Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 181800 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #375 Dátum: 2012. Október 10. - 15:08:07 »
Salmo,

Két évvel ezelött a szúnyogok ellen, nyáron, pecázáshoz készítettem egy löttyöt. Levendula olaj és alkohol (szesz) keveréke, melyet aerozolos flakonba (pumpás, a fodrászkellékestől) töltöttem. A peca végére igen kellemes illatom lett és a szúnyogok sem csíptek össze.

Éltársi üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #376 Dátum: 2012. Október 10. - 18:02:49 »
Topi- A kérdés elég elvont volt... letollyuk, hogy mit kentél magadra... és mennyire csíptek szét a szűnyogok :fetreng: de mit fogtál?

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Egyéni receptek
« Válasz #377 Dátum: 2012. Október 10. - 18:17:24 »


Egyrészt, igen mit fogtál, másrészt a puritánság nem elsősorban nem magukra az összetevőkre vonatkozott, hanem
az erősen elnagyolt hozzávalók pontos magadására..   :sör:
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #378 Dátum: 2012. Október 10. - 19:12:39 »
Kedves Éltársak,

Több alkalommal használtam sikeresen a löttyöt.

1,5 dcl 98 % alkoholba öntöttem bele a bolti, 10 ml-es levendula olajat.

Matchbotoztam, wobblerrel. (Szeretem a könnyű szereléket)  Keszegeket fogtam. Olyan jó sütnivaló (fél tenyérnyi) méretűeket.

Aztán akasztottam egy 2 kg körüli potykát. Abból, ha jól emlékszem halászlé lett  ;D

Hát így!

Éltársi üdvözlettel:
Toportyán

U.i.:
Persze lehet turbozni, keverni a löttyöt, de nekem a maga egyszerűségébe bevált. Hallottam olyanról is, idősebb, sváb horgásztársaimtól, hogy ecetes rongyot tettek a vállukra, illetve azzal legyeztek maguk körül, szúnyogűzőnek. T.i. nem szeretik azok az ecetet. Állítólag. Merthogy nem próbáltam.  ::)
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #379 Dátum: 2012. Október 10. - 19:26:14 »
IIIIJJJJ Kedves Topi éltárs!

Ejnye, itt valami nagyon nem stimmel... bocs, ha kötözködöm... de biztos horgászni voltál???  :fetreng:

Azt, hogy Match botoztál, elhisszük, hogy Wobblerrel, no ez már kezdi kizárni a dolgot... de, hogy wobblerrel keszegre, olyan tenyérnyiket???
Ez tényleg egyéni recept!  ;D Mekkora wobblert használtál? dehát... Műlégy méretűvel sem fogsz keszeget! ( de azt meg nem wobblernek hívják)  ;D Békés halak ám azok...  ;D
Én mikor horgásztam, örültem, ha rávetemedtek a girnyóra, esetleg csontira... de wobblerre?  :borz2: :fetreng: féltenyérnyi meg... csak úgy bedobom azt valamilyen hátuszonyban megakad alapon?  :crazy:

Várjuk a kiigazító történetet ugyanígy Kobold módra!  ;D

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #380 Dátum: 2012. Október 10. - 19:45:35 »
Elnézést a paronímáért!  ::)

Helyesbítek: nem wobbler, waggler!

Ilyen-e:



"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #381 Dátum: 2012. Október 10. - 20:22:30 »
no így már összeáll a kép. A wobbler VS keszeg konstelláció nekem is igen furán hangzott  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető kisfoo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéni receptek
« Válasz #382 Dátum: 2012. Október 13. - 21:15:52 »
Ma csináltam egy pre-shavét, olívaolaj alap, és hozzá néhány csepp fahéjolajat tettem...még jó hogy nem kevertem sokat, mert rájöttem hogy a fahéjolajra allergiás az arcom  :crazy: előtte persze a kezemen kipróbáltam, ott nem volt semmi pirosodás.
Még szerencse hogy nem mentem sehova, a fél nyakam, és a fél fejem, még a fülem teteje is teljesen piros volt :D és még azt hozzá teszem, hogy rendesen csípett is :D viszont DE-hez rendesen megpuhított :D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #383 Dátum: 2012. Október 13. - 23:41:06 »
 :fetreng: Bocs, de magas labda volt... Érzékeny bőrre fahéj, mint pre? Jó, hogy nem rögtön kapszaicinnel kezdted...

Próbáld azt az olivaolajat magában, ha nagyon nem bírod az illatát, akkor a szádon vegyél addig levegőt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető kisfoo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéni receptek
« Válasz #384 Dátum: 2012. Október 14. - 11:37:07 »
Nem gondoltam hogy ennyire érzékeny :D De igen, mostmár magában lesz az olaj :D alig van szaga, szóval nem vészes magában sem :)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:Egyéni receptek
« Válasz #385 Dátum: 2012. Október 14. - 11:57:26 »
Inkább kevertesd ki Longball receptjét.

Nem elérhető kisfoo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéni receptek
« Válasz #386 Dátum: 2012. Október 14. - 12:08:37 »
Mindenképp kipróbálom azt is.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #387 Dátum: 2012. Október 14. - 18:53:06 »
Ma csináltam egy pre-shavét, olívaolaj alap, és hozzá néhány csepp fahéjolajat tettem...még jó hogy nem kevertem sokat, mert rájöttem hogy a fahéjolajra allergiás az arcom  :crazy: előtte persze a kezemen kipróbáltam, ott nem volt semmi pirosodás.
Még szerencse hogy nem mentem sehova, a fél nyakam, és a fél fejem, még a fülem teteje is teljesen piros volt :D és még azt hozzá teszem, hogy rendesen csípett is :D viszont DE-hez rendesen megpuhított :D

Kedves kisfoo,

Oszt ha nem tetszik a lötty nem öntsd ki, mert el tudod  készíteni vele az alábbi ételeket:

Reggeli muffin

Hozzávalók:

    1+¼ bögre teljes kiőrlésű liszt
    ½ bögre Canderel por
    ½ teáskanál sütőpor
    ½ teáskanál fahéj
    ½ bögre mazsola
    1 bögre zabpehely
    1 nagy tojás
    3 evőkanál olívaolaj
    4 közepes répa, lereszelve
    ⅓ bögre zsírszegény tej
    1 érett banán

Elkészítés:

    A „száraz” hozzávalókat tegyük bele egy nagy tálba (liszt, Canderel, sütőpor, fahéj, zabpehely, ma­zso­la) és keverjük össze.
    Adjuk hozzá az olajat, a tojást, a tejet, a reszelt répát, és a villával összenyomott banánt. Keverjük össze!
    ¼-ig töltsük tele a muffin formákat, majd előmelegített sütőben süssük 180 fokon 20 percig.

Tabúle


Hozzávalók: 3 cs. petrezselyem, fél cs. fodormenta, 4 db paradicsom, 1 marék tört búza (burgul), 1 pohár citromlé, 1 pohár olívaolaj, minimum 2 fej hagyma, só, paprika, fahéj (ízlés szerint).

Elkészítés: Először a petrezselymet vágjuk apróra, azután mossuk meg a felvágott petrezselymet. (Persze a zöldfűszert aprítás előtt is meg lehet mosni.) A mentát alapos mosás után vágjuk fel. Facsarjunk rá egy kis citromlevet, hogy ne veszítse el a színét. Ezután vágjuk apróra a paradicsomot és tegyük egy tálba. Most jön a hagyma. Legjobb, ha kétféle hagymát használunk: a lila- vagy vöröshagyma mellé tegyünk bele zöldhagymát is. Egy teli kanál sót és egy kevés csípős vagy édes paprikát tegyünk a hagymához. Egy kis fehérbors sem árt. Vannak, akik még egy csipetnyi fahéjjal is ízesítik. A barna vagy fehér előfőzött burgul, azaz tört búza jól megmosva és kinyomkodva kerül a salátába. Ezután az egészet keverjük össze. Először a petrezselymet, majd a mentát. Azután jön a paradicsom és a hagyma, majd a tört búza, az olívaolaj és a citromlé.


Szfiha

Hozzávalók: a tésztához: 2 bögre liszt, 10 dkg vaj, egy kevés olívaolaj, só, egy kávéskanálnyi szárított élesztő, víz. a töltelékhez: 50 dkg darált bárányhús (melynek egyharmada faggyú!), 4 db nagy paradicsom, 2 db nagy fej hagyma, szezámpaszta, bors, őrölt koriander, fahéj, só, fenyőmag.

Elkészítés: A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, s addig gyúrjuk, amíg lágy tésztát nem kapunk. Majd kis ideig állni hagyjuk. Ezután sodrófával kinyújtjuk, és köröket szaggatunk belőle. A töltelék bárányhúsból készül, amelynek egyharmada faggyú, ezért ezt az ételt nem ajánljuk azoknak, akik ügyelnek a koleszterinszintjükre. Hozzáadjuk a felvágott paradicsomot, a kockára vágott hagymát, a borsot, az őrölt koriandert, a fahéjat és a sót. Az egészet összekeverjük és egy kis szezámpasztát adunk még hozzá.

Ezt követően mindegyik kis tésztakör közepébe egy kiskanálnyi tölteléket teszünk, majd négy oldalán összecsippentjük a batyukat úgy, hogy a töltelék középen szabadon maradjon. Végül mindegyiket fenyőmaggal díszítjük. Ezután olajjal kikenünk egy tepsit és ráhelyezzük a batyukat. Nagyon forró sütőben süssük!

Jó Étvágyat!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #388 Dátum: 2012. Október 14. - 19:20:46 »
Hú Topi... megyek a körömpörkölthöz!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #389 Dátum: 2012. Október 14. - 20:02:07 »
Hááát, ha érzékeny a bőröd, akkor inkább ne! (Nekem majd kifolyt a szemem, és cca. 2 óráig lángolt a bőröm, amikor felkentem)

Mindenképp kipróbálom azt is.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici