Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 176616 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #345 Dátum: 2012. Április 25. - 17:52:30 »
Biztosan gyógyszertára válogatja (ezt eddig is tudtuk, hogy ahány gyógyszertár, annyi történet). Imi legközelebb kézenfoglak és megyünk együtt a gyógyszertáradba...  :fetreng: :sör:

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Egyéni receptek
« Válasz #346 Dátum: 2012. Április 25. - 18:54:20 »
Gyerekkoromban ez volt a kör:

Patikába salétromért, gazdaboltba kénporért, írószerbe faszénért. Délután meg lőttük a rakétákat ezerrel. Nem tudom manapság adnak-e pl salétromot patikában? Ha már algopirint se adnak vny nélkül, akkor...

Ha nem tolóerő kellett, hanem csak nagy hang, akkor meg festékboltba aluminium-pigmentért meg ólom-oxidért. Nem tudom ki ismeri, brutál elegy. Vannak még ilyen jófajta porfestékek?

Sokáig dolgoztam építőiparban, ahol a régi kőkorlátokat rendszeresen sósavval puceváltuk. De a bolti nudli volt, muszáj volt beszerezni ismerős által gyógyszergyárból iparit. Valami harmincakárhány százalékost.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #347 Dátum: 2012. Április 25. - 19:14:59 »
Áh ez mind kizárva... a faszén is hamisított.. mármint most ki?  ;D Salétromsót legutoljára a felvágottban láttam nitritespácsó formájában... (ejtsd nitritespácsó) így hívtam egész 35 éves koromig... utána már nem merték kiírni, lett belőle E252 vagy hasonló...

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Egyéni receptek
« Válasz #348 Dátum: 2012. Április 25. - 19:43:39 »
Azt hittem, én vagyok az egyetlen alulképzett, aki pácsónak mondta a pác-sót.  :fetreng:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #349 Dátum: 2012. Április 25. - 20:29:55 »
Ez nem alulképzettség, kérem szépen!  ;D így hívták! Az volt alulképzett, aki tudta mit eszik... :fetreng:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #350 Dátum: 2012. Április 25. - 20:41:38 »
Hogyan kell használni? Minket minden tavasszal ellepnek a hangyák, ha lehet, ezúttal én szeretnék győzni...

A mentol, kámfor.. hát veszélyesnek nem mondanám, bár mindkettő gyilkos a hangyák ellen...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #351 Dátum: 2012. Április 25. - 22:13:57 »
Minket minden tavasszal ellepnek a hangyák, ha lehet, ezúttal én szeretnék győzni...
BioKill, Bábolna
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Egyéni receptek
« Válasz #352 Dátum: 2012. Április 25. - 22:43:51 »
Hogyan kell használni? Minket minden tavasszal ellepnek a hangyák, ha lehet, ezúttal én szeretnék győzni...


Le kell szokni a mezőn történő romantikázásról, vagy alaposan körül kell nézni, hogy ne bolyba feküdjetek.  :evil:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Egyéni receptek
« Válasz #353 Dátum: 2012. Június 25. - 15:07:41 »
A mai napon lereszeltem egy Wilkinson stick-et, tálkába belenyomkodtam. Közben azon gondolkodtam, hogyan lehetne a borotvaszappanokat egyéni ízlés szerint tovább illatosítani, alakítani. Sokszor nem használok borotválkozás után semmit, csak hideg vizet, timsót, így szeretnék egy olyan b.szappant, aminek viszonylag hosszabb ideig megmarad az illata.

Most a levendulára vagyok rápörögve, amivel kapcsolatban tegnap beszéltük is itt a fórumon, hogy inkább a hosszabb illat levendulás AS-el, ASB-al, vagy kölnivel biztosítható.

Reszelés közben az a perverz gondolatom támadt, hogy mi lenne, ha a wilki sticket valahogy megbolondítanám egy kis levendulával. Az én orrom most azt mondja, nem veszne össze a két illat.  A kivitelezésnél persze már gondolkodóba estem.

Mi lenne szerintetek, ha mondjuk egy ilyen reszelő - tömködő szeánsz alkalmával a borotva szappan közé reszelnénk valamilyen arányban más, természetes összetevőkből álló illatos szappant? Mondjuk itt megvan a veszély, hogy a másik rontaná a b.szappan teljesítményét, kevésbé jól adná a habot, szárítana stb.

Esetleg illóolaj hozzáadásával jobb lenne az eredmény? Nem tudom, erre van-e tapasztalatotok, egyáltalán hol kapni ilyet, vagy az egész küldetést hogyan látnátok kivitelezhetőnek?

Köszi a segítséget! :)

üdv: Dani

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #354 Dátum: 2012. Június 25. - 15:35:35 »
Próbálkozzál ezzel, azzal!
Szerintem a reszelés nem tesz jót a szappannak.
Túl nagy lesz a belső felülete, kioldódnak belőle dolgok a fölös víztől.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Egyéni receptek
« Válasz #355 Dátum: 2012. Június 26. - 14:21:02 »
A sajtreszelőn csináltam, elég pici darabok keletkeztek így, pár csepp víz kellett hozzá csak. Az az előnye viszont így megvan, hogy a tégelyt amibe beletettem, le tudom zárni.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Egyéni receptek
« Válasz #356 Dátum: 2012. Június 27. - 20:16:21 »
Nos, srácok, ahogy mondani szokás elhatározásomat tett követte, és készítettem egy hibrid szappant. :) Az áldozat viszont nem wilki stick volt, hanem egy Mühle aloe vera kisszappan és egy levendula Yamuna natúr szappan. Rossmann-ba vettem.

http://www.biokucko.com/product.php?id_product=376

Sajtreszelőn lereszeltem a levendula felét, és a mühle-t is. A mühle-nek körülbelül a háromnegyede volt meg. Szárazon összekevertem őket, és gyógyszertáras kis fehér dobozba letömörítettem, kb 4-5 csepp víz ment hozzá összesen. Jó illata lett, és persze rögtön utána ki is próbáltam. :) Első tapasztalat szerint jó habot adott nagyon, könnyen\gyorsan, nem szárította az arcom, megfelelően siklott rajta a LORD borotva Lord pengével. Pár nap tesztelés után kiderül a továbbiakban is ilyen jó-e. Most egyelőre tudom ajánlani, tetszik a dolog!


Nem elérhető Lacus_65

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1046
Re:Egyéni receptek
« Válasz #357 Dátum: 2012. Június 27. - 20:32:21 »
Én nemrégiben felolvasztottam melegvízbe tett tálban egy Glicerines-Mézes mosdószappant.
Egy mázas edényke aljába kicsavartam két levél aloe verát, egy kevés extra szűz olívaolajat tettem hozzá, s beletörtem citrus illatosítású szappanmintákat. Ehez hozzáöntöttem a felolvasztott szappant, s amíg keverhető volt, aloe-verás illóolajat csepegtettem hozzá keverés közben.

Az illata szerintem kellemes, a habja egy DE borotválkozáshoz még jó, a lassabb késes arcsimításra már nem elég tartós.
A habja dús, jól síkosít, hidratál.

A habkészítéshez jól el kell találni a vízmennyiséget.

Összességében meg vagyok elégedve az eredménnyel.

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Egyéni receptek
« Válasz #358 Dátum: 2012. Június 28. - 14:02:09 »
Lacus, jól hangzik ez a megoldás is. Egyébként még tervezek összerakni egy citrom illatú szappant is, kíváncsi vagyok, hogy fog majd sikerülni! :)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #359 Dátum: 2012. Július 21. - 18:05:26 »
Gyógyszertári ügyekben egy ideje az dívik, hogy nem (v)akaródznak adni sok helyütt szinte semmilyen "vegyszert". >:(
Én többféle naturkozmetikumot kutyulgatok itthon magamnak (nem csak borotválkozós szereket).
Tehát sokféle alapanyagra lenne szükségem, pl. kaolin, citromsav, borax, sztearinsav, stb.
Úgyhogy a "patikája válogatja" kifejezés lassan elavultá válhat a szerint, hogy "egyikben kapható, másikban meg nem" az adott készítmény. Ugyanis, állítólag központilag megtiltották, hogy patikákban/gyógyszertárakban árusítsanak ilyeneket! :o
A többedik (budapesti) patika meglátogatása és faggatózás után derült ki ez, bár addig is furcsa/értetlenkedő arcot vágtak majd minden esetben, ha különböző kozmetikai alapanyagokat akartam beszerezni. Most azt mondják, hogy a rendelet miatt nem tarthatnak/adhatnak ilyen"alapanyagokat" magánszemélyeknek (bár biztosan van nekik), hanem csak gyártóknak!  > :( :o
Bár szerintem a "kozmetikai gyártók" nem patikából szerzik be pl. a többszáz kilónyi sztearinsavat. : :-[

Glicerint valóban  már nehéz beszerezni patikákból, de itt még él a "patikája válogatja" eset.
De pl. webshopokban, láttam 1 litert is árusítani gond nélkül. Nem is volt nagyon drága.
A többi szer ami nekem kellene, szintén neten megrendelhető, de a patikai sokszor olcsóbb volt eddig.
A c vitaminról - és több másikról pl. D-vitamin - az a személyes véleményem, hogy csak nagy dózisban ér valamit pl. a vitakinges 1000 mg.-os adagolásban. Vagy Színtiszta aszkorbinsavat kell beszerezni, az még jobb áron van. Vannak is ilyen helyek ahol ezt kapni zsákos kivitelben. Bár lehet hogy nem a legtisztább anyag.

Szóval, haladunk a szép új világ felé...
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici