Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 176515 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #45 Dátum: 2009. December 10. - 18:20:42 »
Nem akarom megmérgezni senki kútját, de nincsenek jó híreim.
Röviden: Pipereszappanból, akár glicerines akár nem (és hozzáteszem a glicerin a kikristályosodást hivatott meggátolni és kizárólag a növényi olaj alapú szappanoknál az áttetszőség érdekében, míg az állati eredetű, pl marhafaggyúból készített szappannál nem sokat számít alkalmazása, max elhígul)
sosem lesz jó borotvaszappan!!! Ennek az a fő oka, hogy a borotvahab nem szabad, hogy tartalmazzon nagymértékben erős felületaktív anyagot, gyakorlatilag egy semleges habzó emulziónak kell lennie ami a szőrt megemeli, megpuhítja, a nedvességet megtartja, a pengét az arcbőrön pedig megvezeti, csúsztatja és kész. A pipere szappan pedig erősen felületaktív, célja a felület nem csak fizikai úton (habzás), hanem vegyi úton történő megtisztítása is.

Amiről egyébként értekeztek az a stabilizátor, vagy booster, egy-két ilyen anyagot említek: Cocamidopropyl Betaine (tusfürdőkben) Cocamide DEA ( MEA), Decyl Glucoside, stb. stb. rengeteg ilyen anyag létezik és tán laboratóriumi körülmények közt lehetne érdemben próbálkozni, de nem késztermék  szappanból, az már belőtt értékű alapanyagokat tartalmaz, bármilyen egyéb hozzáadott összetevővel felborítjuk a rendszert, illetve a legnagyobb gond, amit már fent leírtam, a szimpla szappan nem kifejezetten borotválkozásra van kitalálva. ( Persze lehet használni, mint pl a tusfűrdőket is, vagy akár a folyékony testápolókat is, csak valamilyen szempontból vagy így vagy úgy, de kifogásolható lesz!)  

 

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #46 Dátum: 2009. December 10. - 18:54:15 »
Hát igen... Próbálkozik az ember, én is kaptam olyan receptet még annó Csehszlovákiából, amikor az ember sok munkával és pacsmagolással, 30% sulyveszteség árán 960 Ft-os sertéscombból kb 400 Ft-os Zalahúst tud csinálni...! És ehez még műbelet ás töltőkészüléket is gyártottak! :D Nade visszatérve a dologra: ez a szappan felirata szerint (és szaga, állaga szerint is) natur illatmentes növényi eredetű. A délután egy kicsit továbbfejlesztettem: lereszeltem a amradék kétharmad szappant, tettem hozzá egy kávéskanál glicerint és Figaró habzó borotvakrémből vagy 5 cm-t. Az eredmény jobb lett. Valószinűleg akkor lesz a legjobb, ha az egész Figarót kinyomom és belekeverek 5 gram szappant...:D Szóval, ahogy már idéztem valakinek (:D) igaz magánban: "Cipőt a cipőboltból...!"...mint az köztudott! :D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #47 Dátum: 2009. December 10. - 19:50:22 »
Penge: majd beszélek az asszonnyal, én nem értek a kémiához. (ilyen szinten meg pláne) :)

Longball: a remény hal meg utoljára (de már haldoklik!) ;)
Ha jól emlékszem Te írtál olyat, hogy  van forrásod, ahonnan tudsz sima házi szappant szerezni, lehet, hogy azzal kellene tovább kísérletezni...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #48 Dátum: 2009. December 10. - 20:34:08 »
longball- be tudnád írni a vásárolt szappan összetevőit ide? mármint ami a csomagolásán rajta van. Elég sokféle szappan és receptúra létezik, sőt létezik kifejezetten lágy, gyengéd recept is pl. extra érzékeny bőrre, ezek akár alkalmasak is lehetnének, de van egy olyan érzésem, hogy a habképzéssel baj lesz, mivel a tartós hab, nem igazán szempont egy pipere szappannál. A glicerin egyébként a hab minőségére is kicsit hatással van, de ez már a többi összetevőn is múlik.    

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #49 Dátum: 2009. December 10. - 20:45:20 »
Edrose portáltárs dec másodikai hozzászólásában irt erről a szappanról, tobbet és sem tehetek hozzá. Illetve annyit igen, hogy ő puhának irja le...én már kemény száradt állapotban találkoztam vele. De..ismétlem: amig a szlovák Barbushoz 600-800 Ft/150 g illetve a török Arko-hoz 100Ft/75 g áron lehet hozzájutni, az ezzel való foglalatosság nagyonis hobby kategória.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #50 Dátum: 2009. December 10. - 20:53:20 »
longball- Egyértelmű, hogy hobby kategória, de micsoda élmény mikor valaki otthon összerottyant valamit és azt tudja mondani, hogy ez igen! de jó! Még ha van benne egy kis pseudo feeling, szerintem még akkor is megérte, tehát ez esetben ne csak az árát nézzük.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #51 Dátum: 2009. December 10. - 21:01:19 »
Hát, ha csak az árát néztem volna ennyit sem foglalkozok vele...nade miért ne? mry314: én már főztem házi szappant, van is itthon nem csak saját készitésű...az szerintem nem jó alapanyag. Annak idején Debrecen híres volt a szappanfőzéséről: a hortobágyi szikesek sziksóját használták, és zsiradéknak csakis kizárólag marhafaggyút. Egyikhez sem lehet már hozzájutni sajnos. Én tiszta disznózsirból főztem, elég kemény lett, de tiszta világos szinű, mosni lehet vele, ha napon szárad a ruha nincs szaga, de mosdani, borotválkozni nem ajánlom. Van még belőle, lehetne még próbálkozni vele. Penge: az email-edre még gyüjtöm az argumentumokat válaszképpen-nem hanyagságból nem válaszoltam.

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Egyéni receptek
« Válasz #52 Dátum: 2009. December 10. - 21:05:54 »
Most,hogy olvasom ezeket a hozzászólásokat hasított belém a felismerés,hogy az én kis asszonykámnak vegyész a végzettsége :)))
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #53 Dátum: 2009. December 10. - 23:34:44 »
Itt egy jó kis olvasmány a zsírokról, zsírsavak, glicerin összefüggéséről, és talán az is megérti, akinek kicsit magas a téma.
Gondoltam belinkelem.
http://www.kfki.hu/chemonet/hun/eloado/kemia/zsirok.html

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #54 Dátum: 2009. December 10. - 23:38:15 »
...és talán az is megérti, akinek kicsit magas a téma.

Túl sokat nézel ki belőlem...   ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #55 Dátum: 2009. December 11. - 14:14:08 »
-ed! Áhhh kizárt! Ha érdekel, első tanulmányozásra biztos vagyok benne, hogy meg is érted!  ;D Ha nem akkor meg a következő kört én állom! Csak már én sem emlékszem, hogy mivel kezdtünk? most mi jön, hubi vagy pálesz?  ;D 

-longball kiváncsian várom az 'argumentumokat', a projekt mára elkezdett haldokolni ( nem tudom tovább tökéletesíteni a követ), úgyhogy elkél a segítség.
Üdv

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #56 Dátum: 2009. December 14. - 00:08:17 »
Ma voltam egy kis bevásárláson és mielött elfelejteném, valójában longballhoz szólnék, hogy eszembe jutott, mikor elmentem a szappanok elött... ugyan borotvaszappannal nem találkoztam, de végig mustráltam a kínálatot és megakadt a szemem egy ígéretes összetevőkkel ellátott szappanon. Ez pedig a Dove. Nem vettem meg, mert most tele vagyok szappanokkal, de az összetevők tekintetében nagyon hasonlít a borotvaszappanéhoz, ráadásul extra gyengéd felületaktív anyagokkal bír: Nátrium izotianát, Na-sztearát ill. Na-palmitát, mint fő összetevők, és e-mellett, ahogy láttam tartalmaz hab stabilizálót is, nem úgy, mint pl. a babaszappan. A fenti 3 vegyület, mint fő kiindulópont, abszolút borotvaszappan hangulatúak, ráadásul a Dove ugyebár úgy hírdeti magát, hogy 1/4 rész hidratáló... 80 Ft volt egy 50gr, kicsit nőies, de jellegzetes zsírsavszagú doboz. Egy próbát szerintem simán megér a kisérletező lelkeknek...   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #57 Dátum: 2009. December 14. - 00:21:34 »
Penge, nem emlékszel, melyik volt? Van hatféle...

http://www.dove.hu/#d_1393__tisztalkodas_kremszappan

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #58 Dátum: 2009. December 14. - 00:26:30 »
Helló Penge!
Ugy látom mindketten éjszakai baglyok vagyunk...:D A Dove szappant valamikor próbáltam...már nem emlékszem miért nem vált be...talán nem volt elég tömör és stabil a habja. Tulajdonképpen borotválkozási szempontból megvan a legjobb és legolcsóbb megoldás: az Arko szappan. Ma is azt használtam, ráadásul egy nagyon kicsi Figaro borotvakrémmel megbolonditva -igen jó eredménnyel. Egyedül csak a szagával van egy kis probléma. Arra nincs vakami ötleted?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #59 Dátum: 2009. December 14. - 00:37:40 »
Tulajdonképpen borotválkozási szempontból megvan a legjobb és legolcsóbb megoldás: az Arko szappan. Ma is azt használtam, ráadásul egy nagyon kicsi Figaro borotvakrémmel megbolonditva -igen jó eredménnyel. Egyedül csak a szagával van egy kis probléma.

Nana, azért ez így egy kicsit sommás... Legfeljebb neked a legjobb és legolcsóbb megoldás (bár, ha a szagával probléma van, akkor szigorúan véve ez még neked sem a legjobb). Másnak hagyjunk más esélyt is!  ;D


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici