Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 164517 alkalommal)

Nem elérhető alice30

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 230
Re:Egyéni receptek
« Válasz #435 Dátum: 2013. Február 27. - 02:16:40 »
Ezek jók, csak sajnos manapság már drága a posta... Lehet, hogy nagyobb tételt érdemes lenne rendelni, és szétdobni...
+1

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #436 Dátum: 2013. Február 27. - 11:47:52 »
Hm, alakul egy közös beszerzés újra...  :evil:

Nem elérhető alice30

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 230
Re:Egyéni receptek
« Válasz #437 Dátum: 2013. Február 27. - 13:33:50 »
Én is úgy érzem, és nem akarok kimaradni belőle.  ;) 

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #438 Dátum: 2013. Február 27. - 19:56:11 »
Szó volt a Pond's jellegű krémről, amit az egyik szegedi patikában készítenek 100mg-os kiszerelésben dobozzal együtt 495Forintért.

Ez egy zsíros, szagtalan krém, amit én borotválkozás előtti szőr puhításra és/vagy borotválkozás utáni arckezelésre használok. Nálam nincs rendszeresítve AS, csupán a szappan okozta bőrszárazság miatt bekenem a krémmel az arcom. Teljesen ártalmatlan patikai szerek vannak benne(Penge éltárs gyors kontrollja alapján ;)), a kezemet is ezzel kenem, s 1-1.5hónapig elég a doboz(persze ez függ a használat gyakoriságától is).

A lényeg, hogy akit érdekel szívesen dobok fel neki postára, akár többet is dobozba rakok, s egy pesti címre elküldöm, s majd Ti szétkapkodjátok. Ez egy lehetőség, válasszatok. Én bátran tudom ajánlani, teafaolajjal keverve még fertőtlenít is valamilyen szinten.

Admin urak! Ha igény van rá, a hozzászólás áthelyezhető elad/közös beszerzés/satöbbi topikba, ha jónak látjátok.

Üdv,

Szőrmók
Sheffield-England

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéni receptek
« Válasz #439 Dátum: 2013. Február 27. - 20:08:51 »
Szőrmók!

A legtöbb patikában kevernek ilyen cuccokat.
Meg tudod mondani, hogy ennek a krémnek mi a pontos neve? Engem érdekelne és hátha kikeverik nekem itt helyben...

Egyébként receptes, vagy csak kérni kell?

Üdv: Black
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #440 Dátum: 2013. Február 27. - 20:18:12 »
Elnézést, nem linkeltem be az említett "szó volt róla" topikot. Tudom, hogy vannak ilyen cuccok a patikákban, mint az Ung. Hydrophil Nonionic, meg hasonlók. Ennek a krémnek az a neve, hogy "Pond's jellegű krém" és adott hatóanyagokkal Szegeden keverik a Pelikán patikában, tehát nem kötött gyógyszerkönyvi recept, elvileg.

Vény nélkül kapható természetesen.

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=34.msg72235#msg72235

Black Koma!

Nem a spanyolviaszt szeretném rátok tukmálni, csupán találtam egy príma krémet, amit hozzáférhetővé tehetek másoknak is.
Sheffield-England

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Egyéni receptek
« Válasz #441 Dátum: 2013. Február 27. - 21:00:58 »
Jól hangzik!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Egyéni receptek
« Válasz #442 Dátum: 2013. Február 28. - 12:29:34 »
Elnézést, nem linkeltem be az említett "szó volt róla" topikot. Tudom, hogy vannak ilyen cuccok a patikákban, mint az Ung. Hydrophil Nonionic, meg hasonlók. Ennek a krémnek az a neve, hogy "Pond's jellegű krém" és adott hatóanyagokkal Szegeden keverik a Pelikán patikában, tehát nem kötött gyógyszerkönyvi recept, elvileg.

Vény nélkül kapható természetesen.

http://borotvafórum.hu/index.php?topic=34.msg72235#msg72235

Black Koma!

Nem a spanyolviaszt szeretném rátok tukmálni, csupán találtam egy príma krémet, amit hozzáférhetővé tehetek másoknak is.


Ezaz, erre gondoltam, csak nem jutott eszembe ez a szó "kötött gyógyszerkönyvi recept"  :crazy:

Valahol furmányosan erre is szerettem volna kijukadni, hogy szabványos recept lehet-e a dolog, vagy helyi cucc, mert ha szabványos, akkor jól ráérdeklődök, de ha nem, akkor is, csak akkor a Pond's jellegűre, hátha hallottak róla  :) Mintha nálunk is lenne pelikán pattika...

Egyébként nem vettem tukmálásnak, ezek a cuccok régóta érdekelnek, de a tettlegesség útjára ezirányba még nem léptem. Először csak a felhasnálói véleményekből csemegézek.
Arról meg nem is beszélve, hogy szerintem is ezek a kutyulmányok jobbak, mint az előre elkészített ilyen-olyan cicomás vackok. (persze azok is jók, de drágábbak és kevésbé jók. Hmm. aszem érthető lett :borz2: )

ui: Tudom, tudom, visszaolvasás! De hát én is lehet gyarló lusta ember  :)
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #443 Dátum: 2013. Február 28. - 12:59:05 »
Nekem az a megérzésem, hogy ez a "Pond's jellegű krém" egy gyógyszerkönyvi recept, tehát lesz egy szép latin neve, amit viszont ismerni fog minden gyógyszertár. Az is a megérzésem, hogy ez valami kimondhatatlan, vagy hosszú, vagy sértő elnevezés lehet...  ;D, ami miatt Szegeden máris rövidítették "Pond's jellegű" krémre. Ahogy lesz egy kis időm megpróbálok utánanézni. Ami izgatja a fantáziám ezzel kapcsolatban, hogy miért pont "Pond's jellegű"? ez egy nagyon jó kérdés és abból a szempontból érdekes, hogy régen a szűkösebb időkből amit ismertem az egy kocsonyásabb, hígabb, mégis nagyon jó kis krém volt. Ma viszont már végtelen a kínálat ezekből is, úgyhogy szerintem ez a megnevezés egy idősebb gyógyszerésztől eredő ráragadt becenév..   

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #444 Dátum: 2013. Február 28. - 14:22:45 »
Nekem az a megérzésem, hogy ez a "Pond's jellegű krém" egy gyógyszerkönyvi recept, tehát lesz egy szép latin neve, amit viszont ismerni fog minden gyógyszertár. Az is a megérzésem, hogy ez valami kimondhatatlan, vagy hosszú, vagy sértő elnevezés lehet...  ;D, ami miatt Szegeden máris rövidítették "Pond's jellegű" krémre. Ahogy lesz egy kis időm megpróbálok utánanézni. Ami izgatja a fantáziám ezzel kapcsolatban, hogy miért pont "Pond's jellegű"? ez egy nagyon jó kérdés és abból a szempontból érdekes, hogy régen a szűkösebb időkből amit ismertem az egy kocsonyásabb, hígabb, mégis nagyon jó kis krém volt. Ma viszont már végtelen a kínálat ezekből is, úgyhogy szerintem ez a megnevezés egy idősebb gyógyszerésztől eredő ráragadt becenév..

A polcomon sok minden van, de Gyógyszerkönyv nincs. ;) Ezért nem kerestem benne. Az köztudott, hogy egy Ung. Hydrophil Noniunicumot, vagy az a köptető szirup, meg hasonlókat receptre, anélkül elkészítenek az embernek az egyes patikákban. Erre a krémre azt mondták, hogy saját recept, kerestem máshol is, ecsetelve a körülményeket, jellemzőket és ott a válasz az volt, hogy majdnem minden patikának vannak saját kotyvasztásai, amit féltve őriznek(ebből gazdagszanak meg :crazy:), viszont a fórumra és a szegény piros nyakú, amúgy nyalka Úri Borotválkozókat említve rögtön megenyhültek, s kiadták az összetevők listáját. Patikában hozzáférhető cuccok, amit fazékban nem lehet elegyíteni, gondolom, tehát marad a gyógyszerész, aki elkészíti.

A Pond tudtommal egy híres vegyész, vagy hasonló, ha jól emlékszem, aki fincsi krémeket dobott piacra, míg sikeresen tönkre nem tették a pénzéhes "barátai", teljesen háttérbe szorítva a "Pond's jelleget" ;D Hogy miért ez a név, ez egy Ponds respect krém!
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #445 Dátum: 2013. Február 28. - 15:18:20 »
Bocs Szőrmók, lehet rosszul írtam. Tehát gyógyszerkönyvi receptúra megfelelőjére építve. Az összetétel analizálása után, viszont mégis kétségeim vannak... Ott lesz ez benne (vagy valami nagyon hasonló, amiben max valami alternatívára felcseréltek egy-két összetevőt), mert egyszerű, mint a pofon, értsd úgy, hogy egy alap krémhez hozzárakni lehet, elvenni belőle viszont nem. Tehát, ha a gyapjúzsirt kivesszük belőle, nemhogy nem béget, de hangja sem lesz.  ;D
..Nekem sincs polcon, viszont nemsokára bele fogok nézni és akkor legalább megnéztük.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéni receptek
« Válasz #446 Dátum: 2013. Február 28. - 15:44:03 »
Én már nagyon kíváncsi vagyok és nagyon hálás, hogy megnézed! :sör:

A cél az lenne, hogy találjunk egy jó kis krémet, ezt, vagy bármelyiket, amihez lehet nyúlni, lehet ajánlani, ha felmerül egy panasz az adott ismérvekkel. :sör:
Sheffield-England

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Egyéni receptek
« Válasz #447 Dátum: 2013. Március 07. - 14:54:26 »
Szia Penge!
Ez esetben hogy alakítanád át alice30 vegyületét alkoholosabb változattá?

Így esetleg?

50% rész 96%-os alkohol
46,5% rész deszt.víz
3% rész glyc
0,5% mentol

alice30- Gyors reakció:

Érdemes grammban gondolkozni a % (m/m) tisztán látása miatt.
Amit írtál gyakorlatilag még nem AS, csak frissítő az alacsony alkohol tartalma miatt  Talán 0,5% mentolt én még beleküldenék a helyedben,.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéni receptek
« Válasz #448 Dátum: 2013. Március 07. - 19:24:51 »
Seventy szia!

A kérdésre a válasz egyszerű: "adnék még hozzá alkoholt"  ;D

Elkezdtem megírni a bonyolultabb választ, de ha pontos %-okat akarunk tudni, akkor annyi fogalmat és alkohol/viz táblázatot kell tanulmányozni, hogy ezt inkább feladom.

Ugyebár a gond az, hogy nem mindegy, hogy gr v. ml ráadásul ezeket még keverjük is. Plusz egy gond, hogy 100ml viz + 100ml alkohol nem 200ml, ráadásul 100ml alkohol sem 100 gr. A patikusok gr-ban mérnek, én is, úgyhogy ha elfogadjuk, hogy a 96%-os alkohol az innentől legyen 100, akkor sacperkb. általános iskolai műveletekkel össze tudjuk dobni, hogy 50-60gr alkohol a cél /100gr. Ez is úgy, hogy az én izlésemhez mérten. Nagy spektrumban el lehet térni, legfeljebb "splash" jellegű arcvizet kapunk, de van aki pedig azt szereti, mert nem csíp. Glicerinnek sem kell pontosnak lenni 2-5gr /100gr teljesen jó, a mentolnál viszont pontosnak kell lenni, kb 2gr/100gr a határeset, ami felett irritálhatja a szemet, bőrt. 

 

Nem elérhető Seventy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 814
Re:Egyéni receptek
« Válasz #449 Dátum: 2013. Március 07. - 22:19:59 »
Erre az infóra vártam ,köszönöm!
:sör:
... 50-60gr alkohol a cél /100gr. Ez is úgy, hogy az én izlésemhez mérten...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici