Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 177052 alkalommal)

Nem elérhető kisfoo

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Egyéni receptek
« Válasz #390 Dátum: 2012. Október 14. - 23:37:18 »
Nem érzékeny az, eddig nem volt semmivel semmi bajom, lehet a fahéjolaj tett be nagyobb mennyiségben. Az am is okozhat irritációt. Egy próbát azért majd megér az a recept, ha az is betesz akkor feladom.
A recepteket köszi :D Majd felveszem a kötényem és össze is dobom  :crazy:

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéni receptek
« Válasz #391 Dátum: 2012. Október 15. - 08:18:31 »
 :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Egyéni receptek
« Válasz #392 Dátum: 2012. November 20. - 21:39:46 »
Sziasztok!

Próbált már valaki as-t "tuningolni" pl. vmilyen illóolajjal? Lehet, hogy hülyeség, de pl. a barbon illata nem tart túl sokáig,
az működhet-e ha pl. egy kis mentaolajjal v. vmilyen mentollal (nemtom gyóccertárban kidaják-e) dúsítanám?

Előre is köszi!

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:Egyéni receptek
« Válasz #393 Dátum: 2012. November 21. - 08:17:28 »
Igen. Szeretem a fás illatokat, így gondoltam megturbózóm az as-t egy kis teafa olajjal. Első használattól semmi irritáció, másnap semmi, harmadnap rendesen bedagadt a szemem. Egy kis kamilla szerencsére hamar rendbe hozta. Újabb használat után megint kamilla, as meg irány a kukába. Úgyhogy csak óvatosan az otthoni kotyvasztással.
Novaculum habeo.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #394 Dátum: 2012. November 21. - 08:35:20 »
OBJoe- Ebből csak az derül ki, hogy eleve kamillával kellett volna felturbóznod az AS-t.  :D

trofimov- Én azt javasolnám, hogy mindennel nagyon óvatosan. Mentollal, kámforral lehet próbálkozni, de ezek éppen olyan gyorsan elillannak és a határérték kb. 0,5-2% m/m utána irritál, viszont frissít, kicsit fertőtlenít. (Barbonban van). Tehát 100gr AS-be max 2gr mentol és akkor már erősen irritálja a szemet. Viszonyítás képpen régi Proraso kb evvel a max 2%-al dolgozik. Mentaolaj és egyéb illóolajnak nevezett terpentinben oldott okosságokkal én nem próbálkoznék, a legtöbb esetben irritáció lesz a vége. Olyan pedig, hogy 100%-os illóolaj (pl. teafaolaj) pedig nincs, illetve ha van, onnan ismerhető fel, hogy horror az ára és földi halandó nem nagyon jut hozzá kis mennyiségben, alkalmazása pedig minden hasonlónak, általában alacsony határértékhez kötöttek, tehát könnyű túladagolni. Ha kifejezetten az illatra mennél, akkor a kedvenc parfümödből adagoljál az AS-hez, ha az AS eredeti illata nem ütközik a parfümmel és megoldva.

Nem elérhető balu59

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Egyéni receptek
« Válasz #395 Dátum: 2012. November 21. - 09:12:21 »
Topi! Az "1+¼ bögre teljes kiőrlésű liszt" mekkora bögrébe kerül? A receptek nagyon tetszenek!

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Egyéni receptek
« Válasz #396 Dátum: 2012. November 21. - 14:54:10 »
Teafa olajbol mondjuk pont lehet kapni 100%osat, van egy Dr Muller markaju, ami elvileg gyogyszerkonyvi tisztasagu, viszont ahogy Penge mondta, az ara tenyleg horror 2500 korul van 10ml. Amugy tenyleg vigyazni kell vele mert nagy feluletre kenve irrital.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #397 Dátum: 2012. November 21. - 15:04:41 »
:) nem horror ár. annyi a jó minőségű. amit még ajánlok: http://www.biomix.hu/kiemelt+bio+termekek/primavera/teafa+olaj+5+ml.html

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #398 Dátum: 2012. November 21. - 16:57:01 »
Nem akarok ünneprontó lenni, de pont nemrég hallgattam a rádióban, hogy a bevizsgált illóolajok jó nagy többsége vagy így vagy úgy de "megbukott" különféle felülvizsgálatokon. Nyílván nem véletlenül.
Nem konkrétan a teafa olajra gondolok, hanem úgy általában a kereskedelmi forgalomban kapható 5-10-20ml-es kiszerelésű pár 100 illetve pár ezer forintos olajokra. Nyílván ha konkrétan teafaolaj van ráírva, akkor a legtöbb esetben valami hasonlót desztillálnak bele, de legalább olyan kérdőjel ágaskodik bennem ezzel kapcsolatban, mint mikor megyek a kútra tankolni és a 6l-es kannába belemegy a 8,23l vagy ha 98-as benzint adnak el nekem úgy, hogy a 98-as benzinre kiélezett előgyújtás és szelephézagok mellett csörög a motor, mint állat. Ezek párszor már megtörténtek velem ebben az országban... Ezek az illóolajoknak nevezett elegyek egy halom különböző olaj elegye, tehát, hogy mit, hogy kevernek hozzá (vagy éppen vesznek el belőle), gyakorlatilag kimutathatatlan, mert még így is rá lehet fogni, hogy illóolaj. Továbbá, ha ne adj isten silány minőségű illóolajat vásárol az ember, és nem okoz problémát a terpénnel higított cucc ( pl. ez is simán lehet természetes összetevő is), még akkor sem derül ki, hogy az anyag valójában milyen minőségű volt, legfeljebb nem osztott szorzott az éppen aktuális egészségre, de, hogy ennyi pénzért (ÁFÁ-val, köfával, gyufával, szállítással, kis és nagyker árréssel ausztráliából) mit hoznak ide, nincsenek kétségeim..., azt a maradék 10%-ot bizony nehéz kifogni. Aztán ami még biztos konkrét tényező, van jóminőségű teafa levél és rosszminőségű is, úgyanúgy ahogy a dohánynál, vagy a marihuánánál... szóval nálam marad a nagy kérdőjel...márcsak azért is, mert az összes illóolajat amit én kipróbáltam használatra, mind semmit sem ért, illetve inkább rontott, vagy irritált. Mondjuk teafaolajat spec. nem próbáltam még... ettől függetlenül ezt az illóolajos próbálkozást én inkább kihagynám, de ez az én véleményem, lehet a teafaolaj amúgy csodákra képes, de ha tényleg így van, akkor ezt a pénzt olyan aftershave-re kell költeni, amiben a megfelelő -labor által jóváhagyott- mennyiség és minőség eleve benne van.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #399 Dátum: 2012. November 21. - 21:13:15 »
De penge, ez mindennel így van. Rája van írva a dobozra, mi van benne. Ha nincs, egyszer csak kiszúrják. Ha nincsenek lefizetve. És így tovább.
Ezen az alapon semmit, de tényleg semmit nem szabadna megvenni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #400 Dátum: 2012. November 22. - 01:10:37 »
Evvel azért nem értek teljesen egyet. Termékkörönként azért érezhetően eltérő, hogy tudatosan vizsgálva mit szabad és mit lehet megvenni.
Van az a kategória amit azonnal le tudsz meózni, ezért a gyártók megpróbálnak egyáltalán nem virblizni. Lásd ahol a minőség szemrevételezéssel és kipróbálással könnyen eldönthető (mondjuk egy autó, laptop stb.). Van az a kategória, ami a márkahűségre és folyamatos fogyasztásra alapoz, itt megint kicsi bármilyen komolyabb virblinek az esélye ( lásd stabil minőségű vagy bármilyen nagy múltú brand fogyasztási cikk). Van az a kategória amit nem tudsz azonnal szemrevételezni és tapasztalni, de elhiszed, mert fokozottan ellenőrzött, illetve a fentiek (lásd üzemanyag) Van az a kategória, ami megelőlegezve fokozottan ellenőrzött, de lassabban tapasztalható (lásd kozmetikumok) van az a kategória, ami fokozottan és megelőlegezve ellenőrzött, de a leglassabban tapasztalható (lásd gyógyszerek) és van az a kategória, ami nem nagyon ellenőrzött és gyakorlatilag egyértelmű hatásra nem is bizonyítható (szubjektív) lásd pl. a mi illóolajunk. A rizikó és, hogy a fentiek közül ebben a kategóriában az átbaltázás esélye a legnagyobb az ránézésre is adott (nem véletlenül nincs az ember agyában átütő brand az illóolaj piacon, és az is adott, hogy azt raknak bele amit akarnak. Kecsegtető továbbá, hogy egy kicsi üveg löttyért emberek kifizetnek egy halom pénzt, stb. - gondolkodom holnaptól én is beszállok a teafaolaj bizniszbe)

De visszatérve az eredeti felálláshoz és AS témához. Ok megvan a tuti illóolaj, még mindig ott a kérdés, hogy mi az alkalmazandó mennyiség, illetve milyen kölcsönhatásba lép majd egy-egy stabil receptúrának az összetevőivel (azon túl, hogy még az is egy kérdés, hogy önmagában az illóolaj milyen hatást gyakorol a bőrre és látszik, hogy a mennyiség sem mindegy.) Hát mindez nem otthoni feladat...Szóval kicsi az esélye, hogy hirtelen minden stimmeljen, pont ezért írtam, hogy ez nem annyira jó ötlet és ne járjatok úgy, mint OBJoe.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #401 Dátum: 2012. November 22. - 07:27:55 »
 :sör:

Nem elérhető daróc

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
  • ARKO-t tartósan használó, tapasztalttal bíró
Re:Egyéni receptek
« Válasz #402 Dátum: 2012. November 22. - 16:12:15 »
Teafa olajbol mondjuk pont lehet kapni 100%osat, van egy Dr Muller markaju, ami elvileg gyogyszerkonyvi tisztasagu, viszont ahogy Penge mondta, az ara tenyleg horror 2500 korul van 10ml. Amugy tenyleg vigyazni kell vele mert nagy feluletre kenve irrital.
Altapharma Teafaolaj
Rossmann-ban kapható és 30 ml 549 Ft
a Rossmann sajátmárkája

viszont semmiképpen nem ajánlom bőrre ha érzékeny
Én inkább fogmosáskor elvétve használom gyulladáscsökkentő
Bőrön rendkívül csíp
...Bár a munkádon más keres - dolgozni csak pontosan, szépen,
 ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #403 Dátum: 2012. November 22. - 22:37:29 »
Szerintem meg nyugodtan lehet próbálkozni illóolajokkal, de csak jó minőségűekkel, mint pl. Aromax, Naturol, Tulasi. Vagy pl. egyes patikákban kimérve is ad(hat)nak. Az áruk 800-tól kezdődik (ami jó). Annyit tudok, hogy az olcsó (800 alatti) illóolajok, nem eredetiek, hanem pancsoltak. Aztán az se mindegy, hogy "Illóolaj", vagy "illatolaj". Mert a kettő nem ugyanaz és nem is ugyanarra való. Angolul, az igazit "essential oil"-nak, a mesterségeset "fragrance"-nak hívják.
Bővebb Info: http://hu.wikipedia.org/wiki/Ill%C3%B3olaj
Persze igaz lehet az is, - mint említve volt - hogy még ezek a jó minőségű, "márkás"-nak mondott igazi illóolajok, sem annyira igaziak. De hát, tényleg igaz az is, hogy körül vagyunk véve, igazinak/eredetinek/természetesnek mondott dolgokkal, miközben mégse igaz a fele se.
Ehhez annyit még, hogy a márkás borotválkozós termékeink, bővelkednek olyan vegyszerekkel, alkotórészekkel, amik közepesen, vagy kifejezetten károsak az egészségre. Többek között, illatosítónak nagyrészt "fragrance"-t adnak az AS-ekhez, vagy a borotvakrémekhez, ami, nem természetes és így káros/irrítáló. Viszont mindenki eldöntheti, hogy milyen eredetű terméket használjon.

Sziasztok!

Próbált már valaki as-t "tuningolni" pl. vmilyen illóolajjal? Lehet, hogy hülyeség, de pl. a barbon illata nem tart túl sokáig,
az működhet-e ha pl. egy kis mentaolajjal v. vmilyen mentollal (nemtom gyóccertárban kidaják-e) dúsítanám?

Előre is köszi!

Visszatérve az AS feljavításhoz. Szerintem bátran próbálkozz, de csak nagyon keveset, pl. 1-2 csepp is elég lehet, vagy max 5 csepp, mert nagyon intenzívek ezek az illók.
De feltétlenül el kell végezni allergiatesztet, vagyis a kiválasztott illóból egy cseppet a karra, vagy ez esetben az arcra kell dörzsölni és, ha 24 óra elteltével nem jelentkezik semmiféle irritáció, akkor nagy valószínűséggel alkalmas az illető, a nedű használatára.
Amúgy nagyon jó kis házi AS löttyöket és másokat, lehet készítgetni otthon:
http://lukreciakencei.hu/recept/testapolas/ferfiaknak/teafas-aftershave-es-fertotlenito-gel
http://lukreciakencei.hu/recept/testapolas/ferfiaknak/aftershave-balzsam

Üdv.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Egyéni receptek
« Válasz #404 Dátum: 2012. November 23. - 17:39:09 »
köszönöm a sok választ.
még annyi kérdésem lenne, hogy mentol-t lehet kapni gyógyszertárban?
Mert ha igen, akkor az tuti, hogy tiszta anyag :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici