-) Amikor vízzel öblítenéd, akkor először ebbe a tálkába márts a borotvát, nem kell belenyúlni kézzel és megsegíteni, csak kicsit kocogtasd oda a tál oldalához és a mosószóda kioldja a pengék közül a habot (kb 1-2 másodperc alatt). Ezután tartsd víz alá egy másodpercre, hogy kimosd a szódát, aztán mehet tovább a borotválkozás.
A végén is célszerű ebbe kimosni.

forrás: www.lukreciakencei.blog.hu


Mindenkinek jó kísérletezést,  :borotva: szőrmentes szép napot kívánok!  :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #194 Dátum: 2010. Október 25. - 12:56:28 »
És ez így szummában kb. mennyire jön ki?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici