Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164547 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #135 Dátum: 2010. Március 06. - 18:24:06 »
Igen, létezik, ilyen a létező legolcsóbb, a Müllerben lehet kapni 5-600 Ft-ért, illetve az Ecsetboltban is, ahol most voltál... Viszonylag kis átmérőhöz jó, érdemes elvinni hozzá a pamacsodat, vagy lemérni az átmérőt.



Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #136 Dátum: 2010. Március 06. - 18:26:18 »
Megjegyzem, ugyanazt az öreg Omegát előtte meg még több éven át nem is lógattam, és semmi baja nem lett ettől...  8)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #137 Dátum: 2010. Március 06. - 18:46:09 »
Bakker...el is felejtettem ott megkérdezni.Pedig nem is siettem...Müller legközelebb Vecsésen van.Oda lehet nem másznék el...majd vmelyik nap átugrom még a délihez akkor.A másik a timsó...ezt is ki szeretném próbálni,de 3-4ezer forintért találtam eddig csak.Rákeresve a gugli kidobott pár oldalt... többek közt ezt is : http://www.jomtom.hu/himalaja_deo_ko.html érdekes oldal...hirdeti : ,,Nálunk minden természetes."
Megnéztem pár terméket és van ami tetszik...hátha valakinek még megtetszik.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéni receptek
« Válasz #138 Dátum: 2010. Március 06. - 19:56:04 »
Vagy vehetsz DM-ben Balea pamacsot, 1100-ért, és adnak hozzá egy teljesen korrekt átlátszó tartót, amit még a falra is lehet ragasztani mert van ragacs a hátulján gyárilag
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Egyéni receptek
« Válasz #139 Dátum: 2010. Március 06. - 20:06:23 »
A másik a timsó...ezt is ki szeretném próbálni,de 3-4ezer forintért találtam eddig csak.

Milyen értelemben szeretnéd használni? Mint aftershave vagy csak mint "elsősegély"? Az utóbbihoz ugyanis nem kell feltétlen egy nagyobb tömb, hanem lehet kapni Rasierstifft vagy hasonló néven kis rúdban.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #140 Dátum: 2010. Március 07. - 01:44:52 »
Is-is...szval egy tömb jólenne.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #141 Dátum: 2010. Március 08. - 15:46:09 »
Igen, létezik, ilyen a létező legolcsóbb, a Müllerben lehet kapni 5-600 Ft-ért, illetve az Ecsetboltban is, ahol most voltál... Viszonylag kis átmérőhöz jó, érdemes elvinni hozzá a pamacsodat, vagy lemérni az átmérőt.

az imént jártam az ecsetboltban pamacstartót venni. Kösz a tippet!  8)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #142 Dátum: 2010. Március 18. - 17:53:11 »
Ma délután egészen más után kutatva elővettem egy régi vegyészeti könyvet. Kriterion (romániai) kiadás a '80-as évek közepéről, egy „becsűlletes” román szerző tollából, amúgy saját bevallása szerint magyarul irva. Nem véletlenül: a könyv négyötöde az Inzelt I féle Vegyireceptek ollózása.  ;D Amit viszont hozzátett, az sok esetben nem hülyeség. A köny cime: Vegyszerek a háztartásban. 465.o. Egészen véletlenül felütöttem a borotválkozáshoz használt szereknél és egyet rögtön meg is osztok a tisztelt társasággaal.

„ 12.9.4. Timsókő

-72 r. kr. timsót

-117 r kr. aluminium-szulfáttal zománcos edényben megolvasztunk. Az oldat tetejére kevés vazelinolajat öntünk, hogy a kristályviz eltávozását megakadályozzuk. Ugyanezen okból célszerű

-8 r. 1,241 fs.-ú kozmetikai glicerint is hozzáadni A folyékony masszába (nem tul melegen )

-3 r. 30 %-os formalint keverünk, majd kiolajozott rézformába öntjük. Ha szükséges, megfelelő nagyságra fűrészeljük és vizes korongon csiszoljuk.”

Ennyi, majd még bogarászom a könyvet, van benne még sok minden, hasonló cucc.  ;D

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Egyéni receptek
« Válasz #143 Dátum: 2010. Április 05. - 20:27:31 »
az olivaolaj alapúnak hol van a receptje?
így hirtelen nem találtam rá

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #144 Dátum: 2010. Április 05. - 20:35:55 »
az olivaolaj alapúnak hol van a receptje?
így hirtelen nem találtam rá

Itt, de egyébként olívaolaj+néhány csepp illóolaj konkrétan kb. 1 dl olaj+10-15 csepp illóolaj (ízlésednek megfelelően). Itt is él a szabály, hogy ami nyugtatja a bőrt (kamilla, citromfű, esetleg mentol, levendula, stb. ), az minden mehet bele.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető wmiki

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Egyéni receptek
« Válasz #145 Dátum: 2010. Április 05. - 20:43:47 »
kicsit részleteznéd?
mivel kevered össze, és hogy viszed fel? pamaccsal?
illóolajból ilyen 1Euro-s boltban 2 db-ot adunk féle van itthon (szantálfa, rose, opium?) az vajon jó bele?
...
hát nemtom...
lehet valamit nem jól csináltam, mert csak kézzel magamra kentem
végülis nem vágtam meg magam, le tudtam húzni mindenhol, de...
ragadt minden az olajtól, ráragadt a szőr, pengére, a csapra stb...

tény, hogy ez biztosan mentes minden káros anyagtól
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 05. - 22:17:42 írta wmiki »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #146 Dátum: 2010. Április 06. - 07:18:23 »
Annyi a lényeg, hogy extra szűz olívaolajat használj, az arányokat alább írtam. Illóolajból szerintem tökéletes az, amit írtál (gondolom, ha a belélegzése nem káros, akkor a bőrre kenése sem...  ;))

Ami a használatot illeti, én úgy csinálom, hogy a puhított szőrzetre (tusolás után, és/vagy forró törülközős "borogatás" után) kb. 3-4 cseppet rakok, azt kissé belemasszírozom a bőrbe. Ha túl sok lett, és nagyon olajos maradt utána a bőr, akkor forróvízzel leöblítem. Ezután jöhet a habosítás, lehúzás.

Ez ugye pre-shave, vagyis borotválkozás előtti szer. Borotvahab/szappan helyett nem hiszem hogy működik (igaz, még nem próbáltam).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #147 Dátum: 2010. Április 06. - 13:39:30 »
Azért abban nem vagyok biztos, hogy pl. a szintetikus illóolaj tökéletes, vagyis inkább biztos vagyok benne, hogy ha nem kerül az arcunkra még véletlenül sem fog irritálni, hatása azonban így kívülről nézve, leszámítva a nozális élvezeteket, számomra nagyon kétséges. wmiki, inkább ne rakj bele ilyet. Szója olajat is használhatsz, az pl. nem annyira viszkózus, de pl. a kukorica, vagy napraforgó olaj is számításba jöhet, persze nem a 260 Ft/l-es diszkontos változatok, azokat valószínüleg összecsapták, katalizálták stb.
Amiben saját tapasztalatom van illó olaj ügyben. A nem szintetikus narancs, citrom, grépfrút, karácsonyi ( szegfű és társai ) tehát a hidegen sajtolt természetes olajok, ezek közül, hogy egyet említsek INCI nevén: citronellol, ezekre én biza allergiás vagyok, i.e kivörösödik tőle a bőröm, viszketek stb. az eurós bolt 2-t egy euróért, nem lenne sok bizodalmam a képemre kenni...   

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Egyéni receptek
« Válasz #148 Dátum: 2010. Április 06. - 14:26:49 »
Közvetlen semmiképp nem tenném ezeket az olajokat bőrre, nagyon tömények. Esetleg valamilyen hordozóolajba (pl. szőlőmag- v mandulaolaj) keverve, kb 10 csepp/deci arányban, úgy is elég lesz.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #149 Dátum: 2010. Április 06. - 14:45:20 »
Közvetlen semmiképp nem tenném ezeket az olajokat bőrre, nagyon tömények. Esetleg valamilyen hordozóolajba (pl. szőlőmag- v mandulaolaj) keverve, kb 10 csepp/deci arányban, úgy is elég lesz.

Ha visszaolvasol 4 bejegyzést, pont ugyanezt írtam... :( (Ok. nem PONT ugyanezt, mert én olívaolajba kevertem...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici