Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164246 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Egyéni receptek
« Dátum: 2009. November 21. - 14:09:29 »
Gratulálok longball, a késes elhatározásodhoz! Ha esetleg megosztanád a többiekkel is a saját magad által kikísérletezett pre shave krémed receptjét, biztos többen kipróbálnák. Én annak idején elkészíttettem a gyógyszertárban és elég jól bevált!  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Egyéni receptek
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 21. - 19:00:15 »
Üdv mindenkinek!

A közzétételnek semmi akadálya, mivel most van fogyóben előástam az eredeti számlát, abból adom meg az összetevőket(és nem tudálékosságból) latinul...:D. Tehát: - Unguentum hydrphilicum antionicum 150 g. -Aqua purificata 50 g. -Levomentholum 1 g. -Camphora racemica 1 g.  Májusban volt összesen a gyógyszertárban 1099 Ft. Meleg vizes vagy gőzös kezelés után használom, vékonyan bemasszirozva.
A késes borotválkozásra visszatérve: nekem az vált be, ha viszonylag sűrű habot keverek, kevés vízzel. A bőr előkészitését -borotvaszappan egyebek- nagyon fontosnak tartom. Valahol olvastam egy régi novellában, hogy az uriember a fürdőkádban alkalmazott egy asztalkát maga előtt és fürdés közben tíz, azaz 10 percig kevergette az arcán a habot borotválkozás előtt. De, mint írtam, a késes borotválkozás egy már meglevő tudás felelevenitése. És megy...

Üdvözlettel: longball


Helyesen: unguentum hydrophilicum anionicum. (A szerk.)
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 15:19:07 írta Rotbart »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Egyéni receptek
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 22. - 22:50:04 »
Üdv longball!

Engem nagyon érdekelne, hogy milyenek a tapasztalataid a gyógyszertári pre shaves megoldással. Csak azért kérdem, mert ami összetevőket leírtál, azok leszámítva az illóanyagokat, az egy az egyben a mosakodókenőcs (avagy babafürdető) receptúrája (parafinbázis kicsit elszappanosítva) ami az én tapasztalataim szerint, jó értelemben gyakorlatilag semmire, elméletben pedig mindenre jó! :-) Felületaktív hatása minimális, alig habzik, nem szárít, de nem is tisztít, kicsit utánzsíroz, de úgy írnám le, hogy az a full semleges krém, ami se nem árt se nem használ.. semmire.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Egyéni receptek
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 22. - 22:58:17 »
Üdv! Pontosan erről van szó: előre zsirozza a bőrt, a mentol kicsit hűsít és megnyugtatja...én a forró kendő után használom. Valóban ennyi az egész- a jó dolgok nagyon egyszerűek tudnak lenni. Most fogy el a májusban készitett 200 g. A szappanozás/borotválkozás után hidegvizes mosdást követően csak timsót használok.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Egyéni receptek
« Válasz #4 Dátum: 2009. November 22. - 23:55:56 »
Köszi!
Ki fogom próbálni! ha már így rátaláltál és javaslod. Még annyit, hogy az ezer Ft feletti vételár az nagyon húzósnak tűnik a 200gr-ra ( persze patika, +munka +tégely+ matrica +szívlélek ),  ipari kiszerelésben a higítatlan mosdókenőcs 60 Ft alatt van /200gr, és ha nálam is beválik, megpróbálok keresni valami alternatív forrást..

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Egyéni receptek
« Válasz #5 Dátum: 2009. November 23. - 20:52:09 »
Az összetevők a számla szerint alig 400 Ft-t tesznek ki. A többi a munkadij meg a tégely. Amugy a dolog ugy született, hogy amikor leborotváltam a szakállamat, kicsit érzékeny volt az arcom,  elmentem az ismerős gyógyszertárba, elvittem a Proraso pre-shave maradékot és a gyógyszertárossal kitörpöltük ezt. Érdekelte a dolog mert láthatóan erős szőrzettel és viszonylag vékony arcbőrrel volt megáldva. Ez lett belőle.. után(elő)zsiroz, hidratál, kicsit hűsit...egyszerű, de bevált.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Egyéni receptek
« Válasz #6 Dátum: 2009. November 23. - 21:11:02 »
Ha jól tudom akkor ezeket a gyógyszertári tégelyeket meg üvegecskéket vissza lehet vinni és akkor lehet spórolni rajta valamennyit.

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Egyéni receptek
« Válasz #7 Dátum: 2009. November 23. - 21:25:41 »
Hát...a számla szerint a műanyag tégely volt -39  Ft...hm...kimosni visszavinni...nem is tudom...:D

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Egyéni receptek
« Válasz #8 Dátum: 2009. November 23. - 21:35:06 »
Nekem alkohol van a gyógyszertárból, annak az üvegcséjével lehet többet lehet egy kicsivel spórolni. Ne de ki a kicsit nem becsüli... ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #9 Dátum: 2009. November 25. - 23:22:36 »
Ma volt egy kis időm délben és összedobtam longball receptjét, igaz picit dúsítottam rajta, legyen egy kicsit még zsírosabb hatású. Mentol hiányában  mentalevéllel próbálkoztam, de hát az csak és kizárólag frissen tépve ér valamit, (a fagyasztóból nem jó) úgyhogy egy adag ment a kukába. 5 csepp glicerint, 1 csepp szójaolajat és egy kis lemon illatot kapott még a mosdókenőcs, az egész pedig meleg vizzel hígítva landolt az arcomon. Két percig  masszírozás, majd lemos. Fürdő után úgy néz ki ez magában is nagyon hatásos, olyan nyári feelingje lett tőle a bőrömnek, de azért (be)lehúztam és megborotválkoztam DE-vel. Mivel maradt a krémből és nem akartam sem elrakni sem kidobni egy újabb perces masszáz majd úgy döntöttem, hogy nem rakok sem aftert, sem krémet, nézzük meg mi lesz. Most 23h van és nagyon köszöni, jól érzi magát a bőröm. Megerősítem longball receptjét és a mosakodókenőcsöt, ha másra nem is, de pre- és after- célra, utánzsírzásra is kiválónak tűnik. ( persze, csak ha holnap mégsem lennék tök kiütéses...  ;D de nem hiszem.

       

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Egyéni receptek
« Válasz #10 Dátum: 2009. November 30. - 20:20:15 »
Engem szappan recept érdekelne. Persze nemtom házilag mennyire lehet jó borotvaszappant készíteni. Szóval ha valaki tud ilyet az ne tartsa magában. ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #11 Dátum: 2009. November 30. - 20:29:35 »
Na, nem jó a Proraso?   8)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Egyéni receptek
« Válasz #12 Dátum: 2009. November 30. - 20:38:49 »
Jaj dehogynem meg vagyok vele elégedve, múltkor after shavet sem használtam utána, hogy még élvezhessem azt a hűsítő érzést amit kelt az arcomon. ;) Csak informálódom, érdekel a házi szappankészítés.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Egyéni receptek
« Válasz #13 Dátum: 2009. November 30. - 21:13:37 »
Van a neutrogenanak egy hipoallergen glicerinszappana, ami allitolag egeszen jol funkcional borotvaszappankent. A glicerin szappan elonye, hogy mikroban konnyen felolvaszthato, majd formaba ontheto. (Vigyazni vele, mert nagyon gyorsan felolvad, igy csak rovid idore szabad mikroba tenni, illetve a forro szappan csunya seruleseket tud okozni!). A felolvasztott glicerinszappanhoz hozzaadhato par csepp olaj (EO vagy FO), igy lesz egy parszaz forintos borotvaszappanod, izlesed szerinti illattal. Persze a minosege sajnos nem fogja megkozeliteni a direkt borotvalkozasi celekora keszitett szappanoket, de probanak erdekes lehet. A Neutrogena szappan parszaz forint, en sajnos meg sehol nem talaltam... Meg egyszer: glicerin szappan olvasztas csak sajat felelossegre!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #14 Dátum: 2009. November 30. - 21:37:49 »
zolio: én kísérleteztem ilyesmivel (ott mondjuk babaszappan volt az alany), nem igazán sikerült... :(
majd, egyszer megpróbálom glicerin szappannal is (DM-ben lehet kapni illatmentes glicerin szappant, vagy hobbiboltokban is hozzá lehet jutni).

Ami a melegítést illeti, én inkább a tűzhelyet javasolnám. (azt is úgy, hogy előtte lereszeled, vagy összetördeled a szappant). Melegítőedénynek megfelel egy nagyobb konzervdoboz, amit aztán el tudsz dobni, vagy egy régi lábas.  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici