Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 175788 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #285 Dátum: 2011. Október 03. - 12:15:07 »
@ Saxonrazor:

Ha kell info a HMBR-ről szólj nyugodtan... ;) (Asszonypajtással kutyultuk)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #286 Dátum: 2011. Október 03. - 14:06:45 »
azért én kíváncsi vagyok.. ugyanis ha asszonypajtással mi nekiállunk "kutyulni", abból bizony nem HMBR lesz! :fetreng:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #287 Dátum: 2011. Október 03. - 14:26:10 »
azért én kíváncsi vagyok.. ugyanis ha asszonypajtással mi nekiállunk "kutyulni", abból bizony nem HMBR lesz! :fetreng:

Megmutassam a Kedves Feleségednek, hogy kell ilyet "kutyulni"?  :fetreng: :fetreng: :fetreng:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Egyéni receptek
« Válasz #288 Dátum: 2011. Október 03. - 21:14:30 »
azért én kíváncsi vagyok.. ugyanis ha asszonypajtással mi nekiállunk "kutyulni", abból bizony nem HMBR lesz! :fetreng:

Megmutassam a Kedves Feleségednek, hogy kell ilyet "kutyulni"?  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

 :crazy:  :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #289 Dátum: 2011. Október 04. - 00:55:35 »
azért én kíváncsi vagyok.. ugyanis ha asszonypajtással mi nekiállunk "kutyulni", abból bizony nem HMBR lesz! :fetreng:

Megmutassam a Kedves Feleségednek, hogy kell ilyet "kutyulni"?  :fetreng: :fetreng: :fetreng:

Bármikor jöhetsz Imi, tudod nagyon jól... Hogy mész-e, na az már nem olyan biztos!  :sör: :fetreng: :fetreng:
Most különben is koncentrálj az építkezésre, Neked most az a dolgod! :crazy:

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #290 Dátum: 2011. Október 20. - 10:47:00 »
Edrose már több Pamacs és penge bejegyzésében foglalkozott a hazai borotvaszappan-készítőkkel. Sajnos eddig az derült ki, hogy van még mit finomítani a recepteken.
Keresgéltem a neten, és találtam még őt, mint házi borotvaszappant készítőt: http://vizisoap.blogspot.com/search/label/f%C3%A9rfi
Ha lejjebb görgetünk, háromféle borotvaszappant is találunk, egyik jobban hangzik, mint a másik.
Van-e esetleg valakinek tapasztalata velük?

FBP

  • Vendég
Re:Egyéni receptek
« Válasz #291 Dátum: 2011. Október 20. - 10:52:19 »
"Remélem jó úton haladok, és elérem a kemény és tartós habot...."
Talán akkor erről ennyit. Kísérletezni szabad, sőt, ajánlott...legfeljebb lesz egy jó arcszappanod (vagy több  :evil:), de addig is érdemesebb azoknál nézelődni, akik már bizonyítottak ezen a téren (ott sem biztos, hogy elsőre, másodikra...n-dikre megleled a magadét, de egyben bizonyos lehetsz: borotvaszappant kapsz)
 ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #292 Dátum: 2011. Október 20. - 11:25:33 »
Edrose már több Pamacs és penge bejegyzésében foglalkozott a hazai borotvaszappan-készítőkkel. Sajnos eddig az derült ki, hogy van még mit finomítani a recepteken.
Keresgéltem a neten, és találtam még őt, mint házi borotvaszappant készítőt: http://vizisoap.blogspot.com/search/label/f%C3%A9rfi
Ha lejjebb görgetünk, háromféle borotvaszappant is találunk, egyik jobban hangzik, mint a másik.
Van-e esetleg valakinek tapasztalata velük?

Gizussal télen-tavasszal leveleztem, küldött mintát, kipróbáltam, megbeszéltük - csak valahol, valamikor aztán abbamaradt a dolog, amikor újabb receptek alapján készült szappanokat érlelt. Az az érzésem, hogy ha lesz végre jól működő magyari kézműves szappan, az az övé lesz. És lehet, hogy ezek már azok, ki tudja. De most, hogy így eszembe juttattad, írok is neki, hol tart.  ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #293 Dátum: 2011. November 28. - 23:53:36 »
Nos, a mai napon elkészült a saját bay rumom!  :borz1:
Az edrose-féle recept amcsi eredetijét követtem, pici módosításokkal. A fűszereket két hétig áztattam, csak a bay olaj ment bele készen (angol ebayes eladótól rendelve). Összehasonlítási alap egyelőre csak a sunburyboy (barbershop.blogspot.com) által készített cucc. Na annál az enyém narancsosabb, mondhatni a narancs dominál, a szegfűborsot lehet, hogy porítva kellett volna beleadni, vagy csak többet, és bay olajból is esetleg mehetne még (ezt utólag is lehet korrigálni). A szűréshez lehet, hogy tényleg kellett volna még egy szűrő, ez egyelőre elég zavaros (bár egyenletesen apró részecskékkel), meglátom, hogy ülepedik-e, vagy konstans dologról van szó. Fílingre kevésbé harapós, valszeg kevesebb az össz-alkohol-tartalma.
A recept tehát így volt:
1 dl vodka (ukrán, Kárpátaljáról)
2 evőkanál győri likőrgyáras rum (na itt gondolom sokan felszisszennek - nem, ez nem aroma, hanem tényleg rum, bár kétségtelenül itthon a legolcsóbb)
1/2 rúd fahéj (túl soknak gondoltam az 1-et, lehet, hogy hiba volt)
5 szem szegfűbors (ld. fent, lehet, hogy őrölt kellett volna)
1 kis narancs héja lereszelve
24 csepp bay olaj (ebből is lehet, hogy mehetett volna még).
Az összkép mindenesetre azért bay rumos, de egy kicsit üdítőbb, narancsosabb. Hétvégén indul a nagyobb batch a haveroknak, aztán az újévben már esetleg a fórumtagok is kapnak belőle  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #294 Dátum: 2011. November 29. - 07:14:14 »
Saxonrazor:

Az Ed -féle Bay Rum alatt a fórumosat érted? (Csak mert azt mi kevertük az asszonnyal. ;))Az eredeti recepthez képest mi is eléggé variáltunk vele! A narancs+fahéj a HMBR-ben is igen "átütő" volt, ezért kezdtük el emelni a Bay-olaj mennyiségét...

(Ha esetleg gondolod, egy kis barterben benne lennék, további okulásunk előremozdítására!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #295 Dátum: 2011. November 29. - 23:22:11 »
Szegény Imi, most megtapasztalja a sajtó hatalmát: sokan hozzám, a mezei notáriushoz kötik a házi bay rumot!   ;D

A pontosság kedvéért azért persze azt is tegyük hozzá, hogy az eredeti ötletgazda és fő alapanyag-beszerző dhorvath volt.  ;)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #296 Dátum: 2011. November 30. - 00:04:12 »
Ma kipróbáltam kombóban a Lush Prince-szel - egyre jobban szeretem ezt a krémet. Ha a késsel már kicsináltam a nyakam, ezzel egy borotválkozás szinte gyógyír. A bay rummal együtt pedig narancs illatfelhő vesz körül...  ::)  :borz2:

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #297 Dátum: 2012. Január 19. - 09:30:40 »
Már korábban irtam egy Romániában kiadott magyar nyelvű háztartási vegyianyagokról szóló könyvről. Tegnap kipróbáltam egy receptet unalmamban. Bár receptnek tulzás nevezni, hiszen a borotvaszappan előállitásáról annyit ir, hogy pipereszappant bórax és alkohol jelenlétében megolvasztunk. Én egy sulyszázalék alatti bóraxot használtam szappant pedig egy tisztának tűnő cseh mosoószappant. Alkohol gyógyszertári. Az eredmény egész jó lett. Állagában nagyon hasonlit az Arko-ra. Tegnap minden előkészités nelkül (semmi forró törcsi, egyéb krém) próbáltam ki. Tulajdonképpen csak az arcon habositást akartam ellenőrizni. Aztán csak elővettem a Sztolicsnaját(nem a vodkát...:)). Az eredmény 10-es skálán 9-es.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #298 Dátum: 2012. Január 19. - 09:37:01 »
pipereszappant bórax és alkohol jelenlétében megolvasztunk
Minek az egész falut áthívni egy kis olvasztgatáshoz, elég, ha csak az alkohol van jelen...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:Egyéni receptek
« Válasz #299 Dátum: 2012. Január 19. - 09:45:09 »
Már korábban irtam egy Romániában kiadott magyar nyelvű háztartási vegyianyagokról szóló könyvről.

Ha nagyon ragaszkodsz az originál összetevőkhöz tudok adni háziszappant is ami történetesen Erdélyből származik. Le sem merem írni, hogy milyen zsiradékból készült...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici