Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 176085 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #150 Dátum: 2010. Április 06. - 14:52:39 »
Penge,

én kevertem ilyen olajat, és nekem bevált. Azt nem tudom, hogy szintetikus volt-e az az illóolaj, amit belekevertem. Természetesen nem ettől várom a "megdicsőülést", kellemes illatot szeretnék elérni vele, ezt a kritériumot teljesítette. Irritációt nem tapasztaltam, de ez persze csak a saját tapasztalatom. (Wmiki kérdezte a receptet, én pedig leírtam Neki...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

PaT

  • Vendég
Re:Egyéni receptek
« Válasz #151 Dátum: 2010. Április 06. - 14:54:02 »
Én is azt javasolnám, hogy csak minőségi illóolajat tegyetek a keverékbe, ha már tesztek. 1 hónapja vettem babafürdető krémet a patikában, kevertem hozzá minőségi olívaolajat, majd egy pár csepp illóolajat, valamilyen magyar gyártmány volt.

Egyszer kentem az arcomra, és közel két hétig folyamatos gyulladásban voltak a szőrtüszőim. Nagyon megijedtem, hogy nem fog elmúlni, vagy hegesen gyógyul majd, és még most is van nyoma, helyenként vörös az arcom a hatalmas pattanások helyén, de a többség begyógyult.
Nagyon meg kell nézni, hogy mit teszünk bele a krémbe. Én leginkább semmit innentől, nem kísérletezgetek.

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Egyéni receptek
« Válasz #152 Dátum: 2010. Április 06. - 21:39:30 »
Engedelmetekkel én is hozzá szólnék, kipróbáltam az extraszűz olívaolajat borotválkozás előtt, illóolaj helyett a kedvenc kölnimből (brut33) tettem hozzá pár cseppet. Fürdés után pár cseppet bemaszíroztam az orcámba, majd jött a borotválkozás.
Nagyon nagy különbséget nem tapasztaltam, de , hogy nem ártott az biztos!  ;)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Egyéni receptek
« Válasz #153 Dátum: 2010. Április 06. - 21:48:27 »
Én szintén ma gyártottam extra szűz olívaolajból egy kis levendulás illóolajjal preshavet. De én sem tapasztaltam különösebb javulást. Bár ártani nekem sem ártott!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #154 Dátum: 2010. Április 09. - 22:24:23 »
Ha jól emlékszem, ez a "recept"még nem volt:

After-Shave a patikából:
100,0 g Alcoholum (70%-os)
50,0 g Aqua destillata
10,0 g Tinctura camomillae
2,5 g Mentholum
20,0 g Spiritus salicylatus

Nem tudom, most mennyibe kerülhet, az írás amiben találtam (rendezgettem az archív anyagaim... ;D) 2007-es, és akkor volt kb. 800 Ft.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Egyéni receptek
« Válasz #155 Dátum: 2010. Április 09. - 22:59:26 »
ja, a szaliciles alkohol - kamaszkoromban ezzel szárítottam(égettem) le a pattanásaimat.  ::)

elég aggresszív cuccnak tűnik a kamillakivonat ellenére is  :-\

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Egyéni receptek
« Válasz #156 Dátum: 2010. Április 10. - 07:40:00 »
ja, a szaliciles alkohol - kamaszkoromban ezzel szárítottam(égettem) le a pattanásaimat.  ::)

elég aggresszív cuccnak tűnik a kamillakivonat ellenére is  :-\
Bőrkeményedésre, tyúkszemre is ezt adják...szerintem az "orrodat is tisztíccsa"  ;D

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #157 Dátum: 2010. Április 10. - 11:12:50 »
Ha jól emlékszem, ez a "recept"még nem volt:

After-Shave a patikából:
100,0 g Alcoholum (70%-os)
50,0 g Aqua destillata
10,0 g Tinctura camomillae
2,5 g Mentholum
20,0 g Spiritus salicylatus

Nem tudom, most mennyibe kerülhet, az írás amiben találtam (rendezgettem az archív anyagaim... ;D) 2007-es, és akkor volt kb. 800 Ft.

Ez mennyire tutkó mix? Használja valaki? Mert nekem lassan kifogyóban a kedvenc kis Oriflame-es AS krémem...más pedig nincs itthon amit szeretek,max a timsó.De azt ritkábban használom.(Oriflame 50ml 1800Ft kb. rablás,én mondjuk ajándékba kaptam régebben)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #158 Dátum: 2010. Április 12. - 03:07:10 »
Szerintem jól hangzik.
Ez a lenti after 49% m/m alkohol (spiritus salic. ez is kb 70% alkohol), a kamillakivonat, ha természetes párlat, nagyon rendben van, mentol is jót tesz 1-2% ban, a szalicil sav meg régi szer gyulladásra. Egy kis glikol, glicerin és pantenol ( vagy ezek alternatívája) hiányzik ápolásra és utánzsírzásra, és egy kis parfüm, de innentől megint új recept lenne. Véleményem szerint ez a gyógyszertári cucc összetevők tekintetében kicsit puritán, de nagyon is használható lehet.   

Nem elérhető farfuridi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Egyéni receptek
« Válasz #159 Dátum: 2010. Május 04. - 11:26:22 »
Üdv mindenkinek, különösen longballnak!

Az a kérdésem, hogy a Proraso pre krémmel összehasonlítva mennyire hatékony az átalad kikísérletezett gyógyszertári változat, mennyire hűsít? Persze fogalmam sincs a Proraso összetevőinek arányáról, és nem vagyok gyógyszerész, de így első látásra az 1 g mentol kicsit kevésnek tűnik az összesen 200 g keverékhez képest. Van valakinek tapasztalata erről?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéni receptek
« Válasz #160 Dátum: 2010. Május 04. - 12:10:08 »
Üdv a fórumunkon farfuridi! :)
Nekem is gyanús volt az 1 gr, ezért kettőt kértem az enyémbe, de az 1 gr szerintem épp elég bele mégis.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Egyéni receptek
« Válasz #161 Dátum: 2010. Május 04. - 13:06:23 »
Az 1gr annyira elég, h ha a szemed közelébe kerül, már könnyfakasztó hatása van :)
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető farfuridi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Egyéni receptek
« Válasz #162 Dátum: 2010. Május 04. - 13:14:28 »
Köszönöm a válaszokat, akkor mihamarabb ki is próbálom!

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Egyéni receptek
« Válasz #163 Dátum: 2010. Május 04. - 13:27:19 »
Köszönöm a válaszokat, akkor mihamarabb ki is próbálom!
csak ajánlani tudom.... nekem pre és after egyben és karácsony óta most vagyok a fél tégelynél
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéni receptek
« Válasz #164 Dátum: 2010. Május 04. - 18:38:32 »
Nekem is van, minden borotválkozás előtt felkenem...olyan mint a körömvirág krém, amit izomlazításhoz használnak(legalábbis az illata).Tényleg ne kend a szemed alá, mert hamar könnyezni kezdesz.(enyémben is csak 1g mentol van)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici