Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164560 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #60 Dátum: 2009. December 14. - 00:49:54 »
Bocs, igazad van! Valóban az én személyes tapasztalaton alapuló véleményem. Ámbár az ár (nálunk 90 Ft/75 g) elég objektiv dolog...:D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #61 Dátum: 2009. December 14. - 00:58:12 »
Na, ezt nem is vitattam – de ez még így is csak az egyik paraméter. Ráadásul az, hogy te a ti zsibitekben találsz négyet ennyiért, az nekünk, másoknak majdnem az a kategória, mint hogy a nagybácsikám ajándékba küld egy kartont Ankarából...  ;D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #62 Dátum: 2009. December 14. - 01:13:55 »
ed- azért a személyes vélemények halmazából akár alakulhat az általános közvélemény... és mindegy, hogy Ankarából jön-e ajándékba vagy sem! ;D
Meg kell védenem longball-t, ugyanis mindent amit életemben vásároltam, attól mindig el tudtam képzelni jobbat. Úgy jobbat, hogy az még valószínüleg kivitelezhető, de akkor már igencsak abba a kategóriába esett, hogy az ember meggondolja, megéri-e vagy sem. De mi nem hiszünk abban, hogy ezt nem lehet valahogy egyszerűbben megoldani, legalább egy kicsit javítani rajta, innentől jön a kotyvasztás, barkácsolás, kisérletezgetés. Speciel nekem már volt egy párszor sikerélményem, úgyhogy sosincs semmi hiába!  ;D  Ettől függetlenül, el tudom képzelni az Arko+ Figarót, mármint illatban... valószínűleg mindkettő fejillata elég erőteljes, ahhoz, hogy egymást 'bebűzöljék'. Egy megoldás lehet, valami még erőteljesebb illatanyag, ami elnyomja mindkettőt, ezt így látatlanban megmondani nem tudnám, hogy mi legyen...

longball- Mindenesetre a 90Ft/75gr akár elég nyomós érv is lehessen a kisérletezgetéshez... bár az Arko az én véleményem szerint, mint márka teljesen rendben van, mint borotvaszappan még nem próbáltam. A krémjeiken nincs mit javítani, teljesen rendben vannak!  

ed- egyik sem ismerős a Dove linken találhatók között, halvány narancsszínú volt a Dove alatt a grafika... és 'Supreme Silk' Ezek szerint van 16 féle...  ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #63 Dátum: 2009. December 14. - 08:27:09 »
Miért kell megvédened, bántottam én őt?...   :D

Csak annyit mondtam, hogy a „legjobb” szubjektív kategória, a „legolcsóbb” meg nem igazán releváns egy gyakorlatilag nem vagy alig kapható termék esetében.

longball, és ha reszeléskor csöppentenél hozzá némi illatanyagot, mondjuk valamilyen illóolajat?

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #64 Dátum: 2009. December 14. - 08:41:02 »
El kell oszlatnom egy félreértést: az Arko borotvaszappan nem alkalmi, hanem állandó standon kapható. Nincs mindig készleten, de az esetek többségében igen.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #65 Dátum: 2009. December 16. - 02:14:25 »
Nem tudom mennyi nArkót használ(na) a közösség  ;D, ha legközelebb rendelünk az importőrtőr, megnézem, hogy mi újság borotvaszappan ügyben...

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Egyéni receptek
« Válasz #66 Dátum: 2009. December 16. - 12:15:31 »
Az Arko borotvaszappan szerintem is teljesen rendben van. A szaga az valóban túl szappanos de kilehet bírni és szerencsére nem marad meg.
Viszont azt hiszem kincset találtam! :)
Párom rendelt egy afrikai szappant amit persze egyböl kipróbáltam titokban. Tökéletes!
Nagyon jól sikosit és a habja is elég tömör és tartós. De a legjobb a hatása amit a börünkel müvel. Legalábbis nekem.
Rendelek egyet magamnak és kisérletezgetek.:)
Egy másik kincs a kókuszolaj amit szintén párom rendelt. Természetesen azt is kipróba mert borotválkozás témakörben is hallottam már emlegetni. Afteshave-nek kiválló, pre-nek még nem próbáltam.

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Egyéni receptek
« Válasz #67 Dátum: 2009. December 16. - 18:12:47 »
longball!

Ma kikevertettem a receptedet :) Nekem fehér csodát adtak a gyógyszertárban... Ez igényli a hűtő hidegét, v mehet a fürdőszobába? (amúgy egész jó illata van, veszélyesebbre számítottam)

üdv
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #68 Dátum: 2009. December 16. - 18:42:04 »
Üdv! Nekem tavasz óta a fürdőszobában van, és semmi baja. Én 200 g-t csináltattam, még van egy kevés.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #69 Dátum: 2009. December 17. - 14:26:10 »
Azt hiszem, át kell gondolnom szappanfőzési tapasztalataimat...

Nekiálltam a DM-es, fehér, növényi olajos-glicerines szappannak, amit alább említettem. Egy fél szappant lereszeltem műanyagszerű fehéres forgácsokra, egy tojásverő-krémkavaró félgömb-küblit rátettem egy forrásban lévő vízzel félig telt lábosra, bele a reszelék, várok – meg se nyekken. Lefedem, várok, meg se nyekken. Alatta már izzik minden, meg se nyekken, még csak nem is izzad.
Sebaj, beleöntöm egy pohárba, be a mikróba, a cotag által idézett szakaszos elv szerint. Na, erre már megnyekkent: hirtelen háromszor akkora térfogatra nőtt, és kiemelkedett a pohárból, mint valami mutáns sörhab. Pohár kivesz, dunsztosüvegbe áttuszkol, folytat – meg se nyekken soha többé: gyakorlatilag polisztirolhabbá vált...  ;D
Nem elkeseredik, elővesz egy (vastagtalpú) tejforralót, negyed szappan belereszel, direktben föl a tűzre. Jön egy telefon, mire visszaérek, már valami fekete kátrány füstöl irdatlanul...
Most szellőztetek, plusz áztatom a tejforralót, hátha még használható lesz...

;D

A legszebb, hogy én igazából nem is szappanban utazom, mert a tubusos krémet szeretem...

Nem elérhető creativehun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 483
Re:Egyéni receptek
« Válasz #70 Dátum: 2009. December 17. - 15:11:46 »
edrose: Ugye megbocsátasz nekem de ahogy elképzeltem a jelenetet valami heveny röhögés kapott el :))
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable Safety razor 1-9/slim/ I 3 data code,Mühle super badger silver tip shaving brush
Software: | Trumper Rose Shaving Cream| Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #71 Dátum: 2009. December 17. - 15:16:06 »
Ne viccelj, megtisztelsz – mert akkor jól írtam le! ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Egyéni receptek
« Válasz #72 Dátum: 2009. December 17. - 16:13:59 »
Ööööö.... Ed, biztos, hogy az glicerin szappan volt? Vagy csak mellesleg volt glicerin tartalma is? Sztem a glicerin szappan az atlatszo/attetszto, maximum valamilyen szinezese van, de attol meg attetszo marad. Az, hogy az szoba forgo szappan feher, az nekem roppant gyanus... Egyszer probaltam 2 kremet elegyiteni ilyen modon en is es az viselkedetett hasonloan, 2 mp alatt megtriplazodott a terfogata, majd kivetel utan osszeesett es a kukaban landolt. A glicerin szappan elebb szep lassan felereszt es csak sokkal kesobb kezd el habosodni (ha nem veszed ki idoben).

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #73 Dátum: 2009. December 17. - 16:19:23 »
Nem glicerin, csak glicerines... Azért gondoltam, hogy sikerülhet, mert az a fényes-rugalmas fajta, nem pedig a sima szappanszappan... :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #74 Dátum: 2009. December 17. - 17:58:50 »
Ed:  ;D

Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni!

Én azt a tejforralót nem biztos, hogy újra használnám... (pedig nem vagyok túl finnyás!)

Nálam a következő vált be(igaz az alany lanolinos baba szappan volt):

Nagy (talán fél kilós/literes) konzerves doboz tetejét meghajtogattam nyél formára, kimostam, bele a szappan(reszelve), és fel a tűzhelyre direktbe.
Takarék lángon, néha megkevergetve szépen megolvadt.Ja, és ami fontos: Nem hagytam magára egy pillanatra sem! (nehogy lekozmáljon!)

 ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici