Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 176768 alkalommal)

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Egyéni receptek
« Válasz #360 Dátum: 2012. Július 21. - 18:38:57 »
Télen vettem aszkorbinsavat, eszegettem bőven és csak addig voltam megfázva, míg ettem .  :evil:
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Egyéni receptek
« Válasz #361 Dátum: 2012. Július 23. - 10:55:29 »
A C-vitamint tök felesleges túladagolni, csak a vesédet terheled vele, vagyis kipisiled. A Vitakinget meg ne nagyon emlegessük, kiráz tőle a hideg tőle, és társaitól.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #362 Dátum: 2012. Július 23. - 11:03:48 »
A Vitakinget meg ne nagyon emlegessük, kiráz tőle a hideg tőle, és társaitól.
Miért?

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Egyéni receptek
« Válasz #363 Dátum: 2012. Július 23. - 12:03:23 »
1000 mg-ot azért ne vegyünk túladagolásnak. A napi ajánlott beviteli érték meg egyszerűen nevetséges, de ez nem csak a C vitaminra értendő, hanem a legtöbb másikra is.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Egyéni receptek
« Válasz #364 Dátum: 2012. Július 23. - 13:43:21 »
Miért nevetséges a napi ajánlott bevitel? Nem az ujjukból szopták az érintettek. Viszont a vízben nem oldódó vitaminok esetében a túladagolásnak igencsak vannak következményei. Ebben tartom hunyónak a Vitakinget, illetve egyéb kapcsolatai kapcsán, de az nem tartozik erre a fórumra.

A véleményem, bevallom, nem teljesen saját, csak felmenők érintettek szakmailag, az ő rálátásuk és véleményük, ami nem tűnik éppen megalapozatlannak, befolyásol engem is.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Egyéni receptek
« Válasz #365 Dátum: 2012. Július 23. - 16:18:40 »
Miért nevetséges a napi ajánlott bevitel? Nem az ujjukból szopták az érintettek. Viszont a vízben nem oldódó vitaminok esetében a túladagolásnak igencsak vannak következményei. Ebben tartom hunyónak a Vitakinget, illetve egyéb kapcsolatai kapcsán, de az nem tartozik erre a fórumra.

A véleményem, bevallom, nem teljesen saját, csak felmenők érintettek szakmailag, az ő rálátásuk és véleményük, ami nem tűnik éppen megalapozatlannak, befolyásol engem is.
A napi beviteli érték azért nevetséges, mert az alapján állapították meg, hogy mennyi kell az adott vitaminból MINIMÁLISAN, hogy megakadályozzák az adott vitamin hiánybetegségét. C vitamin esetében 60 mg kell naponta ahhoz, hogy valaki ne legyen skorbutos. Arról persze már nem szól a fáma, hogy egy ideje már nem barlangokban lakunk, és kicsit több káros tényező játszik szerepet az életünkben mint mondjuk 100 évvel ezelőtt, elég csak a passzív dohányzást, vagy az autók által kibocsájtott kipufogógázt említeni.
A C vitamin ráadásul az egyik legjobb antioxidáns, mint írtad vízben oldódó vitamin, túladagolása esetén (ami extrém, bőven 10 gramm fölötti mennyiségnél fordulhat elő) hasmenés a legdurvább tünet (persze mivel ilyen mennyiségű aszkorbin sav elég rendesen ingerli a gyomor nyálkahártyáját).
Szent-Györgyi Albert pl napi 1g-ot szedett már akkor, betegség esetén pedig megemelte 8 g-ra. Nem 30 évesen halt meg.
Sajnos nagyon kevesen értik meg, hogy hiába a napi beviteli érték, az lényegében akkor lenne elég, ha egy oxigénsátorban élnénk, és semmilyen káros hatás nem érne minket. És igen, a zsírban oldódó vitaminoknál is az ANBÉ többszöröse kell, főleg a sportoló, és/vagy dohányzó emberek esetében.
Érdemes amúgy utánaolvasni, kutatásokat, teszteket keresni ezzel kapcsolatban, szerintem legalábbis fontos, és hasznos.
Ha már a vitakingnél tartunk én inkább a béres csepptől és a társaitól ráz ki a hideg, akik egy csecsemőnek is kicsinek mondható dózist árulnak csillagászati árakért.
Vitázhatnánk még arról, hogy miért jó a gyógyszergyártóknak az hogy az átlag ember tudatlan ilyen téren, de ahogy írtad ez tényleg nem tartozik a fórumra.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #366 Dátum: 2012. Július 23. - 16:56:38 »
Túlzásba vinni sem kell a C-vitamint. Ha valaki rendszeresen 1g-ot szed naponta( ráadásul a szintetikusan előállítottat) az meg vesekőhöz, meg veseelégtelenséghez vezet. Egyébként én erről a 60mg/napról sem vagyok meggyőződve. Lehet Pisti néninek 60, de Marcsi bácsinak lehet elég a 35 is naponta. Mindenesetre egy átlagos citromot, ha héjastól levestűl lenyelünk, hozzájutunk 30-40mg C-vitaminhoz. Egy marék retek, hozzáad még vagy 20-at, nem beszélve az esti sörről, amivel megint 10 hozzájön. Szóval összejön az az irányadó 60 bőven, nem kell izgulni. Tegye fel a kezét, aki mostanában találkozott skorbutos emberrel. ( Én régebben igen, mostanában nem). Arról nem is beszélve, hogy az evolúcióban kívánatos egyedek szervezete, simán alkalmazkodik az oxigénsátorhoz, de a kipufogógázhoz is, ez a 60mg ez egy olyan változó, hogy nem kell komolyan venni, sok zöldséget, gyümölcsöt, sőrt, bort és borotvát tessenek venni, kerülni a szintetikus ascorbinsavat oszt kb. ennyit a C-vitaminról, beszélgessünk inkább az etoxilált alkil poliglikoléterről, arról lefogadom semmit sem tudtok!  :crazy: 

Nem elérhető pintadam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
Re:Egyéni receptek
« Válasz #367 Dátum: 2012. Július 23. - 17:03:07 »
Túlzásba vinni sem kell a C-vitamint. Ha valaki rendszeresen 1g-ot szed naponta( ráadásul a szintetikusan előállítottat) az meg vesekőhöz, meg veseelégtelenséghez vezet. Egyébként én erről a 60mg/napról sem vagyok meggyőződve. Lehet Pisti néninek 60, de Marcsi bácsinak lehet elég a 35 is naponta. Mindenesetre egy átlagos citromot, ha héjastól levestűl lenyelünk, hozzájutunk 30-40mg C-vitaminhoz. Egy marék retek, hozzáad még vagy 20-at, nem beszélve az esti sörről, amivel megint 10 hozzájön. Szóval összejön az az irányadó 60 bőven, nem kell izgulni. Tegye fel a kezét, aki mostanában találkozott skorbutos emberrel. ( Én régebben igen, mostanában nem). Arról nem is beszélve, hogy az evolúcióban kívánatos egyedek szervezete, simán alkalmazkodik az oxigénsátorhoz, de a kipufogógázhoz is, ez a 60mg ez egy olyan változó, hogy nem kell komolyan venni, sok zöldséget, gyümölcsöt, sőrt, bort és borotvát tessenek venni, kerülni a szintetikus ascorbinsavat oszt kb. ennyit a C-vitaminról, beszélgessünk inkább az etoxilált alkil poliglikoléterről, arról lefogadom semmit sem tudtok!  :crazy: 
tudnál mutatni egy erről szóló egyértelmű tanulmányt?  :)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #368 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 08:52:29 »
Házilagos, illetve manufaktúrákban készülő As-ek és társaik:
http://www.etsy.com/search?q=aftershave&order=most_relevant&view_type=gallery&ship_to=ZZ&min=0&max=0&ref=auto1
http://www.etsy.com/search/handmade?q=shave&order=most_relevant&view_type=gallery&ship_to=ZZ&min=0&max=0&ref=auto2&explicit_scope=1

Nagyon szép kivitelű üvegek, hangulatos fotók...
Úgy látom nagyrészt natúr/bio alapanyagban nyomul az oldal...
Érdemes böngészgetni, sok jó dolog van. Sok terméknél van összetevői lista, de persze mennyiségek nélkül.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #369 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 10:50:02 »
Készített mostanában valaki Bay rum AS-t? Akár a PésP verziót.
Alapanyagok terén, pl. Bay levél és olaj, van beszerzési forrás esetleg valakinek tarsolyában?

Akár lehetne más ital összetevőket is alkalmazni, nyilván más hatásfokkal.
Pl. viszkiből is akár jót lehet alkotni. Hogy látjátok, valaki esetleg kotyvasztott ilyesmit?

Itt pl. erről értekeznek:
http://straightrazorplace.com/preshaves-aftershaves-colognes/65519-whiskey-scented-aftershave-recipes.html

Az Etsy.com-on látom már, hogy nagyon állat- és vegyszermentesek.
Itt is van Whiskey AS. De, ha jól értem a szöveget, elvileg Wihskey alapú, míg az összetevőknél azt írja alkoholomentes! ::)
Lehet, hogy a "+" tisztaszesz hiányára értik.
http://www.etsy.com/search/handmade?search_type=all&includes%5B0%5D=materials&noautofacet=1&q=whiskey+aftershave&ref=related&page=1
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #370 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 16:35:37 »
Készítettem már két nagyobb adagot is. A fürtös szegfűbors, vagyis bay leaf, a kulcsösszetevő kivételével minden van itthon, ami kell hozzá: narancshéj, szegfűbors, fahéj, rum, vodka stb. A bay leafet így bay olaj formájában egy ebayes angol eladótól vettem, tőle:
http://www.ebay.com/itm/10ml-BAY-LEAF-Essential-Oil-Pimenta-racemosa-/380373881541?pt=UK_Health_Beauty_Natural_AlternativeTherapies&hash=item58900cd2c5
én mondjuk 30 ml-t vettem, az sokáig kitart.

Nem elérhető Clown8931

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Egyéni receptek
« Válasz #371 Dátum: 2012. Október 08. - 14:53:11 »
Sziasztok házi arcszeszt hogy tudnék készíteni? mentolos illetve citromos illatú érdekelne.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Egyéni receptek
« Válasz #372 Dátum: 2012. Október 09. - 16:04:12 »
Jelentem, hogy a Longball féle pre krém ma, győrben, 1164 Ft-ba került.
Ebből persze a java a méregkeverés és a tégely.
Az 50 gramm víz 17 Ft.
Kámfor és a Menthol 5-5 Ft.
A 150 gramm fő összetevő asszem olyan 370 Ft volt kb.

Holnapra kész, remélem beválik. :)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #373 Dátum: 2012. Október 10. - 09:21:48 »
Sziasztok házi arcszeszt hogy tudnék készíteni? mentolos illetve citromos illatú érdekelne.

Szia,

Veszel alkoholt a patikába. Majd veszel citrom olajat vagy mentol olajat.

Pl: http://www.google.hu/imgres?um=1&hl=en&sa=N&biw=1202&bih=599&tbm=isch&tbnid=HHSLcM3EcDYr9M:&imgrefurl=http://gyogyulasom.hupont.hu/60/hazi-praktikak-mielott-dokihoz-fordulnank&docid=zbpgV2yuSTqJeM&imgurl=http://gyogyulasom.hupont.hu/felhasznalok_uj/1/3/130648/kepfeltoltes/aromax-citromolaj.kepppppjpg.jpg&w=250&h=250&ei=0yF1UMaOD4fjtQa15oCYBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=358&vpy=137&dur=34&hovh=200&hovw=200&tx=100&ty=110&sig=102726039788689452455&page=1&tbnh=119&tbnw=123&start=0&ndsp=22&ved=1t:429,r:2,s:0,i:76

illetve:
 mentolt a patikából.

A kettőt  (alkohol + mentol vagy/és citrom olaj) jól összekevered egy üvegbe.

Lehet kapni kis spriccelős flakont is fodrász kellék szaküzletekben, amennyiben "pumpás" figurára vágysz.

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Egyéni receptek
« Válasz #374 Dátum: 2012. Október 10. - 15:04:38 »


Topi cimbi!

Ezt az egyébként erősen puritán arcszesz receptet Te ki is póbáltad????   :crazy:   :fenek:


Reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici