Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 180748 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Új téma
« Válasz #105 Dátum: 2010. Március 03. - 10:41:25 »
Aztán az nem lehet, hogy ez a magisztrális díj kevésbé mennyiségfüggő, azaz nem sokkal több, ha nem 200, hanem 2000 grammot kevertet az ember?

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Új téma
« Válasz #106 Dátum: 2010. Március 03. - 10:57:43 »
Mivel én még nem kevertettem,így ha megyek, mindenképp megkérdem.Van is egy volt szomszéd gyógyszerész ismerősünk...lehet elmegyek abba a gyógyszertárba,hátha ott lesz...

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Új téma
« Válasz #107 Dátum: 2010. Március 03. - 14:10:42 »
Aztán az nem lehet, hogy ez a magisztrális díj kevésbé mennyiségfüggő, azaz nem sokkal több, ha nem 200, hanem 2000 grammot kevertet az ember?

A magisztrális díj a "kimérés és keverés díja", szóval alkalmanként (illetve adagonként) fizetendő, nem pedig mennyiségre szól.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Új téma
« Válasz #108 Dátum: 2010. Március 03. - 14:18:17 »
Csak jelzem aki olcsóbban meg szeretné úszni a kencét, a kence fő alkotórésze a babafürdető. Mentolt pedig nem kötelező bele rakni, kicsit ugyan vérkeringés javító, kicsit fertőtlenítő, kicsit hűsítő, de helyettesíthető például menta kivonattal, ami illóolaj formátumban bárhol megvehető ( otthon is nevelhető a menta), mindenesetre a babafürdetőből egy tégely-t receptre pár hónapja 150 Ft-ért vettem ( 400gr azt hiszem), úgyhogy léteznek alternatívák. Én a babafürdetőt keverem egy kis szója olajjal, vízzel, meg saját heccből egy kis parfümmel és így is akár teljesen "piacképes" a preshavem.  ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Új téma
« Válasz #109 Dátum: 2010. Március 03. - 14:27:30 »
Penge: a 150g meg az 50g (latin nevűek) azok mik? azok egy az egyben a "babafürdető"? Mentát tudok frisset szerezni az étteremből ahol dolgozom...mozsárban szétnyomatom és ott is a kivonat  ;D 8)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Új téma
« Válasz #110 Dátum: 2010. Március 03. - 19:14:14 »
morphin-

longball féle gyógyszertári recept eredetileg így szól

-Unguentum hydrophilicum anionicum 150 g. Ez egy a parafin olaj elszappanosított vegyülete. Nem szintetikus, ha jól gondolom.
-Aqua purificata 50 g Tisztítot víz ( desztvíz)
-Levomentholum 1 g  Menthol
-Camphora racemica 1 g Kámfor ( ez azt hiszem szintetikus és nem az eredeti fából nyert anyag, de nem vagyok benne biztos )

A kámfor és a menthol nem oldódik jól vízben ezért gondolom, hogy a fő alkotó eredeti zsírsavja nincs teljesen elszappanosítva, ezért hagy maga után egy kis olajos réteget.

Ezúton bocs Marcellustól, hogy az ő topicjában vegyészkedünk... 

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #111 Dátum: 2010. Március 03. - 22:00:25 »
A gyógyszertáros csaj, mikor először csak megkérdeztem, hogy egyáltalán vállalnak-e ilyen ott-kikeverős dolgokat, azt mondta, hogy ez kb 600 ft lesz. Aztán mikor bepötyögte a pénztárgépbe munkadíjjal, meg egyebekkel együtt ő is meglepődött, hogy 1000 fölött lett a végösszeg.

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #112 Dátum: 2010. Március 03. - 22:03:55 »
Amúgy én is gondoltam, hogy kikeverem magam a cuccot, de végülis győzött a lustaság.  :D Mondjuk még így is olcsóbb mint a Proraso preshave  ;D Amúgy a következő adagot szerintem megpróbálom majd én megcsinálni

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #113 Dátum: 2010. Március 03. - 23:21:21 »
morphin- ha friss tört mentát szeretnél a kenőcsbe tenni, megteheted, értelmét is látnám, mert így tuti natúr alapanyag, azonban arra készülj fel, hogy minden egyes borotválkozás elött ezt a műveletet el kell végezned, tartósítószerek nélkül nem fog menni egy egész tégellyel... ( egy pár nap és erjedésnek indul) Ráadásul a mentalevélből kivont ( kidesztillált ) illóolajra van csak szükség, a többi, növényi rostok, stb. csak rontanának a krém minőségén. Tudom, hogy kisker forgalomban lehet kapni ilyen természetes illóolajat, pár száz Ft és egy kis üvegcse (15ml) kitart kb 15 tégelyig... A 600 Ft-os magisztrálást, amit a gyógyszertár felszámol nem tartom reálisnak, kb 1 perc alatt ki lehet keverni a trutyit... Tégelye mindenkinek van otthon, desztvizet mindenki tud szerezni, megfelelő állagúra hígitani ( ezt egyszer illik felforralni a teljes csíramentesség miatt ) (figyelem csapvíz nem jó még forralás után sem!) és olyan illóolajat rak hozzá az ember akár keverve is, ami neki tetszik...( pl. gyógynövények, kamilla, stb. ) fel lehet további egyéni recept kikisérletekkel dobni a reggeli hangulatot... nagyon elrontani nem lehet, míg a fő összetevőnk a mosdókenőcs.           

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #114 Dátum: 2010. Március 04. - 10:40:46 »
Penge és ez a mosdókenőcs milyen néven megvásárolható, illetve hol?? Esetleg konkrét termék hely? Köszi  8)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #115 Dátum: 2010. Március 04. - 10:49:14 »
Sima babafürdető krém, minden gyógyszertárban kapható, sőt, receptre még olcsóbb. Ifjú lévén és így még gyermek híján neked ebben saját tapasztalatod nincs  ;), azt kell tudni róla, hogy a csecsemőket hosszú időn át nem „gyári” szappanokkal-tusfürdőkkel stb. fürösztjük, hanem ezzel a kíméletes és semleges krémmel.

Menta: a borotvakrémben-szappanban semmi idegen, szilárd anyag nem lehet! Gondolj bele, először is tele lenne az arcod apró zöld levéldarabkákkal. Aztán ugyanezt valahogy ki kellene takarítanod a pamacsból, ami még hagyján, de a DE borotva mindenféle rejtett és nehezen hozzáférhető részeiből is...
A menta helye a pociban, esetleg lime-mal, cukorral, fehér rummal a mojitós pohárban van! ;D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #116 Dátum: 2010. Március 04. - 10:59:12 »
Igen valami nuninak vagy nuniaticnak hívják, a mi gyerekünk is ezt használja az ekcémára hajlamos bôre miatt még mindig...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #117 Dátum: 2010. Március 04. - 11:49:04 »
Tudományosan Unguentum Hydrophilicum Nonionicum névre hallgat a mosdókenőcs, azt hiszem két vagy három gyártó készítménye fut ezen a néven.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #118 Dátum: 2010. Március 04. - 11:51:27 »
preshave-ről volt szó :D azt meg csak felkenem aztán le és kész...(vagy nem?) amúgy a mentát is meglehet csinálni úgy, hogy pép legyen...(vannak a konyhában elég jó ipari masinák) de mind1 nem akarok én kísérletezgetni. egyszerűbb ha először megcsináltatom,aztán ha jó a cucc,akkor variálom később itthon DIY  8)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #119 Dátum: 2010. Március 04. - 12:12:09 »
morphin felkensz egy kis mennyiséget, bedörzsölöd a bôrbe egy kissé és vársz, hogy hasson. Kb. addig mig a késen mintegy huszat húzol elôtte a bôrön. ...azt jöhet a pamacs a habbal rá.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici