Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164520 alkalommal)

Nem elérhető Tenky

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Egyéni receptek
« Válasz #660 Dátum: 2017. Február 26. - 14:12:26 »
Sziasztok urak!
Mióta ide találtam a fórumra azóta megfertőztetek teljesen. Egyre nagyobb a gyűjtemény, egyre több mindent próbálok ki. A héten pl jött egy DVH szappan, DVH Timsó + egy Omega 10066 pamacs.
Gondoltam ki kéne próbálni valami pre-t is.  Olvastam itt a mosdókenőcsöt is meg, hogy pre-nek teljesen megfelel valami borotvakrém.

Szóval nem is igazán egyéni recept,de én össze kevertem a mosdókenőcsöt, a nem habzó figaróval, egy kis tégelyben.
Kb fél tubus kenőcs meg annyi figaró, hogy a kézfejemre kenve lehessen enyhén érezni a figaró illatát. Lehet, hogy hülyeség, de nekem így jobban bejön az illat miatt.

Az előbb megvolt a próba is. (Más pre vel nincs összehasonlítási alapom , csak a zuhany utáni, illetve a zuhany nélküli borotválkozással.) Nekem nagyon bejött!! Sokkal jobb volt így mint csak a meleg vizes puhítás után! Csak a szakszerűség végett: (Lord L6 + egy harmadik alkalmas Lord SC penge, DVH szappan)
Meleg vizes arcmosás ,majd felkentem a képemre a krémet, hagytam hatni 2-3 percig, finoman lehetett érezni a figaró illatát addig, majd meleg vízzel lemostam.
Utána semmi illat, így jöhet bármilyen szappan.
Bocsi, hogy hosszú lett :whoops:




Nem elérhető Narakh

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1139
Re:Egyéni receptek
« Válasz #661 Dátum: 2017. Február 26. - 23:49:48 »
Ez elég királyul hangzik, ügyes voltál. Ha nem vágtam volna ki a maradék Barbon krémem, máris meglenne az új rendeltetése.
"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #662 Dátum: 2017. Június 26. - 14:41:43 »
Bay Rum AS házi kotyvasztásba mennyire érdemes belekezdeni? Olvastam itt a fórumon, hogy voltak akik rendkívül sikeresen próbálkoztak :)

Azért merült fel az ötlet, mert van egy cserépben babérunk és elég jól érzi magát, folyamatosan hozza az új leveleket, át is kéne már lassan ültetni nagyobb edénybe. Főzéshez alig használjuk, rokonok, ismerősök is szoktak belőle vinni. Nem az autentikus Pimenta racemosa, csak Laurus nobilis, de ahogy látom mások is ezzel operáltak :) Egyébként jó dolog, teljesen más, sokkal intenzívebb, mint a szárított bolti. Bacardi rum is akad itthon, ajándék volt, de inkább sörös vagyok. Az egyéb fűszereket is megpróbálnám szárított formában beletenni. :)

A neten találtam sok variációt, de gondoltam itt is felteszem a kérdést, hogy van-e valakinek tuti receptje? :)

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Egyéni receptek
« Válasz #663 Dátum: 2017. Június 26. - 15:03:23 »
Mennyire érdemes belekezdeni?

Ha jól érzem, a bogár már beültetődött a füledbe. Így azt mondanám, hogy maximálisan érdemes belekezdeni. Én is megtettem, jó is lett a cucc. Elosztogattam 4 felé, mert sok lett. A 4-ből 3-an már kértek volna ráadást.

Nem nehéz megcsinálni, 2-3 hét türelem és kész. Mi gátol?

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Egyéni receptek
« Válasz #664 Dátum: 2017. Június 26. - 15:11:27 »
Ja, én a pamacséspengés receptből indultam ki:

http://pamacsespenge.blog.hu/2010/11/16/bay_rum

De a fűszerolajok helyett igazi fűszereket használtam. Tehát: fahéjrudat, szegfűborsot, narancshéjat. Bay olajat vettem, azt nem tudtam és nem is akartam helyettesíteni.

De nem tipikusan nyári illat. Fűszeres, édes, nehéz. Én szeretem. Csíp, mint a veszedelem, de azt is szeretem.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Egyéni receptek
« Válasz #665 Dátum: 2017. Június 26. - 15:31:14 »
Igazából csak a babér miatt vágnék bele. Szép növényke, jól érzi nálunk magát, de a főzelékeken és egy-két kaján kívül nem igazán használjuk semmire. Megörültem, hogy a főzésen kívül létezik más alternatíva is a felhasználásra. A dilemmám, hogy mivel ez nem az autentikus összetevő (bár van olyan gyári cucc, aminél ez van feltüntetve), nem akarok csinálni valami használhatatlan löttyöt. Akkor inkább megisszuk a rumot mojitonak :D

Nekem is ez a tervem, hogy igazi fűszerekkel készíteném. Rum, babérlevél, fahéjrúd, szegfűbors, szegfűszeg, narancshéj és ennyi...

Nem elérhető GPF

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 400
Re:Egyéni receptek
« Válasz #666 Dátum: 2017. Június 26. - 16:35:25 »
Sokat nem vesztessz! Próbáld ki!

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #667 Dátum: 2017. Július 22. - 12:24:04 »
Feljavitottam egy Nivea Cool Kick nevezetu lotion AS-t egy kis mentollal. Utos lett! Az illatat nem rontja el, mert a mentol 5 perc alatt teljesen elparolog a felvitel utan es mar nem erezni de a hatasa 15-20 percre megmarad. Kellemes husito hatasa van. Az eredetiben is van mentol de az inkabb tavaszi szello, most meg olyan teli vihar jellegu  :crazy:
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető Joey

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Egyéni receptek
« Válasz #668 Dátum: 2017. Július 22. - 19:48:12 »
Milyen illóolajat tettél hozzá?

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #669 Dátum: 2017. Július 22. - 23:45:08 »
Nem illoolajat hanem mentol kristalyt.
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #670 Dátum: 2017. Július 22. - 23:56:36 »
Nem illoolajat hanem mentol kristalyt.

Gyónd meg, honnan szerezted?
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #671 Dátum: 2017. Július 23. - 09:47:46 »
Asszony szerezte egy videki gyogyszertarban. Miert? Ez nem egy tiltott dolog. Vagy valamirol nem tudok?
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #672 Dátum: 2017. Július 23. - 10:17:59 »
Asszony szerezte egy videki gyogyszertarban. Miert? Ez nem egy tiltott dolog. Vagy valamirol nem tudok?

Én bármelyikbe mentem eddig be, gyógyszerkészítmény alapanyagot nem adnak el .  :censored: :thanks:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 675
Re:Egyéni receptek
« Válasz #673 Dátum: 2017. Július 23. - 20:27:55 »
Hát igen, én 3-ban jártam és elhajtottak ugyanígy. Nem tudom párom, hogy intézte el. Ha érdekel, megpróbálhatok szerezni neked is. 10 g 800 Ft volt, ami nem egy nagy tétel, ráadásul 10 g baromi sokáig elég lehet, mert alig tettem 100 ml AS-hez, és baromira "lehűtötte".
A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Egyéni receptek
« Válasz #674 Dátum: 2017. Július 23. - 20:32:46 »
Hát igen, én 3-ban jártam és elhajtottak ugyanígy. Nem tudom párom, hogy intézte el. Ha érdekel, megpróbálhatok szerezni neked is. 10 g 800 Ft volt, ami nem egy nagy tétel, ráadásul 10 g baromi sokáig elég lehet, mert alig tettem 100 ml AS-hez, és baromira "lehűtötte".

Természeteen vevő lennék rá!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici