Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 180169 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #405 Dátum: 2012. November 23. - 18:25:54 »
Régen kiadták, 5 gramm kb. halálos adag, még ha szereted is az ízét. Gimis koromban vettem egyszer oroszóra előtt a szemközti gyógyszertárban, az egész osztály sem bírta elfogyasztani.  :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #406 Dátum: 2012. November 23. - 21:29:42 »
Milyen a mentol? 5g az mekkora adag, folyik vagy gombóccá lehet formázni?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #407 Dátum: 2012. November 23. - 21:44:49 »
Sajnos nem lehet hozzájutni a gyógyitárban, próbáltam. 5 gr az úgy egy fél evőkanálnyi, vagy egy komolyabb teáskanálnyi. Kristályos átlátszó sóforma, de hosszú kristályokban, hasonlít a hosszában tört autóüvegdarabokra. Egy 5 gr teáskanálnyi mentol fölé hajolsz Transit és elsírod magad...  ;D olyan brutálisan szublimál. Nekem van még egy jó adagom a fürdőszoba szekrényben (jól elcsomagolva) de még így is ha belépek a fürdőszobámba, komoly mentol illat csap meg.  Ami még érdekes, hogy vizben nem oldódik, csak alkoholban. olyan 5-8%-os alkoholban már egész jó tempóban fel lehet oldani egy fél nap alatt... 0,75L whiskey-ben azonban az 5gr úgy 5 perc, de ez az oldat már meghaladta a brutális töménységűt inni, illetve akár a bőrön, ez a Proraso-tól úgy 3 szor töményebb lenne, és ha jól emlékszem az már kikészítette a szemed... 

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #408 Dátum: 2012. November 23. - 23:19:52 »
 :sör: Ha borotvatalálkozóra jössz, elhozod -e? Proraso-ból csak a pre-t nem bírja a bőröm és a szeme, a szappan, és az arcvíz jöhet.  :nemtom:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #409 Dátum: 2012. November 24. - 00:18:06 »
...attól valahogy nekem is ellepi a könny a szemem.  :nemtom:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető daróc

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
  • ARKO-t tartósan használó, tapasztalttal bíró
Re:Egyéni receptek
« Válasz #410 Dátum: 2012. November 24. - 07:34:19 »
köszönöm a sok választ.
még annyi kérdésem lenne, hogy mentol-t lehet kapni gyógyszertárban?
Mert ha igen, akkor az tuti, hogy tiszta anyag :)
Nrem trudom mire jó a tudásom
Én mentát ,megpróbálnám fodormenta vagy borsmenta gyógynövényből kioldani 1 zacskó 400 Ft
A sima teafőzet is már erősen mentolos
alkoholban áztatva tinktúra lesz
Az áztatás ideje 6 - 8 nap.
------
Vagy még egyszerűbb:Aromax Borsosmentaolaj »
Kiszerelés: 10 ml Ár: 865 Ft

...Bár a munkádon más keres - dolgozni csak pontosan, szépen,
 ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Egyéni receptek
« Válasz #411 Dátum: 2012. November 24. - 09:10:12 »
kaptam mentolt a gyógyszertárban..., ez nyilván tiszta. szóval, mit tegyek? van egy megkezdett üveg barbon a polcon...
:)

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Egyéni receptek
« Válasz #412 Dátum: 2012. November 24. - 17:53:17 »
jasz utcaban a xiii keruleti polgarmesteri hivatal mogott van egy gyogyszertar, en siman vettem ott 50 gramm mentolt, 1000 ft korul volt

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #413 Dátum: 2012. November 24. - 18:33:32 »
Ti mázlisták...
Én ahányszor bepróbálkozok, a helyszínen vizsgáztatnak gyógyszertanból... majd miután kellően felgyűlt a sor mögöttem, elutasítanak.
Meguntam, úgyhogy ha nagyon kell valami egy vegyész ismerősöm szállítja a cuccot.

Érdemes lenne egy listát összegyűjteni egy topikban azokról a gyogyitárakról, akiknél macera nélkül kiadják a számunkra szükséges dolgokat.

Nem elérhető kiro

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 72
Re:Egyéni receptek
« Válasz #414 Dátum: 2012. November 24. - 21:51:08 »
ugyanitt kikevertek siman a rezorcinos lotyit amit javasoltal, mondjuk megjegyeztek hogy bizony az a hatoanyag venykoteles, de most az egyszer :)
amugy a mentolt nem azert nem szeretik kiadni mert nem lehet, hanem mert alapanyagnak hasznaljak es sok helyen nincs belole sok raktaron

Nem elérhető trofimov

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Egyéni receptek
« Válasz #415 Dátum: 2012. November 24. - 22:06:31 »
szóval megvan a mentol, gyógyszertárból, a kérdés az, hogy a mintegy 80-100 ml-nyi barbonhoz mennyit adjak?
árthat-e? ez csak nem vmi ismertlen illóolaj, hanem tiszta cucc..., gondolom már a barbonban is van vmennyi.
a kérdés az, hogy vajon az illat tartós lesz-e?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #416 Dátum: 2012. November 25. - 02:07:56 »
ugyanitt kikevertek siman a rezorcinos lotyit amit javasoltal, mondjuk megjegyeztek hogy bizony az a hatoanyag venykoteles, de most az egyszer :)
amugy a mentolt nem azert nem szeretik kiadni mert nem lehet, hanem mert alapanyagnak hasznaljak es sok helyen nincs belole sok raktaron
Sokkal lazábbra veszik ezek szerint... vagy nagyon jó a dumálókád!  ;D

szóval megvan a mentol, gyógyszertárból, a kérdés az, hogy a mintegy 80-100 ml-nyi barbonhoz mennyit adjak?
árthat-e? ez csak nem vmi ismertlen illóolaj, hanem tiszta cucc..., gondolom már a barbonban is van vmennyi.
a kérdés az, hogy vajon az illat tartós lesz-e?

Ha nem adagolod túl, komolyabban nem árthat, de ne várj csodát, már 0,5%-ot is komolyan kell venni ( kb ennyi van alapból a Barbonban). Az illatot nem fogja befolyásolni! ha ebbe az irányba tapogatóztál volna, ugyanis pár perc után a mentol elillan. Mindenesetre összesen nem kéne a 2%-ot túllépni, már attól is komolyabb könnybelábadás lesz, illetve a kb 2% a vége!!! felette komoly hűsítés (fagyás), irritáció, "Reszkessetek betörők üvöltés" és Barbon kukába repítés várható.
A 2% m/m tehát 100gr lötyi 2 gr mentolt tartalmaz. Ha van digi mérleged, mindent mérj...
Ha mindenképpen kísérletezni szeretnél vele, akkor kristályonként dobj egyet a Barbonba, hagyd, hogy feloldódjon, próbáld ki, majd ugyanebben a tempóban lehet tovább adagolni, amíg érzed, hogy még egy kristály már sok lenne... Illatot nem fogja befolyásolni, ezt hangsúlyozom, illetve valószínűleg nem fogsz semmit nyerni vele a végére és a maradék Barbon repül a kukába, de érzem úgyis ki fogod próbálni!  ;D

Lehet tusfürdőbe is alkalmazni (én nagyon szeretem főleg nyáron), 0,5%-1% a preferencia, azonban itt előre fel kell oldani a mentolt egy pár ml alkoholban, utána mehet csak a tusfürdőbe. Túladagolva férfiasság és golyófagyasztó valamint hónaljba is komoly kínzás, ezért ezt kell méricskézni. ( A legtöbb mai ffi fresh tusfürdőben van mentol de sokkal kisebb százalékban, ha van benne, bele kell kalkulálni.)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Egyéni receptek
« Válasz #417 Dátum: 2012. November 25. - 14:23:31 »
Idézet
Lehet tusfürdőbe is alkalmazni (én nagyon szeretem főleg nyáron), 0,5%-1% a preferencia, azonban itt előre fel kell oldani a mentolt egy pár ml alkoholban, utána mehet csak a tusfürdőbe. Túladagolva férfiasság és golyófagyasztó valamint hónaljba is komoly kínzás, ezért ezt kell méricskézni. ( A legtöbb mai ffi fresh tusfürdőben van mentol de sokkal kisebb százalékban, ha van benne, bele kell kalkulálni.)

Húú, beugrott az old spice bizonyos tusfürdője... zacsi freezee...

Nem elérhető daróc

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 223
  • ARKO-t tartósan használó, tapasztalttal bíró
próba
« Válasz #418 Dátum: 2012. November 26. - 13:43:21 »
...Bár a munkádon más keres - dolgozni csak pontosan, szépen,
 ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Egyéni receptek
« Válasz #419 Dátum: 2012. November 27. - 01:47:32 »
Idézet
Lehet tusfürdőbe is alkalmazni (én nagyon szeretem főleg nyáron), 0,5%-1% a preferencia, azonban itt előre fel kell oldani a mentolt egy pár ml alkoholban, utána mehet csak a tusfürdőbe. Túladagolva férfiasság és golyófagyasztó valamint hónaljba is komoly kínzás, ezért ezt kell méricskézni. ( A legtöbb mai ffi fresh tusfürdőben van mentol de sokkal kisebb százalékban, ha van benne, bele kell kalkulálni.)

Húú, beugrott az old spice bizonyos tusfürdője... zacsi freezee...
A zacsi fagyasztást én egy baba for men mentolos tusfürdővel tapasztaltam meg :-)
... a nyúlon túl?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici